Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na Łowieckiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Na Łowieckiej

nawigatorka 22:59, 16 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Ilono a pod brzozami masz tatarak Ogon? dobrze rozpoznaje? masz tam mokro, czy raczej standardowo?bo myslę nad nim też i badam temat
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
inag 00:05, 17 cze 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Tak. Tam są tataraki. Dwa lata temu z nim próbowałam ale padł bardzo szybko. Trochę się zraziłam do nich. W tym roku w centrum ogrodniczym przez przypadek się na nie natknęłam. Tak ładnie się do mnie uśmiechały że nim się obejrzałam a już były w koszyku. Posadziłam je na pełnym słońcu ale też na polu działania dwóch zraszaczy trawnika więc wody mają duże ilości. Radzą sobie doskonale. Sporo nawet urosły. Muszę przyznać, że bardzo lubię te rośliny. Kolorem się odznaczają z daleka. co planujesz je posadzić?
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
jalos 01:13, 17 cze 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
Przybiegłam tutaj z wizytówki, w której na jednym ze zdjęć zobaczyłam z dalek rabatę chyba z rozplenicami i rozchodnikami, jeśli pozwoilisz rozejrzę się trochę, bo i inne widoczki bardzo mnie zaciekawiły
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
nawigatorka 07:34, 17 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
inag napisał(a)
Tak. Tam są tataraki. Dwa lata temu z nim próbowałam ale padł bardzo szybko. Trochę się zraziłam do nich. W tym roku w centrum ogrodniczym przez przypadek się na nie natknęłam. Tak ładnie się do mnie uśmiechały że nim się obejrzałam a już były w koszyku. Posadziłam je na pełnym słońcu ale też na polu działania dwóch zraszaczy trawnika więc wody mają duże ilości. Radzą sobie doskonale. Sporo nawet urosły. Muszę przyznać, że bardzo lubię te rośliny. Kolorem się odznaczają z daleka. co planujesz je posadzić?

Mam szlaper grabów pod którymi planowałam takie szerokie na metr trawiaste skarpety w limonkowymi kolorze.myślałam o tatarak(mam go teraz w donicy i wygląda super) ale boję się że tam za sucho.druga propozycja to turzyca elata ale znów boje się ze ona wymarznie. A nie chciałabym wybrać czegoś nieodpowiedniego bo juz różna tam milium aureum i umiera bo ma podobno za ciepło i zaś ucho
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
inag 11:21, 17 cze 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Wyglądałoby to super! ale jak tak sucho tam jest to wg mnie ten tatarak odpada. Pierwszym razem u mnie nie podlewany tak jak Ci pisałam szybko padł. Ten który ma mokro ma się doskonale.
Ja marzę o carex elata golden bowles ale u mnie jest nie do dostania a przez internet boję się zamawiać.. Za każdym razem jak zamawiałam trawy to przychodziły po dwa źdźbła
Nie planujesz nawadniania???
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 11:24, 17 cze 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
jalos napisał(a)
Przybiegłam tutaj z wizytówki, w której na jednym ze zdjęć zobaczyłam z dalek rabatę chyba z rozplenicami i rozchodnikami, jeśli pozwoilisz rozejrzę się trochę, bo i inne widoczki bardzo mnie zaciekawiły


Ależ zapraszam gorąco!
Wizytówkę muszę poprawić bo trochę pozmieniało się już
Tak. To rozplenice z rozchodnikami. Jedno z moich ulubionych połączeń
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Mirka 12:14, 17 cze 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Czekam na aktualizację wizytówki Ilona ja wysiewałam w lutym rozplenice Joasia radziła pikować po jednym ździebełku ja pikowałam po cztery źródła do doniczki i żałuję że nie posłuchałam Joanny bo urosły niesamowicie.Więc może warto spróbować takie maleństwa kupić Pozdrowienia zostawiam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
inag 12:48, 17 cze 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Mireczko, rozplenice też kupowałam maleńkie i urosły niesamowicie już w pierwszym sezonie. Dostały przygotowaną glebę z kompostem, wodę i pokazały co potrafią Ale w sklepie internetowym "bergenia" zamawiałam też wiosną zeszłego roku inne trawy i to była porażka na całej linii. Przez cały sezon prawie nie ruszyły z miejsca. Duża część była jakaś marna. Walczyły dzielnie. Ja razem z nimi ale i tak wiele z nich po prostu wyginęło. Podobnie było z hakone z allegro. Zamówiłam kilkanaście sztuk. Przyszły takie jakby dopiero co wschodziły. Dopiero w tym roku widzę, że rosną.
Za to tatarak trawiasty kupiłam w centrum ogrodniczym u siebie. Zapłaciłam tyle co wysyłkowo a widziałam co kupowałam. Mam od razu piękne, wielkie sadzonki. Wkurza mnie podłość sprzedawców którzy zamieszczają zdjęcia pięknych roślin w dorodnych rozmiarach a wysyłają kilka marnych listeczków
Ja nie mam nic przeciwko kupowaniu maleńkich sadzonek ale niech będzie od razu informacja o wielkości rośliny a nie obiecywanie gruszek na wierzbie..
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
nawigatorka 12:50, 17 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Ale ja mam nawadnianie rabat.sucho może nie jest ale podmokło tez nie.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Mirka 13:02, 17 cze 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Coż wkurzona na maksa jesteś ja też bym była.Popatrz u Finki dziewczyny są zadowolone z zakupów u niej ma piękne dorodne rośliny. Wysyłkowo też sprzedaje. Chyba zacznę hurtowo rozmnażać rosliny
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies