Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

mira 23:00, 15 kwi 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
gdzie nie zajrzę powstają nowe rabaty, ale nasze ogrody pięknieją,
jutro masz sporo roboty z różami, warto zrobić to porządnie, ja tym razem mam róże w pojemnikach i dobrze bo mogę posadzić wtedy jak mi się zachce bo już wiem, że przygotowanie miejsca to maga ważna sprawa - niby banał a dochodziłam do tego latami

pomyśl może o trawach do róż

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
paniprzyroda 23:06, 15 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu, nie zauważyłam, żeby przebarwiała się na żółto, trzeba sprawdzić w tym sezonie. Przyznam Ci się Aniu, że do O. wystarczały mi nazwy gatunkowe roślin, nie drążyłam głębiej, bo spoglądam na nie z osobna jak na pojedyncze cuda i na całość ogrodu jak na piękny obraz Stąd moje spowolnienie w oznaczaniu, klasyfikowaniu...
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:10, 15 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mala_Mi napisał(a)
Mariola, myślę, że róże nadrobią opóźnienie w sadzeniu Sadzonki wyglądają na ładne i zdrowe
Rabata będzie piękna


Miód na moje serce rozwiewasz wątpliwości.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:29, 15 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
mira napisał(a)
gdzie nie zajrzę powstają nowe rabaty, ale nasze ogrody pięknieją,
jutro masz sporo roboty z różami, warto zrobić to porządnie, ja tym razem mam róże w pojemnikach i dobrze bo mogę posadzić wtedy jak mi się zachce bo już wiem, że przygotowanie miejsca to maga ważna sprawa - niby banał a dochodziłam do tego latami

pomyśl może o trawach do róż

pozdrawiam


Miro, O. ma istotny wpływ na nasze postrzeganie roślin, ogrodu jako całości. Nasze ogrody pięknieją...masz rację. Ale jeszcze dużo czasu upłynie, zanim na ten ogród będę mogła spojrzeć jak na obraz już ukończony Teraz mogę oglądać i budować poszczególne części tej całości. Zimowe buszowanie po wątkach i zachłystywanie się pięknymi rabatami owocuje moją własną... w trakcie tworzenia
Trawy... są już w ilości mnie satysfakcjonującej. Ale może stipy, jednoroczne, zawsze do wymiany, nie tworzące kęp dużych i trudnych do korekty, delikatne i zwiewne, stworzą dobry kontrast z liśćmi piwonii, to jest myśl
Przygotowanie gleby mam logistycznie opanowane przekompostowany obornik, popiół drzewny, kompost i gleba rodzima, gliniasta wymieszana z niewielką ilością piasku czekają. Ziemia na rabatce była przekopana z komostem, wymieszana glebogryzarką. Wiadomo, dołki muszą być większe, może kogoś z domowników zmobilizuję do pomocy
Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
mira 23:34, 15 kwi 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
glebozgryzarka powiadasz hmm.... to już perfekcja, za takie przygotowanie otrzymasz wielokrotną wdzięczność a my piękne obrazy - już czekam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Margarete 01:41, 16 kwi 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ale nakupowałaś tych róż, alez bedzie pieknie latem..........i te sasanki sliczne - ja tez kupiłam pierwszy raz sasanki w tym roku ale tylko 3 sztuki, posadziłam na zwirku tyle ze teraz słonca nie ma to sie zamykaja....... Co do forsycji to wydaje mi sie że w tym roku jakby generalnie intensywniej kwitły, i te u mnie w ogrodzie i te na terenie osiedla, na klombach...maja chyba więcej kwiatów niz zwykle i intensywniejsze w kolorze sa... moze taka licha zima im sprzyja...
Pozdrawiam wiosennie.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
renatamama3 08:43, 16 kwi 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Do różanki pasuje jeszcze czyściec i naparstnice. Może między róże szałwie a na obrzeże rabaty czyściec .pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Mala_Mi 09:59, 16 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Tylko czyściec się rozłazi.. ale u Gabrieli wygląda pięknie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
monteverde 10:04, 16 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Aniu, nie zauważyłam, żeby przebarwiała się na żółto, trzeba sprawdzić w tym sezonie. Przyznam Ci się Aniu, że do O. wystarczały mi nazwy gatunkowe roślin, nie drążyłam głębiej, bo spoglądam na nie z osobna jak na pojedyncze cuda i na całość ogrodu jak na piękny obraz Stąd moje spowolnienie w oznaczaniu, klasyfikowaniu...

Pisałaś o niebieskich bodziszkach mam Sweet Heidi rośnie do 40cm, cały sezon aż do mrozów i Havana Blues od 40 do 60 cm też aż do mrozów pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
popcorn 10:11, 16 kwi 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mariolko, ale Ci piękne rabaty wychodzą!! Bosko będzie
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies