Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Między pasjami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między pasjami

Zuzula 07:25, 16 wrz 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Wyczytałam u Hani, że zrobiłaś kolejne ogrodowe zakupy. A fotki gdzie? Hę?
Ależ będzie pięnie, jak Ci to wszystko urośnie. Najważniejsze, że ciągle działasz, bo ja to tylko planuję, planuję, wymyślam, a jak trafiędo szkółki, czy na bazarek, to i tak kupię nie to, co zaplanowałam, a to, co mi wpadnie w oko.

Sosny czarne są piękne, a brzozy też będę miała, bo cudnie prześwitują przez ich listki promienie zachodzącego słońca.

Miłego dnia Jolu.
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
Karolinek 13:40, 16 wrz 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
jola54 napisał(a)
Haniu, Zuzulko, dziękuję za odwiedziny i rady. Też pomyślałam o tujach, bo szybko rosną i dają tło. Przed nimi coś jeszcze pewnie dosadzę , coś liściastego i kolorowego. Tylko kiedy to urośnie? (ja z tych nieiciepliwych). Może na wiosnę kupię maty na siatkę, bo już teraz każdy zagląda mi do kubka z kawą pozdrawiam serdecznie.


Jolu, dawno nie odzywałam się, ale zaglądałam niekiedy Jeśli zdecydujesz się na tuje, to nie martw się szybko rosną, ale wszystko zależy od tego jak duże je kupisz. Takie ok. 1,5 m byłyby dobre, ze dwa, trzy sezony i już masz ładny żywopłot.
Też nie lubię siedzieć tak na widoku, nie mogę myśli skupić
Pozdrawiam!
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
jola54 20:08, 16 wrz 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Dzisiaj posadziłam kilka tuj, sosny, irgi, przesadzałam też inne rośliny. Ogólny bałagan, ale wiem, że będzie chyba dobrze. Brakuje mi wysokich traw,ale nigdzie w pobliżu nie ma, są tylko małe,ale takie już mam. Wkrótce wyślę fotki, jak skończę przesadzanie....Pozdrawiam
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 20:30, 16 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No to ja czekam na relację fotkową, ale nie ponaglam, bo sama też nie zawsze aparat ze sobą zabieram. Te pół kilo to jest dodatkowy ciężar jesienią, jak się targa jeszcze jakieś zbiory.
Ciekawa estem efektu. Teraz odpoczywaj, o ile masz czas na to w Twej sytuacji.
A jakie trawy chciałaś? Miskanty, Czy inne? Ja będę szukać u mnie w pażdzierniku, Bo też muszę jakieś dosadzić.
Pozdrawiam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 20:58, 16 wrz 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Haniu! ja się nie znam na trawach,ale widzę u innych takie wysokie, z pięknymi kłosami,chyba miskanty. U mnie dużo przesadzania,i drzewka i krzewy owocowe. Posadziłam za blisko ulicy, a nie chcę jeść ołowiu. Jak widzisz ogólna demolka. Kompost się przydał. sypałam pod każdy dołek, a wcześniej usunęłam dynie. Widziałaś jakie urosły?...pozdrawiam...
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 21:19, 16 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Widziałamdyńki, piękne były, A umnie tylko wyrosło 1 i pół. Bo ta druga taka maciupka,
Ale się nie dziwię, w największym skwarze nie byłam w ogrodzie, brak podlewania, rosły jak chciały. W ogóle, dobrze,że urosły.

Miskanty są i małe i duże, jakie wysokie chcesz mieć takie na 1,5m? Boja takich wypatrywaćbędę, jeżeli nie teraz, to wiosną.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 21:54, 16 wrz 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Tak tak Haniu, wiosną i własnie taka wysokość 1,5m mi odpowiada,a jeszcze poproszę wiosną o kawałeczek tej kocimiętki, bo tu nikt jednak jej nie ma.
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
jola54 21:54, 16 wrz 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Tak tak Haniu, wiosną i własnie taka wysokość 1,5m mi odpowiada,a jeszcze poproszę wiosną o kawałeczek tej kocimiętki, bo tu nikt jednak jej nie ma.
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 22:06, 16 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dobrze kocimiętkę wyślę. Zapytam Ciebie jeszcze o kolor kłosków miskanta, czy chcesz takie srebrne żeby były, czy mogą być ciemne czerwonawe.
A zebrinusy/takie w centki/ w ogóle nie kwitną u nas. Ale sztywno rosną i nie pokładają się.
Pooglądaj w internecie jakie bywają miskanty. Może któryś specjalnie się spodoba.

Poizdrawiam
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 23:48, 16 wrz 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Haniu, dziękuję,najlepsze byłyby takie które nie wymarzają, u mnie zimy srogie, podobają mi się wszystkie miskanty, a jakie zdobędziesz, takie będziemy miały.
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies