Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

EPODLAS 22:41, 03 gru 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Przeczytałam szczegółowe opisane prace w ogrodzie. Dokładnie i rzeczowo. Pracowita z ciebie dziewczyna. Teraz tylko leżeć, pachnieć i naleweczkę popijać
____________________
Mój ogród
paniprzyroda 10:33, 06 gru 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Basiu, przesadzanie i kopczykowanie zakończone, jeszcze tylko trochę gałązek by się przydało i podsypać co wrażliwsze rośliny korą, której nie mam. Ale mam roczne przekompostowane trociny i chyba je wykorzystam.
Mala Mi - pocieszające jest to, co piszesz. Nawet posadziłam go tak (rdest) aby mógł się od razu wiosną rozrastaćzastanawiam się, czy nie warto zebrać nasion, bo widzę, że ma ładnie zasuszone kłoski.
yolka - podziwiałam Twoje widoki na jezioro
Bogdziu, zasłużenie odpoczywasz o świątecznych dekoracjach też nie myślę, bo już nie mam miejsca na nowe, chyba że jakieś drobiazgi.
Może jakiś wianek, w ubiegłym roku był taki


mam do przycięcia ostrokrzew, może coś wykombinuję

Vivo, siewki roślin zawsze się przydają W przedogródku dosadziłam jedynie róże i rabata czeka na poszerzenie wiosną jak zrobimy oczyszczalnię. Teraz trzeba zaplanować, co jeszcze posadzić przed różami, pod klonami planuję wyższą trawę, trzeba dobrać takie rośliny, aby były efektowne przez cały rok, może i tutaj będzie obwódka z bukszpanu. Widoczny na końcu łuk też zmodyfikuję Na razie przeglądam inspiracje


Bukszpaniki posadziłam na rabacie z drugiej strony, uzupełniałam ją też cebulowymi, już nic na niej nie zmieszczę, teraz tylko czekam na efekty, oby zadowalające

____________________
Dwa ogrody
yolka 16:43, 06 gru 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Bodziszek nazywa sie wspaniały.
Zeszłoroczny wianek sliczny, a rabaty jesienne takie jak Bodziszek
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Bogdzia 21:12, 06 gru 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariolka Twój ogród zmienia się w niesamowitym tempie , pewnie niedługo nie bedziesz miała wolnego miejsca na zadne roślinki no chyba ze juz masz tą nową ziemie?????????????????
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
viva 21:59, 09 gru 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Mariolu, śliczne Twoje sadzonki bukszpanów, ja też mam swoje ale dużo mniejsze i jeszcze nie mają docelowego miejsca. Rzucają się też w oczy dorodne stipy, chyba warto je siać? I tak jak Bogdzia muszę się mocno zzdziwić w jak szybkim tempie powstał Twój nowy ogród
Zmiany na rabatach bylinowych zawsze jakieś muszą być i to przecież nie jest Ci obce
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
popcorn 08:55, 10 gru 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cudne te bukszpany, zwlaszcza podziwiac trzeba ze wlasne! Pieknie u Ciebie! I roz tyle dosadzilas! podziwiam
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Gabriela 09:17, 10 gru 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ubiegłoroczny wianek świetny i bardzo glamour. Możnaby go dodać do jakiejkolwiek wystawy w niemieckim sklepie - super by pasował, bo tam króluje w tym roku biel, zieleń, srebro, stal, metal i szkło.
Bardzo czekam na Twoje ozdoby świąteczne w tym roku.
Zamówiłam od jednej sympatycznej blogerki ręcznie robione bombki z dekupażem, z różami, bardzo romantyczne. Ty chyba też takie robiłaś?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 12:02, 10 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
paniprzyroda napisał(a)
Zimno, ale idzie wytrzymać. Róże okopczykowałam, kamasje, którymi znów się zaraziłam posadziłam do doniczek i zadołowałam. Zamówiłam tylko dziesięć cebulek, dostałam piętnaście Pochowałam konewki, kule, resztę doniczek. Figa została na studni i chyba zmarzła, było -7, ale jeszcze ją schowałam, może odbije, podobnie chryzantema
Wszystkie Limki podsypałam kompostem, mam wrażenie, że moja glina im nie służy. Jutro wiążę trawki i zostanie mi tylko narzucić stroisz tu i tam.
Nie wiem, czy odzyskam fotki wiosenne i letnie, więc tylko taka




Pani Przyrodo, lubuję się w takich opisach. Czy mróz może rozsadzić konewki cynowe? Pewnie może, jak się woda dostanie. Chyba pochowam.

Ja mam penstemona palczastego a Vivy to spectabilis (?). Mój zimuje bez problemu.
Jak chcesz mojego - służę wiosną.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ewsyg 13:52, 10 gru 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Pozdrawiam Mariolu
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Bogdzia 19:26, 10 gru 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariolka jeśli masz bombki z dekupazem jak pisze Gabrysia to ja też bym chętnie obejrzała, muszą byc piekne.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies