Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pasje ogrodnicze Magdy

Pokaż wątki Pokaż posty

Pasje ogrodnicze Magdy

Joku 10:33, 02 paź 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12137
Witaj Magda! Poznałam ciebie w wątku o ogrodzie w Weinheim. Mam sentyment do ogrodów niemieckich, bo spędziłam w Niemczech 3 lata. Wyprawy do różnych ogrodów i centrów ogrodniczych były moim sposobem na odreagowywanie niemieckich i polskich stresów. Wpadłam już do ciebie na krótko i szybko na początku twojego wątku, ale nic nie napisałam. Dzisiaj najpierw obejrzałam zdjęcia w niemieckim wątku, potem przywędrowałam do ciebie. Prezentowane w Hermanshoff cieniste ścieżki wydają mi się bardzo podobne charakterem do twoich trawiastych dróżek. Baaaardzo podoba mi się twój dojrzały ogród. Największe wrażenie zrobiły na mnie bujnie rosnące róże.
Stado kur było zawsze obecne w moim rodzinnym domu na olbrzymim podwórku. Niestety, do dnia dzisiejszego nie darzę ich sympatią z tego powodu że nie dało się przejść "suchą stopą"
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magda_z_Chrz... 20:51, 02 paź 2013


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 87
Katkak napisał(a)
Cześć Madziu, ogródek masz naprawdę piękny i wcale nie wygląda na mały. Jaką ma powierzchnię? Fajnie, że masz w nim taki staw. Mnie też marzy się woda w ogrodzie, choćby malutkie ciurkadełko, ale powolutku, może kiedyś. Na razie ogarniam ten mój ogródeczek, a o ciurkadełku pomyślę później Ja też kocham zwierzaki, choć mam tylko jedną sunię, ale za to ze schroniska Jest z nami już 6 lat i jest przekochana. Wierne psisko jak nie wiem o Marzy mi się, że przybłąka się do nas jeszcze jakiś zabiedzony dachowiec, więc z premedytacją nie przynoszę do domu jakiegoś wychuchanego kociaka, bo może przybłąka się jakaś bardziej potrzebująca bieda A kurki masz cudowne, nie miałam pojęcia, że kury mogą być aż tak piękne. Masz wielkie serce, skoro tak kochasz zwierzęta i rośliny. A mówią: jaki ktoś jest dla zwierząt, taki jest dla ludzi Więc musisz być cudowna. Ściskam Cię cieplutko i pozdrawiam


Dziękuję Kasiu za odwiedziny i tyle miłych słów

Mój ogródek naprawdę jest maleńki. Działka wraz z domem, wiatą i podjazdami ma 6 a, czyli na ogród zostaje jakieś 3 a. Dodatkowo dzierżawimy 2 ary za płotem. Dlatego staram się obsadzać wszystko na około

____________________
pozdrawiam Magda Pasje ogrodnicze Magdy *** Podróże- ogród w Weinheim
Magda_z_Chrz... 20:59, 02 paź 2013


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 87


Joku napisał(a)
(...)
Stado kur było zawsze obecne w moim rodzinnym domu na olbrzymim podwórku. Niestety, do dnia dzisiejszego nie darzę ich sympatią z tego powodu że nie dało się przejść "suchą stopą"

To jedyna, acz niezwykle istotna niedogodność


Witaj Jolu! Zazdroszczę Ci tylu wycieczek po niemieckich ogrodach. Bardzo podoba mi się ich styl. Nie miałam okazji zbyt często tam bywać, ale za każdym razem jestem pod wielkim wrażeniem. A jakie miejsca polecasz?
____________________
pozdrawiam Magda Pasje ogrodnicze Magdy *** Podróże- ogród w Weinheim
agatanowa 21:09, 02 paź 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Magda, masz nietuzinkowy ogród. Szalenie mi się podoba, ogladam zakątki z zainteresowaniem. A miałam wybierać i zamawiać róże Tylko czy nie jest za późno?

Na marginesie, Heritage jest na mojej liscie, ale to chyba trudna róża. Zachwyciła mnie Twoja Lykkefund u stóp orzecha włoskiego. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę, a to co zobaczyłam u Ciebie przyprawia o zawrót głowy i powoduje, że zaczynam watpić, czy podołam.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 21:12, 02 paź 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Och! I masz cudną Constance Spry!
No tak, ale Ty jesteś z południa. Szczęściara
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 21:14, 02 paź 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Magda_z_Chrzanowa napisał(a)



Jak ja uwielbiam takie klimaty!! Gratuluję, Magda, Ty masz wrodzony dar
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 21:18, 02 paź 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
O i Zephirine Drouhin jest
Kury miałaś wspaniałe. Szkoda wielka. U nas chyba największym miłośnikiem drobiu jest recento, jego wątek: http://www.ogrodowisko.pl/watek/2342-motyw-drobiu-i-drob-w-ogrodzie-angielskim
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Katkak 21:22, 02 paź 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Madziu, czy mogłabyś wrzucić więcej zdjęć tego stawu? Mojemu mężowi się marzy, ale ubolewa, że mamy za mały ogródek (4ary). Ale jest długi i wąski. Na Twoim przypadku chcę mu pokazać, że spokojnie się da Jeśli to nie kłopot, byłoby super
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Magda_z_Chrz... 07:55, 03 paź 2013


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 87
agatanowa napisał(a)
O i Zephirine Drouhin jest
Kury miałaś wspaniałe. Szkoda wielka. U nas chyba największym miłośnikiem drobiu jest recento, jego wątek: http://www.ogrodowisko.pl/watek/2342-motyw-drobiu-i-drob-w-ogrodzie-angielskim


Witam serdecznie w moim ogródeczku!
Bardzo dziękuję za link. Nie miałam pojęcia,że kury w ogrodzie są takie popularne! Kiedy patrzę na te zdjęcia, serce ściska mi się z żalu po moim stadku.

Jeżeli chodzi o róże, to najlepszy czas na zakupy. U mnie jest chyba identyczny klimat, jak pod Warszawą. Przy normalnej zimie nic nie wymarza. A niespecjalnie je osłaniam - tylko mały kopczyk na korzenie. Constance Spry jest cudowna, ale jej rozmiary mogą sprawiać problemy, bo jest o zdecydowanie bardziej żywotna, niż późniejsze działa Austina. Rozpycha się wzdłuż i wszerz

Parę zdjęć z rabatki, która Ci się spodobała:
Najpierw widok z grudnia dwa lata temu.



A tak wyglądało to miejsce w lipcu:










____________________
pozdrawiam Magda Pasje ogrodnicze Magdy *** Podróże- ogród w Weinheim
popcorn 08:13, 03 paź 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale busz!! pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies