Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

monteverde 22:52, 10 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Moje rozchodniki zebrały wodę jak przewrotnik piękne male kryształki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Bogdzia 19:05, 11 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ale nakupiłaś tych sasanek , fajny pomysł one długo dobrze wyglądaja,Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 21:48, 11 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dziś doszły liliowce, połowa z nich powędrowała na rabatkę w nowym, ładne sadzonki. Liliowców już mi wystarczy ale z kolorami będzie wielka niewiadoma, bo to mix. Najwyżej będę przesadzać, póki się nie rozrosną w duże kępy.


Na ryneczku kupiłam dziś u znajomego ogrodnika różowe sasanki, a rzeczka sasankowa uzupełniona o brakujące fioletowe sztuki. Tak naprawdę, to są różne odcienie fioletu. Ziemia przygotowana wg zaleceń Agnieszki z Jurajskiego


i tulipki
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:12, 11 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu, masz rację, rośliny z kropelkami wody zawsze są urocze

Bogdziu, o to mi chodziło, rozrastające sie liście sasanek przykryją potem zamierające cebulowe


____________________
Dwa ogrody
Agania 16:55, 12 kwi 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mariolu, podziwiam, twoją magnolię, naprawdę cudowna, olbrzymia, to jest dorosłe drzewo, musi rodzić nasiona, czyli musisz usuwać.................sasankowo poszalałaś, ale jak nie kochać sasanek...............tulipanki mam na okrągło na ogrodowisku...................wiesz, że ja ich prawie w ogrodzie nie mam, bo ja nie cebulowa, ubolewam nad tym.......uwielbiam je w wazonie i oglądać, ale denerwują mnie potem te liście, których nie można obcinać po przekwitnięciu, foty są piękne

buziaki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
bogumila 07:38, 13 kwi 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Kwiaty w pełnym rozkwicie...kolorowo i pachnąco,lubię tak...
Liliowców dużo,na pewno już posadziłaś...mam 4 - dwa już kwitły i dwa nn -czekam na kwiaty.Nie mam już miejsca na sadzenie,część jeszcze w doniczkach {przekopane}...a jeszcze czekają siewy w domu.Sasanki bardzo lubię...takie puchatki.Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
paniprzyroda 08:16, 13 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aganiu, tulipany mam w doniczkach, ochrona przed nornicami. Oczywiście to niewiele w porównaniu do ogrodowiskowych łanów


Bogusiu, dziesięć sadzonek liliowców u mnie, drugie tyle u znajomej. Potem będziemy się wymieniać
No i te, które były posadzone już wcześniej. Zależało mi na bezproblemowych roślinach na tę rabatkę. Jeszcze bukszpan do przycięcia a obwódki z kostki w wolnym czasie.


Sasanka dla Ciebie


i dla wszystkich zaglądających
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 08:48, 13 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Na niedzielę


____________________
Dwa ogrody
popcorn 08:49, 13 kwi 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cudne sasanki! Piękne są! Tulipany pod liliowcami to fajny patent, nie widać zasychających tulipanowych liści, bo liliowce je zakrywają
Też mam cebulowe w 90% w koszyczkach i doniczkach w ziemi, bo nornic u nas dostatek:/

piękne te pomarańczowe tulipki z rysunkiem na liściach, pamiętasz może odmianę?

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
paniprzyroda 14:31, 13 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Karola nazw tulipanów poszperam w zapiskach, będę pamietać teraz na szybciutko muszę wam to pokazać, taki widok codziennie oglądam, aż bije po oczach




i upewniłam się, że wraz z korą kupowaną w tartaku do nowego przywędrowały zawilce.
Z drugiej strony łąka stokrotek, ale muszę zrobić fotkę jak się kwiatki otworzą na dobre.
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies