Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 11:32, 10 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Krys napisał(a)
Agata i ja mam gline więc Twoje rady z gorczyca zastosuje ogrodowisko to skarbnica wiedzy.


Krysiu, zgadzam się z tobą, że ogrodowisko to skarbnica wiedzy i jedna wielka rodzina bliskich sobie ludzi
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:33, 10 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ewsyg napisał(a)
Spróbuj jeszcze z perko. Jest jeszcze lepszy od gorczycy bo ma super mięsisty korzeń i duże mięsiste liście, po przekopaniu dużo masy zielonej. Gorczyca za to wybija wszystkie zarazki. Super jest też facelia, pięknie kwitnie. Mnie szkoda było ją przekopać ze względu na kwiaty.. W moich piachach też stosuję zielone do przekopywania. W tamtym roku siałam groch, też fajny. Na tych moich piachach to juz chyba wszystko próbowałam i na I miejscu jest perko. Moja koleżanka też ma gline i też bardzo była zadowolona z perko.


Spróbuję dla odmiany nie zaszkodzi, zobaczę w nasiennym w Wieliczce, co miły sprzedawca, będzie miał do zaoferowania
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:42, 10 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gabriela napisał(a)
Mój tata siał żyto pod warzywa na zielony nawóz, zaorywało się potem, bo warzywnik rodzice zawsze mieli duży, ale byłam za mała żeby wiedzieć jakie były tego rezultaty. Pewnie dobre.
Acha, a ziemia w tamtym ogrodzie była lekka, piaszczysta. Czasami do niej trochę tęsknię.


Ale mamy to co mamy Gabrysiu, glinkę naszą jedyną ukochaną grrr.......ja wspominam z lat dzieciństwa, wakacje spedzane u rodziny na wsi, pola, łąki, lasy i stawy porośnięte tatarakiem, ten zapach i piasek na podwórkach, ganiało się z dzieciakami na bosaka
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:45, 10 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Aguś ale ty tutaj rad udzielasz Jak mi w końcu zaorają pod warzywnik to też sieję gorczycę Buziole zostawiam


ha, ha, ha ale ogólnoogrodowiskowa kuracja się zaczyna zaleca się stosować do glebowo
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:58, 10 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ewsyg napisał(a)






Ewuś zapisuję perko i facelia, ona faktycznie bardzo ładnie wygląda
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 12:05, 10 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
elzbieta_g napisał(a)

kochany chłopak chyba tylko na niego można liczyć w tej imprezie


Może jeszcze komuś się uda, medalik wywalczyć
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Tarnina 15:53, 10 lut 2014


Dołączył: 28 sty 2014
Posty: 646
Kurcze nie mogę się napatrzeć na te twoje widoki z pod domu... i twój widok na ich tle... cudo....Gdzie ty dokładnie mieszkasz..? bo to gdzieś koło mnie....
____________________
Chatka Baby Jagi Mój Blog http://domekbabyjagi.blogspot.com/
gierczusia 17:20, 10 lut 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Oooo.. Ja właśnie miałam na przedplon facelię i jeszcze coś ..ale coooo..ojjj już moja sklerozis mnie dopadła

Dołączam do " klubu miłośniczek gliniska "...., i właścicielek przy okazji , ma się rozumieć

Buziaki .. Wiosenne
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Agania 20:15, 10 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Tarnina napisał(a)
Kurcze nie mogę się napatrzeć na te twoje widoki z pod domu... i twój widok na ich tle... cudo....Gdzie ty dokładnie mieszkasz..? bo to gdzieś koło mnie....
Mamy do siebie niedaleko około 15 km. Na widoki i kawkę zapraszam zawsze poszukam czegoś specjalnego do kawki



Zalew Dobcycki w oodali

po deszczowa mgiełka

czasami nawet ostre szczyty widać

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:25, 10 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
gierczusia napisał(a)
Oooo.. Ja właśnie miałam na przedplon facelię i jeszcze coś ..ale coooo..ojjj już moja sklerozis mnie dopadła

Dołączam do " klubu miłośniczek gliniska "...., i właścicielek przy okazji , ma się rozumieć

Buziaki .. Wiosenne


Eluś, u Ciebie też wiosna już miłośniczki gliniska, no to żeś wymyśliła ale my jako właścicielki glinki, jak z tą gliną nie wygramy, to na lepienie garnków będziemy się umawiać
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies