Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

monteverde 01:02, 09 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)

Aniu, na nowej rabatce mam nadzieję na łączkę sasanek, posadziłam już ich sporo, ale jeszcze mi ich brakuje, wszystkie już sie podniosły


a magnolia w ubiegłym roku kwitła tak, zawiązała dużo nasion, może to jest przyczyną słabszego kwitnienia w tym sezonie?





będzie ślicznie u mnie ma więcej kwiatów od strony domu
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
EPODLAS 11:20, 09 kwi 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Jak na panią Przyrodę przystało.....przyroda u ciebie cudna. A sasanek to masz bardzo dużo i jakie kolorki. Pięknie będzie wyglądało, jak ta rzeczka sasanek zakwitnie.
____________________
Mój ogród
Margolka 16:00, 09 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Witaj, wpadłam i ja odwiedzić ciebie i twój ogród sasanki super, tez sobie kupiłam, ale maleńkie takie, więc pewnie potrwa, az się zbiorą Dam im dobra ziemie, to może ruszą z kopyta
Przeczytałam o magnolii, ze miała dużo nasion. A zerwałaś je, jak tylko się wytworzyły?
Trzeba zrywac, bo w przeciwnym razie magnolia wkłada bardzo dużo siły w ich wykształcenie, a nikomu do niczego nie sa potrzebne, tylko osłabiają drzewo

Pozdrawiam
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Margolka 16:11, 09 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Zapomniałam napisać, że piękne te niebieskie donice <3
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Nikita 18:37, 10 kwi 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Wpadłam, poczytałam, buziaki zostawiłam!

I jeszcze sasanki zakompenentowałam....ja tylko białe i fioletowe widziałam, a u ciebie jeszcze śliczna ciemnoróżówa jest !!!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
paniprzyroda 21:22, 10 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Margarete napisał(a)
To jest ta magnolia gwiaździsta ? czytałam, że jest najbardziej humorzasta ze wszystkich rozpowszechnionych w Polsce, moze to dlatego ?


Małgoś
, magnolia nn, dostałam ją jako kilkucentymetrową siewkę ale podejrzewam, że przyczyną słabszego kwitnienia jest duża ilość nasion, które wytworzyła w ubiegłym roku, mogła też cierpieć na brak wilgoci.

Rench miło mi, że tak myślisz
tulipanki dla Was
____________________
Dwa ogrody
barbara_kraj... 21:38, 10 kwi 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
A jakie kolory sasanek sadziłaś?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
paniprzyroda 21:44, 10 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
monteverde - od strony domu było pewnie cieplej i mniej wiało pozdrawiam

Epodlas - dziękuję, a z przyrodą mam rzeczywiście bliskie związki

Margolka, nie obrywałam nasion magnolii, no z dołu to jeszcze można, ale wyżej nie dosięgnę

Nikita, jutro jadę na rynek, będę polować na sasanki, te młode ale już kwitnące kupiłam po 2 zł, w doniczkach. W sobotę pan miał dość duże kępy kwitnących kopanych z gruntu po 5 zł, ale takie trudno się przyjmują, natomiast wyboru w kolorach nie ma, mam nasiona białych do wysiania ale to już do gruntu.

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:35, 10 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
W nowym rabatki powoli zaczynają się zagęszczać. Ruszyły wszystkie byliny, które przesadzałam jesienią ze starego: pysznogłówki, floksy, piwonie, liliowce, irysy, przetaczniki, szałwie, róże, bergenie, przywrotniki, tawułki, perowskie, budleje, trawy, hortensje w dużej już liczbie i pewnie jeszcze kilka innych, o których teraz nie pamiętam
Jednak wciąż ze starego ogrodu jest sporo roślin do przesadzenia i gdzieś to będę musiała upchnąć
Zaczynają kwitnąć bergenie z ubiegłorocznych wiosennych sadzonek

młode przyrosty żurawek i coś, co prawdopodobnie przywędrowało razem z korą, ( lewy dolny róg) myślę, że to są zawilce, jeśli się mylę, proszę mnie poprawić, bo zastanawiam się czy wyrywać, czy zostawić


kostrzewa zmieniła miejsce, oczyszczona i podzielona na mniejsze kępki


Wreszcie i u nas popadało w nocy i mam nadzieję, że pierwszy nawóz w tym roku szybko się rozpuści.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:46, 10 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Basiu, sadziłam na nowej rabatce tylko fioletowe sasanki. Jeżeli są różne kolory obok siebie, to po pewnym czasie młode siewki i tak mają tylko fioletowy kolor. Na tej rabatce mają być jeszcze białe róże, posadziłam białe i różowe piwonie, białe zawilce wielkokwiatowe, przebiśniegi, dojdą liliowce i zastanawiam się nad ożanką lub szałwią, jesienią dosadzę krokusy. Jak będzie nie tak, to będę przesadzać
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies