Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 14:18, 06 lip 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
BASIA8 napisał(a)

grzybiebie też pokazują kwiat za kwiatem

Aganiu pięknie jest u Ciebie W wolnej chwili zapraszam do Naszej doliny - udało mi się nowe zdjęcia zapodać zobaczysz jak ogródeczek powoli się zmienia

Już lecę, motyla chwilowo odpuszczam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 14:32, 06 lip 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Teraz czosnki główkowate, nawet nie wiecie jak na nie czekałam....szczególnie bardzo, bo to prezenty....od Joli i Halinki



____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Grodzia 16:43, 06 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
cudne czosnki!
wpadłam poradzić się co do katalpy
chciałam zapytać czy bardzo jest oblegana przez pszczoły i inne owady bo to ponoć roślina miododajna a ja planuję ją posadzić koło przyszłej altanki ale boję się, że potem nie da się przy niej w okresie kwitnienia wysiedzieć

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogród Grodzi
Kasya 19:33, 06 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41942
Aganiu, moge będziesz mogła pomoc z miskantami ?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/580-miskant-miscanthus?page=28#post_0
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kindzia 20:11, 06 lip 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
W Twoim ogrodzie upału nie widać, zjawiskowy zawsze. U nas wiaterek był, nawet dość zauważalny, ale wszystko ucichło bez konsekwencji Gorąco jak w piekle!!!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
jona 12:07, 07 lip 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Stipy fajne. Długo je masz? U mnie rośnie kilka i dobrze zniosły ciepłą zimę. Ale zimy czasem mroźne i jeszcze przydałoby się mieć ich więcej, bo fajnie wyglądają i falują na wietrze . Zbierałaś nasiona? Wysiewałaś je?
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Agania 15:40, 07 lip 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Grodzia napisał(a)
cudne czosnki!
wpadłam poradzić się co do katalpy
chciałam zapytać czy bardzo jest oblegana przez pszczoły i inne owady bo to ponoć roślina miododajna a ja planuję ją posadzić koło przyszłej altanki ale boję się, że potem nie da się przy niej w okresie kwitnienia wysiedzieć

Pozdrawiam serdecznie

Wokół moich kaltalp nie wypoczywam, też już o tym ci napisałam, że trzymam je w ryzach i tnę.... pszczoły zawsze do ogrodu zapraszam, ale wokół katalpy ich nie mam, za to na szałwi i wokół niej, mam ich całe roje

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 15:55, 07 lip 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kasya napisał(a)
Aganiu, moge będziesz mogła pomoc z miskantami ?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/580-miskant-miscanthus?page=28#post_0

byłam, ale nie wiele mogę pomóc, bardziej rozpoznaję miskanty po kwiatostanach, ale to mała i znikoma ilość...sadzę stare sprawdzone gatunki gracilimus, rot silber, giganteus, zebrinus, variegatus i morning lights...ogród więcej nie pomieści
,rozrózniam spartynę i trzcinę Arundo, kilka odmian turzyc, ale z prosem i trzcinnikami kompletnie sobie nie radzę, więc będę je sadzić, żeby zacząć je rozpoznawać
Bez koralowy ma owoce


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 16:05, 07 lip 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kindzia napisał(a)
W Twoim ogrodzie upału nie widać, zjawiskowy zawsze. U nas wiaterek był, nawet dość zauważalny, ale wszystko ucichło bez konsekwencji Gorąco jak w piekle!!!

Mamy piekiełko, deszczu nie widać....ale dzisiaj wyjątkowo znoszę słoneczne dobro, jest basenik i luz....może zaliczę w końcu opaleniznę pod sukienkę weselną



wody mi trzeba jak rybkom
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 16:11, 07 lip 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
jona napisał(a)
Stipy fajne. Długo je masz? U mnie rośnie kilka i dobrze zniosły ciepłą zimę. Ale zimy czasem mroźne i jeszcze przydałoby się mieć ich więcej, bo fajnie wyglądają i falują na wietrze . Zbierałaś nasiona? Wysiewałaś je?

Dopiero teraz zbiorę, swoje piersze nasionka stipy.....drugi roczek je mam i teraz jesienią zbiorę nasionka...tak zachęcam was do zbierania nasionek, można się doczekać całych poletek fajnych kwitnących gatunków nie tylko trawek
moja pierwsza kwitnąca cynia...angielka

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies