Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Między pasjami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między pasjami

hanka_andrus 16:56, 16 kwi 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja też się melduję. Nowych nasadzeń u mnie nie ma, nawet stare musiałam ograniczyć. Skorzystałam z przyjazdu gościa z piłą i nie mam już starej brzoskwini, która sama się połamała jesienią i mus było ją usunąć. i wysokie gałęzie gruszy wyciął pan do połowy. ale ja za to miałam mnóstwo roboty z gałęziami.
Teraz już jest porządek i pod gruszą i po brzoskwini. Ale wiosny jeszcze nie ma, szarawo co dzień, a słońce chyba na południu rządzi. U mnie tylko wiatry ze wszystkich stron dają się we znaki.
Cieszy mnie wiadomość o Twoim ogródku. Życzę wiele zadowolenia w jego cieniach. Wianek śliczniusi. Pozdrawiam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 21:23, 16 kwi 2015


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Witaj Haniu! dobrze że już jesteś! pozdrawiam
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
jola54 22:50, 18 kwi 2015


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Dzisiaj padał śnieg i deszcz, ale udało mi się zrobić kilka fotek tuż przed zachodem słońca, które na moment wyjrzało zza ciężkich ołowianych chmur.



Zamówiłam nową konstrukcję pod pergolę dla winogrona, a także zdobyłam kilka plastrów z kasztana, który musiał być przycięty i zrobiłam siedzisko które będzie ocienione winoroślą.Muszę jeszcze zdobyć kilka płytek chodnikowych pod te klocki



Ten sam Pan-kuzyn, zrobił karmnik na metalowym słupku, ze względu na okoliczne koty, które być może już nie będą mogły dostać się do ptaszków



U mnie zimnica, zakwitło kilka wczesnych tulipanów, ale pozostałe ani myślą rozchylać swoich pąków



Pozdrawiam wszystkich cieplutko!

____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
pasjonatkaam... 22:54, 18 kwi 2015


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Jolu podziwam te Twoje wspaniałe pomysły,plastry są wręcz cudowne!!!
Chyba ukradnę ten pomysł jeśli pozwolisz
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
jola54 23:09, 18 kwi 2015


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Pozwalam, pozwalam Ewuniu, mnie się tez podobają, muszę je jeszcze zakonserwować drewnochronem
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
LewOgrodowy 23:49, 18 kwi 2015


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Bardzo gustowny karmnik, a tulipany u mnie w dokładnie takiej samej fazie. Czekam na eksplozję wiosny. Wirtualny głask dla kotełka przesyłam.
____________________
Monika
jola54 13:42, 19 kwi 2015


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Dziękuję Moniko z odwiedziny, a kotek właśnie śpi obok.....
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 17:20, 19 kwi 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jolu, dziękuję za wizytę u mnie. Moje Ice dance też kwitną, ale jeszcze trochę i te kłoski usunę. Twoja pergola winogronowa super, a kącik koło niej odlotowy!
Zaglądam po ogródkach. I co? Wszędzie więcej kwiatków niż u mnie.
Taka to jest wiosna na pomorskiej ziemi. Cały miesiąc do tyłu!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 21:53, 25 kwi 2015


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Ukończyłam już pergolę i własnoręcznie położyłam płyty chodnikowe pod tarasik. Wszystko pomalowane drewnochronem , a winogrona rozpięte na pergoli (piasek przywiozłam taczką od sąsiada). Dokończę ją w przyszłym roku i zamknę z dwóch stron kratką. Będzie zaciszny kącik, kiedy winorośl wypuści listki.


moje kwitnące roślinki


moje ukochane "kociaki" Joanna i jej "Duszek"

mama podlewa ogródek, to Jej ulubione zajęcie


Pozdrawiam cieplutko!
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
Zuzula 11:36, 27 kwi 2015

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Ależ zmiany u Ciebie Jolu. Piękna wiosna i masa pracy, ale jakie efekty!!! Nowe miejsce wypoczynkowe po prostu bajeczne. Uwielbiam drewno w ogrodzie, proste formy mają najwięcej uroku. Aktualnie sama czatuję na pilarza, który będzie ścinał pień starego wiązu w sąsiedztwie. Nie wiem jeszcze jak to zrobię, ale muszę wydębić kilka plastrów i już.


____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies