Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na Łowieckiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Na Łowieckiej

lindsay80 17:13, 19 maj 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Ja dziś listki na Variegatusie zobaczyłam, a już był skreślony i jeden ML bokiem pokazał kilka nowych ździbeł, a nawet zawilec HJ też uznany za umartego listek wypuścił - więc jeszcze jest nadzieja.
____________________
Tu ma być ogród :)
lojalna_ 17:40, 19 maj 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Ja sie tez pod ta nadzieja podpisuje dwa zawiłe pokazały małe listki ))))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Pawlus 20:44, 19 maj 2016


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Kasya napisał(a)


to jeszcze nie wywalac ? bo juz posatawilam do sadzenia trzcinniki zamiast ml...


Ja kupiłem dzisiaj na podmianę i przy wykopywaniu jednego okazało się że rusza od korzeni. Ale tylko 1, kilka martwych.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
agata19762 23:26, 19 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
hello ale miałam do nadrobienia zaległości...miej litość Kobieto !!!
Mój eMuś też gościem jest w kuchni.
Nie ciągnie go do gotowania.

Ilonka obserwując trawy też doszłam do wniosku, że to wiosna zebrała żniwa.
Rzeczywiście w lutym jeszcze żyły. U mnie też mnóstwo padło.
Wkurza mnie to strasznie!!!
Zaczynasz robić ogród inwestujesz, dziobiesz od rana i klops !

____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
inag 23:34, 19 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
sylwai napisał(a)

Dzięki ,zapisałam.Szkoda że dostepny w takiej duzej butli.

Ja kupowałam go w litrowej. Jest naprawde świetny.
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 23:40, 19 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Borbetka napisał(a)
Trawy to trudny temat. U każdego inaczej się zachowują, zależy to od gleby i warunków w ogrodzie. Dodatkowo każda zima i wiosna jest inna i mamy klops. Nie poddaję się również temu tematowi i szukam co roku nowości. W końcu znajdę bezproblemowe. Póki co turzyca Evergold daje radę najlepiej. Hakone za to też była ok, tylko mam paskowaną odmianę, a odbija czasami na zielono. Nie rozumiem tego zupełnie.
Ilonko, mój Carnival na razie słabiutki. Ma ogromną konkurencję w ziemi niestety. Posadziłam go przed ogromnymi świerkami. Co prawda wykopałam dużą dziurę i dałam mu sporo ziemi, ale te wielkie bestie na pewno mu zabierają wszystko. Nawożę nawozem działającym na korzeń, tylko jego. Zobaczymy.

Hakone u mnie również bez problemu (ja mam Aurea). Na zielono wybija mi co roku kilka listków Carnivala tak jak u Ciebie Hakone i to zawsze w tych samych miejscach. Na szczęście jest tego niewiele. Pamiętam mniej więcej miejsce gdzie go sadziłaś. Myślę, ze jak się zaaklimatyzuje to sobie poradzi W końcu klony to twarde sztuki
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 23:41, 19 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
babka napisał(a)

No właśnie... O to samo już pytałam Ilonke i wszystko fajnie tylko ta pojemność
Kupiłam inny preparat, czekam na sprzyjające warunki by go użyć. Jak zda egzamin to sie odezwe w temacie

A co kupiłaś? Koniecznie daj znać jak sobie ten Twój preparat poradzi.
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 23:52, 19 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Kuba napisał(a)
Myślę o stratach pozimowych i chyba...nie mam
Straty mam innego rodzaju- gracki które nie ruszyły przysłano mi przesusżone jesienią więc zimy winić nie mogę i tego się spodziewałam, jeżówki bezodmianowe nie wyszły ale możliwe że na ich miejscu posadziłam bukszpany wczesną wiosną i sama je zniszczyłam rozplenica zmieniła się w jeden wielki chwast Reszta lepiej lub gorzej ale sobie radzi


Te jeżówki to mocni zawodnicy więc jak się wysiały to wzejdą na pewno. Ja mam właśnie do wyplewienia jakieś kilkaset sztuk
Z kilkoma rozplenicami też mam mały kłopot bo wysiały się w nich werbeny. Co dziwne w miejscu gdzie rosły nie ma ani jednej siewki ale kilka metrów dalej i to tylko w rozplenicach są jak najgorszy chwast. Z grubsza już je wyrwałam ale tyle tego jest że musiałabym siedzieć z pęsetą kilka godzin.
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 23:53, 19 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Makusia napisał(a)
Ilonko przeglądam Twoją wizytówkę, i oto mój "lider" Niekwestionowany Mistrz Drugiego Planu i brawa dla Fotografa, za uchwycenie tej chwili ;DD

Też się z tego śmiałam
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 23:54, 19 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
iwka napisał(a)
a ja prysnęłam mniszkiem i gucio, nadal rosną

To spróbuj tego mojego środka Nie mają szans!
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies