Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Między pasjami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między pasjami

jola54 23:39, 14 wrz 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
A a teraz mój koszmarek od kilku dni: Musiałam wyciąć dużą wiśnię.była chora i rozłamywała się. Obok rosła brzydka zwykła wierzba,więc też się jej pozbyłam. Powstało brzydkie pustkowie. Powiedzcie proszę jak mam je zagospodarować, aby zasłonić się od ruchliwej ulicy i aby szybko rosło. Tu gdzie mieszkam mam do dyspozycji tylko tuje, świerki, cisy, brzozy i graby. Nie chciałabym rzędu jednakowych nasadzeń, nie lubię monotonii, a pomysłu też żadnego nie mam.Jeśli ktoś może podesłać jakiś wzór, byłabym wdzięczna...
płot(wschód) 3m., siatka(południe)7,5m
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 07:30, 15 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zakładając,że zimą w ogrodzie przesiadywac nie będziesz, proponowałabym tuje.
Jedną jasną już obok masz, posadziłabym z zielonymi-szmaragdami naprzemiennie co 2, 3.
Wszystkie inne rośliny bedą wymagały cięcia, zeby tworzyły zwarte tło. Tuje w przyszłości ewentualnie raz do roku, wiosną od góry.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Zuzula 08:10, 15 wrz 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Ależ okazy!
A ja zapomniałam posadzić, a później już było za późno.
I cynie w pięknym kolorze, moje wszystkie czerwone.

Miłego dnia.
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
Zuzula 08:24, 15 wrz 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Tak sięzachwyciłam dyniami, że nie zauważyłam kolejnej strony. Hania z pewnością dobrze radzi, ale ja tak jak Ty, Jolu, nie lubi ęmonotonii. Misz-masz we wszystkim, taki jestem chopak na opak.Nawet jak coś nie wyjdzie i będzie krzywo, to łatwiej zwalić na różnorodność.
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
eda 08:35, 15 wrz 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Jolcia Hania dobrze radzi najlepiej tujami lub innymi iglakami fajnie zarosną i można ciąć po bokach czy od góry jak się podoba a jak nie ma być jednokolorowo to przebarwione i będzie fajnie ja z jednej strony mam wejgele i reszta choinkowe buziaki zostawiam



____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
jola54 08:44, 15 wrz 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Haniu, Zuzulko, dziękuję za odwiedziny i rady. Też pomyślałam o tujach, bo szybko rosną i dają tło. Przed nimi coś jeszcze pewnie dosadzę , coś liściastego i kolorowego. Tylko kiedy to urośnie? (ja z tych nieiciepliwych). Może na wiosnę kupię maty na siatkę, bo już teraz każdy zagląda mi do kubka z kawą pozdrawiam serdecznie.
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
jola54 08:48, 15 wrz 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Edytko! pokazujesz taki drzewostan, którego ja już pewnie nie doczekam, ale jest piękny, i o takim właśnie myślałam, żeby trochę zróżnicować..... Pozdrawiam Edytko, a z Hani rady , jak zwykle skorzystam
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
eda 13:38, 15 wrz 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
hanka_andrus 22:09, 15 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jolu Wejdż w zakładkę forum, zapisz - Ogród Bogusława - szukaj wątku. wyświetli się cały wątek. Może lektura na weekend?

A iglakami to ogólnie interesuje się zbyszek z Borów Tucholskich
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 22:13, 15 wrz 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Dziękuję Haniu!
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies