Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Między pasjami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między pasjami

Katkak 10:00, 08 wrz 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Joluś ale fajne dożynki . Lubię takie imprezy, mają w sobie coś uroczego, swojskiego. Fajnie, że udało Ci się niedrogo kupić lawendę i trawy . Pozdrawiam Kochana, a Twoje obrazy jak zwykle zachwycają. A dla mamy niesamowite wyrazy uznania za te piękne koronki. Ależ trzeba mieć zdolności by tworzyć takie cuda, że o cierpliwości nie wspomnę. Ale są jedyne w swoim rodzaju. Ty też umiesz po mamie takie cuda dziergać? Pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
jola54 22:27, 08 wrz 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Witaj Haniu! płot pomalowany, dzisiaj malowałam,tzn odnawiałam krzesła na działce, ponieważ zostało mi trochę ciemnego drewnochronu.Porządkowałam rabatę warzywną,przesadzałam poziomki i niektóre byliny.Od kilku dni, pogoda u mnie powyżej 25 stopni, więc się spieszę z pracami, bo mam tylko jeden dzień roboczy w tygodniu, a pracuję od 10-18 więc niewiele zostaje na wieczór bo robi się ciemno.

A to moje kolejne roślinki: trzy chryzantemy, bluszcz jakiś kolorowy, trawki, jeden wrzos i 10 cebulek tulipanów białych i czarnych, chcę wypróbować czy u mnie przezimują.

najgorsze w tym wszystkim jest to, że te roślinki choć piękne, nie mają nazw,kupuję je na targu,bo do szkółek i sklepów ogrodniczych mam daleko.
A to moje dzieło: 16 metrów z obu stron pędzelkiem i jeszcze furtka i taras.
,
ulubiony kwiatek mamy, rośnie w cieniu na tarasie. W ubiegłym roku kwitł do końca grudnia, ale trzeba zabierać do domu.




____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 22:46, 08 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jolu, praca wykonana,i zakupy spore.
Trawka czerwona-to Red Baron chyba. A inne, to co,żebez nazwy. Jak się podobają, to najważniejsze.

Dziś mamy smutek na forum, zmarła nasza forumowiczka Jotka-Jola ze szczecina. Zamieszczamy zdjęcia ze spotkań z nią w jej wątku "ogrodoweimpresjiejolki" i osobnym -"pożegnanie"

Zajrzę do Ciebie jutro. Buziaczki.


____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Zuzula 08:11, 09 wrz 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Świetne zakupy.
A w koszyczku sandavilla?
Moja kiedyśzakwitła łaskawie jednym kwiatem przez cały sezon i się rozstałyśmy.

A chryzantemki są wieloletnie, bo coś nie wiem.
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
jola54 10:24, 09 wrz 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Witaj Zuzulko! Tak to sandowilla już drugi rok ją kupuję jest wdzięczna . Nie lubi bezpośredniego światła i zbyd obwitego podlewania. A co do chryzantem to są one ogrodowe, zimujące w gruncie. Tkich nigdy nie miałam więc zobaczymy co zostanie po zimie pozdrawiam
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
ada14 11:09, 09 wrz 2014

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 19
Jolu ten "bluszcz jakiś kolorowy" to według mnie tułacz pstry. Bardzo mi się podoba, niestety gdzieś mi "wytułał" z mojego ogrodu- a szkoda.
Lawenda po 2zł, a trawy po 3zł- szczęściara ...
jola54 11:16, 09 wrz 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Ado! tutaj gdzie mieszkam , z tego co sie orientuję wszystko jest tańsze. Chryzantemy po 4zł, wrzos 5 a cebulki tulipanów (olbrzymie) po 1zł. trawki czerwone mikre , ale po 2 zł.
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
Zuzula 12:09, 09 wrz 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Urosną. Też kupuję wszystko malutkie i tanie. Czasami warto poczekać i mieć więcej rózności. Ostatnio nawet żurawki po 3 zł od babuleńki, która robi sadzonki w ramach własnego ogródka kupiłam.
Rozejrzę się za chryzantemami u siebie.

Zpomniałam o płocie. Napracowałaś się, ale warto było. Tak się zastanawiam, co będziesz wyprawiać jak przejdziesz na emeryturę.
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
jola54 13:42, 09 wrz 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Zuzulko! Jak przejdę na emeryturę,bardziej zajmę się malarstwem, bo teraz to czasu mi brak na wszystko. Jak widzisz warto mieć marzenia i pasje, a jak jeszcze Bóg pozwoli na kilka lat w zrowiu, to już szczęśliwa starość mnie czekać beędzie ...pozdrawiam cieplutko!
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
ada14 20:02, 09 wrz 2014

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 19
Jolu, jaka emerytura? Na zdjęciu wyglądasz super.
Fajnie, że masz możliwości takich tanich zakupów. Ja czasami coś wyszukam na sieci, ale przy mniejszej ilości koszty przesyłki podbijają ceny.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies