Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Między pasjami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między pasjami

jola54 21:47, 27 kwi 2015


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Witaj Zuzulko, dziękuję za odwiedziny. Mój ogródek nawiązuje do prostych form, pozdrawiam
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
jola54 23:07, 29 kwi 2015


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Trawnik już skoszony,a dzisiaj dokupiłam trochę krzewów, kwiatów i warzyw.

Upolowałam wreszcie hortensję Vanille-Fraise i Pinki-Winki, a także dwie piękne bordowe żurawki NN, białe kwiaty(byliny) które lubi mama, a także tamaryszek czteropręcikowy i kalinę koralową Harvest Gold. W poniedziałek posiałam warzywka a dzisiaj dokupiłam selery, pory i paprykę pomidorową.
Kupiłam jeszcze trawę, bardzo mi się podobała, może ktoś mi pomoże zidentyfikować,bo nie było metki, a ja zapomniałam nazwy.

nareszcie kwitną tulipany

znaleziona ( wyrzucona przez kogoś na śmietnik) tawuła
wiśnia pięknie zakwitła
A na tarasie hoduję koktajlowe pomidorki, które będą rosły w donicach, oraz zioła (tymianek, bazylia grecka i rozmaryn.
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
Zuzula 12:14, 04 maj 2015

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
No powiedz, gdzie Ty robisz takie fajne zakupy? U nas trawy w powijakach (czytaj - korzonki jedynie) w ogrodniczym za taką kasę, że szkoda gadać. A tu taki ezgemplarz, dorodny, widać, co z niego będzie i chyba już nadaje się do podziału.

Tawuła cudnie odwdzięcza Ci się za uratowanie życia. Uwielbiam ją, mam dwie, posadzone ubiegłej wiosny, więc mniejsze od Twojej, ale mogę na nie patrzeć godzinami.

A w glinianych doniczkach co będzie rosło?
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
Katkak 20:36, 04 maj 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Joluś widzę, że zakupy konkretne , takie są najlepsze . Tawuła faktycznie piękna i pomyśleć, że ktoś ją wyrzucił. Buziaki .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
jola54 21:56, 04 maj 2015


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Zuzulko! zaczęły się pojawiać( u mnie na targu co tydzień) takie rarytasy, że tylko na "Ogrodowisku" je widziałam. Ale na szczęście już i miejsce i kasy brakuje a ta trawka to ok 12 zł, żurawki po 4 zł,hortensje po 18zł.

Kasieńko! dziękuję za odwiedziny,ja bywam u wielu osób, ale czasem nie mam odwagi pisać, podziwiam tylko, ciągle się uczę i zamieniam mój skrawek ziemi w ogród w którym odpoczywam....
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
LewOgrodowy 23:41, 04 maj 2015


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Trawa to może być Carex 'Evergold'.
____________________
Monika
jola54 22:45, 05 maj 2015


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Dziękuję Moniko!
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
jola54 09:14, 14 maj 2015


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Jutro święto niezapominajki





____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
GorAna 09:19, 14 maj 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
jola54 napisał(a)
Jutro święto niezapominajki







.....a redaktor Andrzej Zalewski, który ją promował już na niebiańskich ogrodach.....lubiłam słuchać jego prognoz pogody....prawdziwy pasjonat
Pozdrawiam Jolu
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
jola54 10:02, 14 maj 2015


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Tak Aniu, masz rację wykruszają się nam autorytety prawie we wszystkich dziedzinach..... dobrze że jeszcze mamy Danusię i Ogrodowisko. Też lubiłam Zalewskiego....pozdrawiam
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies