Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pasje ogrodnicze Magdy

Pokaż wątki Pokaż posty

Pasje ogrodnicze Magdy

GorAna 09:04, 26 wrz 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Madziu wpadam, żeby się przywitać...ogród piękny i pasję Twoją w nim widać...ciekawe....byłam w lipcu w Chrzanowie i jakoś nie trafiłam na Twoje cudo
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Magda_z_Chrz... 09:14, 26 wrz 2013


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 87
Muszę zmykać do obowiązków, więc dzisiaj tylko pokażę, jaką mam glebę w ogrodzie.



Warstwa próchnicy to 10 - 15 cm, pod spodem martwica glebowa z 80% rumoszu dolomitowego + śmieci po budowie sprzed 50 lat!

Przed posadzeniem każdej roślinki (np. około 100 krzaków róż) wykopuję dół: szpadel, kilof, na głębokości poniżej 30 cm tylko pazurki, a potem własne rączki i dopiero nowa ziemia. Muszę produkować tony kompostu, żeby chciało coś urosnąć!


Poniżej początki zakładania rabaty piwoniowej sprzed kilku laty.


____________________
pozdrawiam Magda Pasje ogrodnicze Magdy *** Podróże- ogród w Weinheim
Magda_z_Chrz... 09:15, 26 wrz 2013


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 87
Witam Aniu! Następnym razem wpadnij do mnie koniecznie!
____________________
pozdrawiam Magda Pasje ogrodnicze Magdy *** Podróże- ogród w Weinheim
Ninoja 10:09, 26 wrz 2013


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Witam,

Zaczęłam od drugiego Twojego wątku, lecz zdjęcia przyciągnęły mnie do Twojego ogrodu
Najbardziej podoba mi się zdjęcie z pergolą i żwirowym placykiem.
Bardzo podoba mi się gąszcz roślin i alejki trawiaste, może kiedyś i ja osiągnę taki efekt ale będę potrzebowała chyba góry roślin bo mam ogromniastą działkę. Dopiero zaczynam jeszcze trochę lat przede mną.
Tymczasem będę na pewno do Ciebie zaglądać.
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
malgorzata_s... 10:17, 26 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Matuniu To ja już na moją glinę nie narzekam . Ale się napracowałaś.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
13:50, 26 wrz 2013
witam również Cię w towim watku

dopiero dziś zobaczyłam watek "rudbekia i przyjaciele" .....poczekam do wiosny na kontynuacje watku ....i zobacze co bym mogła przygarnąć (irysy białe z ciemnofioletowym dołem)

ja dopiero zakładam swoje rabatki.....sezon drugi...ale goście którzy do nas przyjeżadzaja ...czy chcą czy nie ......od obchódu ogrodu zaczynają i nie koniecznie wszyscy sa zaciekawieni....a ja no cóz za każdy płot zagladam )

chetnie zobacze twoja rabate z piwoniami ...bo mam 4 a musze znależć dla nich jakies m-ce docelowe i nie mam pomysłu
AgnieszkaW 14:08, 26 wrz 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Magdo, jak bym swoją glebę widziała, tylko że u mnie 10-15 cm gliniastej ziemi, a potem margiel z iłem - bez kilofa (a czasem nawet młotu udarowego) ani rusz, więc tym bardziej podziwiam Twoje poczynania. Pozdrawiam
Ps
W miarę blisko mamy do siebie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Gabriela 14:37, 26 wrz 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Cieszę się, że założyłaś wątek, ogród przepiękny, taki jak lubię, z mnóstwem roślin (byliny), pięknie skomponowanych. Widziałam że wpisałaś się u mnie - przy pięknym ogrodzie rozmiar nie ma znaczenia.
Jak ja Cię rozumiem z tym oprowadzeniem po ogrodzie i opowiadaniem o roślinach, dlatego cieszę się że znalazłam tutaj przyjaciół, z którymi można gadać godzinami tylko o tym i nikt się nie nudzi, a nawet wprost przeciwnie.
Kocicę typu pers mam bardzo podobną, w ogóle kocham koty, więc jak mogłabym się nie zachwycać Twoimi.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
ANIA 15:28, 26 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Magda masz cudowny, barwny, przemyślany ogród. Widać z każdego zakątka twoją pasję i zaangażowanie. Godne podziwu.
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
Magda_z_Chrz... 20:00, 27 wrz 2013


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 87
Bardzo dziękuję wszystkim za odwiedziny! Jest mi niezmiernie miło


AgnieszkaW napisał(a)
Magdo, jak bym swoją glebę widziała, tylko że u mnie 10-15 cm gliniastej ziemi, a potem margiel z iłem - bez kilofa (a czasem nawet młotu udarowego) ani rusz, więc tym bardziej podziwiam Twoje poczynania. Pozdrawiam
Ps
W miarę blisko mamy do siebie


Może założymy klub wielbicielek kilofów? : ))) A z młota udarowego jeszcze nie korzystałam. Szkoda, że wcześniej na to nie wpadłam Byłoby łatwiej z sadzeniem róż.

Jakieś 6 - 7 lat temu straciłam głowę dla róż. Przy takiej glebie to szaleństwo, a szaleństwo nie leczone pogłębia się. Musiałam zacząć od przygotowania stanowiska
To zdjęcie z dawnych czasów, kiedy jeszcze dawałam się namówić na plastik w ogrodzie i żywopłot z tui, brrr.



W przypadku niektórych krzaków już pierwszy rok był niesamowity. A potem to już szaleństwo zapachów i kształtów.

American Pillar


Constance Spry


Pink Grootendorst


Graham Thomas


Golden Celebration





____________________
pozdrawiam Magda Pasje ogrodnicze Magdy *** Podróże- ogród w Weinheim
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies