Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

agata19762 22:34, 12 lut 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
jest nas trochę tych wodników
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
paniprzyroda 22:36, 12 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Agania, dzięki, że do mnie zaglądasz Twój ogród wygląda na dużo starszy, klon, wiąz cudny
małe sadzonki cisa posadziłam bardzo blisko brzóz, ale te jeszcze młode, wiec nie było problemu z sadzeniem, myślę, że powinien dać sobie radę, będą rosły jednocześnie
2 - 4 graby u mnie czekają na przesadzenie, mają ok. metra, zastanawiam się właśnie gdzie je posadzić w nowym i jak formować w starym ogrodzie przy warzywniku rosną stare graby, szczególnie nie widać, by wysuszały glebę
buka Purpurea pendula posadziłam jednego wiosną, jestem ciekawa jak ruszy w tym sezonie; pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
Agania 23:06, 12 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
iwonaal napisał(a)

Dziękuję , bardzo mi miło, dopiero raczkuję.

ale małymi kroczami dasz sobie radę a dużo się u Ciebie dzieje
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 23:24, 12 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Marzena2007 napisał(a)
A dlaczego na buka byś się nie porwała?

Mam graba pendulę 1 szt już piąty rok rośnie jak na drożdżach w glinie. Znalazłam samosiejkę jak plewiłam wrzosowisko, urosła pod ognikiem, wykopałam i posadziłam latem 2013r. eksperymentalnie najbliżej brzóz i przy ogrodzeniu, przy którym chcę stworzyć zielony żywopłot i sadzonka się przyjęła, patrzyłam w niedzielę, ma piękne nabrzmiałe pąki. Buki Marzenko uwielbiam, u mnie rosną i żyją, ale u nich tego życia nie widać, zero konkretnych przyrostów i jakby się kurczyły w sobie, tempo życia zerowe, mam jeszcze widoczne dwa, jeden na usypanej skarpie i drugi na samym szczycie mojego ogrodu, tam najkrócej zalegają wiosenne roztopy, więc graby wolą cięższą glebę, a buki piaski... stąd mój wybór

Dzięki za info w sprawie sekatora do żywopłotu, ale pytałam jeszczew sprawie kulek z bukszpana, gdzie kupowałaś, masz jakąś szkółkę w okolicy, dasz namiarki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 23:29, 12 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ZbigniewG napisał(a)

i jeszcze na dodatek masz takie widoki a ja muszę dyndać prawie 500km


Jak będziesz organizował wycieczkę w góry to daj znać całą moją rodzinkę zbiorę chyba chętnych Ci nie brakuje, a nam przewodnika tak
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 23:31, 12 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
agata19762 napisał(a)


Aga
odpisałam u mnie

No to lecę do ciebie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 23:51, 12 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
paniprzyroda napisał(a)
Agania, dzięki, że do mnie zaglądasz Twój ogród wygląda na dużo starszy, klon, wiąz cudny
małe sadzonki cisa posadziłam bardzo blisko brzóz, ale te jeszcze młode, wiec nie było problemu z sadzeniem, myślę, że powinien dać sobie radę, będą rosły jednocześnie
2 - 4 graby u mnie czekają na przesadzenie, mają ok. metra, zastanawiam się właśnie gdzie je posadzić w nowym i jak formować w starym ogrodzie przy warzywniku rosną stare graby, szczególnie nie widać, by wysuszały glebę
buka Purpurea pendula posadziłam jednego wiosną, jestem ciekawa jak ruszy w tym sezonie; pozdrawiam.



Ruszyłam z ogrodem razem z budową domu, fundamenty powstały w listopadzie 2010, a plan rysowałam przez zimę, rodziły się w głowie pomysły na ogród i już wtedy wiedziałam jakie rośliny chciałabym mieć w ogrodzie, większość ze wschodnich Chin, sadząc je w naszym charakterze i obyczajności nie pozbawiając nas naszych korzeni



i angielskich klimatów, a przystosowując do panujących warunków



z tym angielskim klimatem, to kompletnie się gubię

Z grabem zaczynam swoją prawdziwą przygodę i formowane są pokazane w linku kilka oczek wyżej
piszesz, że nie wysuszają gleby, a jaką masz glebę u siebie.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
iwonaal 23:58, 12 lut 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Zobacz u mnie grabowy żywopłot, ja jestem zadowolona, bardzo
____________________
Zakochana w ogrodach
paniprzyroda 00:20, 13 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mam glinę, zarówno w starym ogrodzie jak i w nowym. W starym jest ok po tylu latach, ale głębiej, przy grabach nikt się dwadzieścia parę lat temu nie martwił o glebę, graby miały za zadanie ochraniać ogród i to zadanie spełniają do dziś.
Jak ciąć, formować graby to wiem, zastanawiam się jaki kształt im nadać. Myślę o dwóch wyższych prostokątach/słupkach, a miedzy nimi np. furteczka drewniana lub metalowa Takie wejście na rabatę
____________________
Dwa ogrody
Agania 00:37, 13 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Nic tylko twórz.tnij, jak masz taką możliwość już teraz, ja otakiej bramie, zawsze matzyłam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies