Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Bogdzia 21:04, 09 sty 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
No też polecę na to hobby.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mirella 21:36, 09 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Śliczne zawieszki i inne też, bardzo gustowne
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Pszczelarnia 23:02, 09 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
barbara_krajewska napisał(a)
W cenie są Ci, którzy potrafią coś stworzyć.
Mariolo, ciekawa jestem, jakimi pomysłami nas jeszcze zaskoczysz?
Miłego i owocnego 2015 roku życzę


2 myśli w jednym. Za Basią powtórzę i dodam o cisie:

on był zabiedzony, zabrałam go od siostry z piasku pod okapem domu. Posadziłam na pełnym słońcu w samym kompoście. Natychmiast się odwdzięczył. Wody mu nie brakowało bieżącej (nie stagnującej). Ale jestem przekonana, że z Hillii trudno zrobić taką "angielską" kulę pękatą. Gałązki tego cisa idą po skosie do góry i widać, że dół ma szczuplejszy. Sadząc sama cisy, zrozumiałam naukę Danusi o do-cis-kaniu sadzonek. Hilli mi się ciężko styka na dole. Trzeba na to zwracać uwagę przy sadzeniu dużych egzemplarzy.Wydaje się, że skoro góra się styka, to jest dobrze. Ale czasami powstają prześwity na dole - ja musiałam łatać. T. baccata jest pod tym względem idealny ale rośnie szeroko (do 1m trzeba się liczyć), dobry na porządne żywopłoty.

I jeszcze zauważyłam - młode cisy trzeba drastycznie ciąć. One potem szybciej rosną.

Wstawiam kulę (w takcie tworzenia) z t. baccata - zdjęcie robocze z listopada. Jest inny układ gałązek, lekko poziomo nawet.

A tutaj żywopłot z Hilli, widać przyrosty sterczące i widać prześwity na dole:


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
paniprzyroda 18:16, 11 sty 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Byłam dziś w nowym ogrodzie, głowę urywa
Ewo, dzięki za info o cisach, mam do cięcia dwie kule, kompost dostały już na jesieni,
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/72/721913/original.JPG
i jeszcze takie dwa półkola, chyba już czas zacząć je przycinać od przyszłego sezonu
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 19:05, 11 sty 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Joku - zawieszki wpasowały się w klimaty kuchni
Bogdziu
Mirello, wszystkie ozdóbki są fajne, tylko gorzej ze sprzątaniem, jak się tego uzbiera

sezonowe donice na dziś

werbenę dzisiaj wystawiłam na światło, bo stała w chłodzie, ale ciemno miała, niech już puszcza nowe przyrosty, czas zacząć ukorzeniać, zgodnie z radami Ani



a skoro o sezonowych, to pelargonie z ubiegłego sezonu, w podobnej tonacji kolorystycznej

____________________
Dwa ogrody
Tess 21:52, 11 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Moja werbena ma światło, Muszę sprawdzić, czy już rusza.
Mariolu, jak będą niowe przyrosty to je będziesz sadzonkować, czy tę starą kępę posadzisz do gruntu wiosną?

Też mam taki żywopłocik z cisa do pierwszego cięcia.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Joku 22:34, 11 sty 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12132
Fajnie jest mieć chłodne pomieszczenie, można wtedy zimować co się chce. A jak są w takim pomieszczeniu okna to jeszcze lepiej .

Tessi, podpowiem wyręczając Mariolę. Możesz mieć dwa w jednym. Najpierw wykorzystać okaz na sadzonki, a potem go wsadzić do ziemi.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
paniprzyroda 22:46, 11 sty 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Tess, zrobię dokładnie tak, jak napisała Jola.
Jolu, To pomieszczenie to mój salon już ogrzewany, ale nie ma wyięcej niż 20 stopni. Myślę, że największe znaczenie ma w tej chwili światło, którego jest pod dostatkiem dla trzech dużych donic i kilku pomniejszych. Te donice, które mam w domu na parapetach muszę częściej podlewać ( cieplej) i rośliny mają mniej światła, pędy wyciągają się. Najlepsze są szklarenki, oranżerie
____________________
Dwa ogrody
Joku 23:04, 11 sty 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12132
Idealne warunki dla werbeny. Nie mogła trafić lepiej
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mira 09:29, 12 sty 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Widzę, że masz gdzie przechowywać. Bluszcze i werbena w idealnym stanie.
Agapant spał krótko bo pewnie ma podlewane a skoro się obudził to bym mu dała to światło ale nie podlewaj bardzo ani też jeszcze nie daj nawozu bo musi odpocząć tak jeszcze conajmniej miesiąc.
Az poszłam sprawdzić swój, ma za bardzo sucho więc zobaczymy, zaraz podleję i widziałam białe/brak światła/ wybijające się liście - jak dostanie światło i wodę zacznie wolno rosnąć - ja podleję i jeszcze poczekam dopiero połowa stycznia.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies