Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

AgnieszkaW 14:38, 13 kwi 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Sasankowo i zawilcowo zrobilo się u Ciebie Nie ścinaj sasanek po kwitnieniu, bo one mają piękne owocostany (puchate jak mniszek lekarski, tylko ładniejsze). Ja obcinam razem z liśćmi (liście wyrosną świeże, ładniejsze) gdzieś w lipcu, jak owocostany się rozsieją i zostaną takie suche patyczki.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
ewsyg 14:47, 13 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Zauważyłam, że moja magnolia gwieździsta lepiej kwitła jak były sroższe zimy. Może ona tak jak piwonia, do kwitnięcia musi mieć niższe temperatury.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
barbara_kraj... 20:50, 13 kwi 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
To ciekawe, że sasanki takie podatne na zmianę koloru. Ciekawa jestem w jakim kolorze zakwitną siewki czerwonej, bo fiolet u mnie wszechobecny

Okazuje się, że z korą nie tylko zawilce mogą się do ogrodu dostać. Do mnie na przykład smardze przywędrowały
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
an_tre 20:54, 13 kwi 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Z przyjemnością obejrzałam toje kwitnące bogactwo, które ciągle powiększasz sasanki śliczne
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Mala_Mi 22:19, 13 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wreszcie nadrobiłam zaległosci
Rzeczka sasankowa... super to wygląda..
Forsycja wielki bukiet..... ciekawe czy ktoś ja przycina? Ja swoją forsycje Maluch dziś przycięłam.. może zakwitnie.. zrobi mi tę przyjemnosć za rok.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
monteverde 22:24, 13 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
barbara_krajewska napisał(a)
To ciekawe, że sasanki takie podatne na zmianę koloru. Ciekawa jestem w jakim kolorze zakwitną siewki czerwonej, bo fiolet u mnie wszechobecny

Okazuje się, że z korą nie tylko zawilce mogą się do ogrodu dostać. Do mnie na przykład smardze przywędrowały

Oh Basiu tych smardzy zazdroszczę pozdrawiam obie Panie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 22:28, 13 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Aganiu, tulipany mam w doniczkach, ochrona przed nornicami. Oczywiście to niewiele w porównaniu do ogrodowiskowych łanów


Bogusiu, dziesięć sadzonek liliowców u mnie, drugie tyle u znajomej. Potem będziemy się wymieniać
No i te, które były posadzone już wcześniej. Zależało mi na bezproblemowych roślinach na tę rabatkę. Jeszcze bukszpan do przycięcia a obwódki z kostki w wolnym czasie.


Sasanka dla Ciebie


i dla wszystkich zaglądających

Ale będzie ladnie ja też zawsze cebulowe do donic wsadzałam jaka to brunnera?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mathildis 23:41, 13 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
podglądam na bieżąco... forsycja rzeczywiście oblepiona gęsto kwiatami, i rzeczka sasankowa - jeszcze nigdzie takiej nie widziałam - musisz ją jeszcze obfotografować...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Rench 01:06, 14 kwi 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
paniprzyroda napisał(a)
[
Bogusiu, dziesięć sadzonek liliowców u mnie, drugie tyle u znajomej. Potem będziemy się wymieniać
No i te, które były posadzone już wcześniej. Zależało mi na bezproblemowych roślinach na tę rabatkę. Jeszcze bukszpan do przycięcia a obwódki z kostki w wolnym czasie.


To będzie niesamowita rabata, będę ją z niecierpliwością obserwowała
Jakie to kolory piwonii tam są ?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Bogdzia 09:52, 14 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Te liliowce to pewnie dostałas od kogoś bo wielkie sa , ja kupiłam w internecie to takie maleńkie ze nie było co sadzic a po 20-25 zł. Kiedy z nch urosna porzadne krzaczki?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies