Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 19:45, 12 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
AgnieszkaW napisał(a)
Agatko, poczytałam u ciebie zaległości (od pstrokatych poczynając), masz naprawdę śliczny ogród. Zastanawiam się, dlaczego buki nie chcą ci rosnąć, u mnie glina, ił i margiel i co? I wcale im to nie przeszkadza (tzn narazie mam jednego "Purpurea pendula" i radzi sobie nieźle. Bardzo ładny jest u Ciebie klon "Drumondii', też mi się marzy, ale...miejsca nie mam już na niego. Cudownie wygląda też wiąz "Gejsza" - same rarytasiki masz

Kot narozrabiał? To znaczy tylko jedno: wiosna idzie...

Ps, ja też wodnik

Pozdrawiam z wiaterkiem przedwiośnia


Agnieszko też wodniczko, późno Ci odpisuję jak pisałaś u mnie wiosennie było, a teraz patrzę przez tarasik, a tu świeży śnieżek

Z moimi buczkami jest tak mizernie, bo wiosną ich korzenie za długo moczą się w wodzie, a wodę jak wiesz zatrzymuje glina, ponadto wysoki poziom wód gruntowych to drugi problem, ale ten występuje w ogrodzie, świadczy o tym sit polny, który mi porasta jak chwast,



ale za to klony rosną bajecznie, dlatego mam ich sporo

Koty cały czas rozrabiają, ale znowu Alaska smętna ale je i pije , może to przez ten śnieg
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 19:53, 12 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ewsyg napisał(a)
A jak z komarami ? Tak blisko woda


Ewa, nie ma problemu z komarami, ryby, żaby, ważki, natura je eliminuje
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 19:55, 12 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
iwonaal napisał(a)
Boże co za widoki, dech zapiera.


Iwonko u Ciebie, też piękne widoki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 19:59, 12 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
jagoda99 napisał(a)
Ale pieknie pozdrawiam


Jagódko, wiesz, że zima za oknem u mnie, białego mam na razie dosyć, od wtorku deszcz, szarówa na polu i na dodatek śniegiem poprószyło, jeszcze trochę poczekamy na urodność naszych gospodarstw ogrodniczych

buziaki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:06, 12 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
laurowisnia napisał(a)
Aganiu witaj, cudne widoki u Ciebie i te bliskie i te z dalsza, kloników palmowych zazdroszczę, ja mam dwa, na tym poprzestałam, gdyż nornicom posmakowały, ale cały czas się za nimi rozglądam.
Piszecie o nawozach zielonych, ja siałam facelię w warzywniku.
Odnośnie sadzonek grabów, kupowałam je z gołym korzeniem w szkółce Hajdrowskich, tej jesieni również dokupiłam parę sztuk, trochę przedłużałam swój żywopłot w stronę brzozy, zastanawiam się jak blisko można się do niej zbliżyć. Ja na pewno na wiosnę u nich będę, to mogę się dowiedzieć co i jak, myślę, że możesz też już do nich dzwonić i rezerwować jak im zostało. Pozdrawiam.


Piszemy o czym się da, pokazujemy i wspominamy, bo mamy chcicę na wiosnę prawdziwą

Dziękuję za informację o szkółce warto ją poznać, na pewno jestem poważnie zainteresowana grabami, bo obecność sąsiadów i bliskość 20 m brzóz mi tak nie przeszkadza, co widok siatki ogrodzeniowej, jeszcze jak mi ktoś mówi, że tutaj tak brzydko i nic z tym nie robimy to mnie grrr.....targa, bo pod brzozami nic nie chce rosnąć
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:21, 12 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pszczelarnia napisał(a)
Co do zbliżenia do brzozy - u mnie zwykłe tawulce są posadzone jako obwódka przed nią w odległości ok. 1.5 do 2 m. I bliżej chyba być nie mogą. Ale derenie rosną od brzóz w odl. 0,5 metra - dają radę (ale tutaj wolno przyrastają) ale dolewam.
Jaki system korzeniowy ma grab: w głąb czy w szerz?

Ja się zastanawiam jak blisko mogę cisy - żywopłot dociągnąć do brzozy? Wkuć się w korzenie brzozy zawsze można ale czy on się utrzyma w ładnym zdrowym stanie?



Pszczółko, ja też nie znam zapachu tataraku zimą
Jaki system korzeniowy ma grab, muszę sprawdzić:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/436-grab-carpinus

no i wyczytałam, płytki i gęsty......... ale za to wyciągający wodę z gleby, czyli na glinę doskonały............ ale czy się nadaje pod brzozy?

Czeka mnie eksperyment z graba, bo dużo tańszy będę się wkuwać jak piszesz w odległości 60 cm od ogrodzenia, gęsto, to będzie około 1,10m od brzóz jak tylko ziemia odmarznie, ale małe sadzonki takie do 30 cm, bo większego dołka nie zrobię, byleby korzeń schował się w glinie, podnieś poziom gruntu nie bardzo mogę, bo sąsiad małą i niewysoką podmurówkę zrobił ale póki co zima wróciła jeszcze chyba najpierw gorczycę trzeba wysiać, żeby potem nie mieć wyrzutów, że się czegoś nie zrobiło należycie
To są te potfory pod, którymi będę sadzić graby





Nie wiem na ile Ewo, możesz się zbliżyć pod brzozę z cisem, chyba najpierw musisz przygotować
dołki pod sadzonki, mojego cisa kupowałam dość dużego na około 70 cm, kopanego z gruntu z bryłą korzeniową, a nie z gołym korzeniem, więc to były dość duże dołki, sadziłam do podłoża gliny wymieszanego z piaskiem i wyrośniętą, wcześniej posianą gorczycą i rośnie super w pełnym słońcu i pod siatką, już ją prawie całą pokrywa, ale nie pod brzozami, jak ci będzie rósł, to też chyba kwestia dbałości i eksperymentu, jak u mnie z grabem, bo na żywopłot z buka, nigdy bym się nie porwała, nawet mając dużo kasy
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
iwonaal 20:39, 12 lut 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Agania napisał(a)


Iwonko u Ciebie, też piękne widoki

Dziękuję , bardzo mi miło, dopiero raczkuję.
____________________
Zakochana w ogrodach
Madzenka 22:15, 12 lut 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A dlaczego na buka byś się nie porwała?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ZbigniewG 22:28, 12 lut 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8913
Agania napisał(a)
..czasami nawet ostre szczyty widać


i jeszcze na dodatek masz takie widoki a ja muszę dyndać prawie 500km
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
agata19762 22:33, 12 lut 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004


Jak tam z córcią, mam nadzieję, że lepiej trzymam kciuki


Aga
odpisałam u mnie
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies