Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Monic 06:29, 15 kwi 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Witaj
Twój stary ogród mnie zachwycił, ale widać, że nowy też będzie ciekawy
Moje klimaciki, więc będę podglądać
____________________
mój ogród Monika
Mirka 15:24, 15 kwi 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Witam przeczytałam u Karoli o ogórkach napisz coś więcej mnie się nigdy nie udają. Chodzi mi o to sianie w rowek do kompostu po co tak? Dzięki i pozdrawiam serdecznie i jaką odmianę kupić
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
paniprzyroda 20:43, 15 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
agniecha973 napisał(a)
To jeszcze zapytam, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Jeśli kupię bordowe sasanki (a takie ostatnio na rynku widziałam po piątce) i posadzę w okolicach fioletowych, to te nadal będą fioletowe za rok i później, ale już siewki z nich będą fioletowe, tak?


Sasanki bordowe przez jakiś czas pozostaną bordowe, natomiast siewki już mogą być inne, niewykluczone, że też bordowe w innych odcieniach, ale jeśli nie będziesz odnawiać koloru to po trzech, czterech latach będzie większość fioletowych. Jeśli je posadzisz w innej części ogrodu, dłużej będą mieć kolor właściwy. Z moich skromnych obserwacji wynika, że najsłabsze na przeciętnych glebach są białe, najwolniej przyrastają i najszybciej przekwitają
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:45, 15 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
barbara_krajewska napisał(a)
No to pszczółki krecią robotę nam z tymi sasankami robią. Myślę jednak, że któraś z siewek może być ta właściwa Z siewkami z nasion różnie bywa.


Dokładnie tak, ale też można otrzymać przypadkowo niespotykany kolor, który będzie cieszył
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:02, 15 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gabriela napisał(a)


Zapowiada się rewelacyjnie ta rabata.
Czy to jajko we wianku to jest strusie?
Podziwiam też kolekcję sasanek. W starym ogrodzie udawało mi się je wysiewać, a tutaj już nie. Zakopywałam zerwane puszki z nasionkami po prostu obok. Może lepiej kiełkowały w piaszczystej ziemi, bo tam właśnie taka była.

Zobaczymy Ja pamiętam, jak tworzyłaś swoją z czyśćcem Dziś przyszły róże, namoczyłam i jutro na niej posadzę. Zastanawiam się, co tam jeszcze dodać: szałwię, ożankę, jarzmiankę czy niebieski bodziszek?



Jajko w wianku dobrze rozpoznalaś, to strusie. Ma tak idealną skorupkę, że szkoda mi było jej ozdabiać decoupage
Z sasankami robię podobnie, ale najlepiej rosną, kiedy wysieją się same.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:03, 15 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Monic napisał(a)
Witaj
Twój stary ogród mnie zachwycił, ale widać, że nowy też będzie ciekawy
Moje klimaciki, więc będę podglądać


Miło mi, zapraszam
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:14, 15 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mirka napisał(a)
Witam przeczytałam u Karoli o ogórkach napisz coś więcej mnie się nigdy nie udają. Chodzi mi o to sianie w rowek do kompostu po co tak? Dzięki i pozdrawiam serdecznie i jaką odmianę kupić


Mirko, takiego sposóbu wysiewu ogórków nauczyłam się od sąsiadki i z powodzeniem go stosuję. Kompost to składniki pokarmowe dla ogórków, niczego innego nie daję, żadnego nawozu. Nie pryskam też chemią na choroby grzybowe, bo raczej nie ma potrzeby, a jeśli tak się zdarzy to raczej na początku wegetacji, nigdy podczas owocowania, bo potem są miękkie w słoikach, a często potrafią się po prostu zepsuć. To wiem od osób, które ogórki kupują na rynku, zasady karencji w tych przypadkach nie są przestrzegane.
Odmiana? Często kupuję starą, sprawdzoną "Śremskie". Jeśli nie są otoczkowane, warto zaprawić nasiona p/grzybowo, środek do kupienia w każdym ogrodniczym. W tym roku kupiłam zdaje się "Kmicica". Jak będę siała po świętach postaram się zrobić fotki
____________________
Dwa ogrody
Mirella 21:39, 15 kwi 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Sasanki jak marzenie,mam dwie od niedawna, jestem nimi zauroczona,atak w ogóle przyszłam się przywitać, popatrzę jeszcze i nacieszę się nimi.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Mirka 21:41, 15 kwi 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
paniprzyroda napisał(a)


Mirko, takiego sposóbu wysiewu ogórków nauczyłam się od sąsiadki i z powodzeniem go stosuję. Kompost to składniki pokarmowe dla ogórków, niczego innego nie daję, żadnego nawozu. Nie pryskam też chemią na choroby grzybowe, bo raczej nie ma potrzeby, a jeśli tak się zdarzy to raczej na początku wegetacji, nigdy podczas owocowania, bo potem są miękkie w słoikach, a często potrafią się po prostu zepsuć. To wiem od osób, które ogórki kupują na rynku, zasady karencji w tych przypadkach nie są przestrzegane.
Odmiana? Często kupuję starą, sprawdzoną "Śremskie". Jeśli nie są otoczkowane, warto zaprawić nasiona p/grzybowo, środek do kupienia w każdym ogrodniczym. W tym roku kupiłam zdaje się "Kmicica". Jak będę siała po świętach postaram się zrobić fotki
Dzięki , będę mogła zobaczyć oczywiście nie tylko ja.Chodzi mi jeszcze o kompost masz swój czy kupujesz w ogrodniczym? Czekam na instruktaż.Może wreszcie i mnie się uda ogórki wyhodowaćDobrej nocki
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
paniprzyroda 21:52, 15 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mirella napisał(a)
Sasanki jak marzenie,mam dwie od niedawna, jestem nimi zauroczona,atak w ogóle przyszłam się przywitać, popatrzę jeszcze i nacieszę się nimi.


Miło mi witam i zapraszam.
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies