Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

EPODLAS 22:28, 18 cze 2015


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Ale ty masz pięknych róż. Cudnie u ciebie i w ogrodzie i prze domem.
____________________
Mój ogród
barbara_kraj... 23:37, 18 cze 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Mariolko, jak się ma ożanka? Kwitnie?
U mnie są ciekawe kłosy, tak mi się wydaje, że to roślina fajniejsza od niektórych przetacznikow.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
paniprzyroda 23:45, 18 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
wybaczcie, że nie od razu odpowiadam, ale niedoczas mam

Donia72 - może nie tyle zdolna jestem, ile umiejętności zostały, bo ja z tego pokolenia, które samo szyło sobie i dzieciom ciuszki
Agnieszko W, knautia cudna, w sumie mam ją w trzech miejscach po dwie sadzonki, testowałam stanowisko, a teraz oczekuję, że się wysieje, bo mam dla niej dobrą miejscówkę
agniecha973 - a wiesz, że myślałam o Tobie ostatnio w związku z pewną różą, ale o tym potem
świeże płatki LO jak najbardziej nadają się do wykorzystania, np. na cukier różany, konfiturę różaną, ja suszę je do woreczków zapachowych
suszone zmieniają kolor, nie wykorzystuję ich do herbaty ( herbata liściasta, płatki róży, ewentualnie chaber) ponieważ mam swoją nn, jej płatki jedynie ciemnieją, ale kolor zostaje i w herbacie estetycznie wygląda

foty z ostatnich dni
Falstaff, kolor nie do uchwycenia przeze mnie, pierwsze pędy niskie, kolejne juz wysokie idą



Leonardo

w towarzystwie

za nim Pirouette, zaczyna wypuszczać długie pędy, są już wyższe od podpory, kolor delikatny, ale na zdjęciach słabo mi wychodzi, pełne fioletowe ostróżki jeszcze trochę


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:03, 19 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
a obok



Karola, oczywiście mam nadzieję, że będą nasiona Lala Tilda została mi się jedna, podobnie jak królik i anioł, reszta poszła dla maluchów w rodzinie trzeba by jakąś ogrodniczkę machnąć, ale chyba zimą
Margarete
Róż troszkę mam, ale miejsca na kolejne już nie a jeszcze coś by się chciało, susza u nas okropna, nic nie pada, listki różom i bylinom od dołu podsychają, radę dają jedynie róże i byliny dobrze ukorzenione

Lions Rose, dokupię dwie jesienią, bo dla nich miejsce czeka, tę przesadzę


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:23, 19 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Epodlas fajnie, że Ci się podoba u mnie, ja też lubię Twoją działeczkę i fotki
Basiu, ożanka ma się dobrze, ta co została, bo część mi wyleciała zimną wiosną a ponieważ zaczyna kwitnąć, to zdążymy zebrać nasiona obok niej biały przetacznik

White Cover daje popis


angielka w duecie z powojnikiem Arabella, jedno i drugie musi podrosnąć

tak myślę, co będzie na tej rabatce kwitło jesienią, bo też już zaczęły, jeżówki w pąkach, jedynie rozwary czekają


koniec z przynudzaniem białą rabatą, czas na coś innego
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:43, 19 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
taki gość mi się wysiał i zostawiłam, w ub. roku szybko cięłam, by się nie rozmnażał, ale jednemu się udało


kolejny powojnik wymaga podpory, zanim Gertruda się rozrośnie by mógł się z nią zaprzyjaźnić chociaż podobno ma duży rosnąć


jeszcze taki smaczek, śliczna, bardzo ciemna, aparat oczywiście rozjaśnił


____________________
Dwa ogrody
Rench 00:54, 19 cze 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
paniprzyroda napisał(a)
a obok



Karola, oczywiście mam nadzieję, że będą nasiona Lala Tilda została mi się jedna, podobnie jak królik i anioł, reszta poszła dla maluchów w rodzinie trzeba by jakąś ogrodniczkę machnąć, ale chyba zimą
Margarete
Róż troszkę mam, ale miejsca na kolejne już nie a jeszcze coś by się chciało, susza u nas okropna, nic nie pada, listki różom i bylinom od dołu podsychają, radę dają jedynie róże i byliny dobrze ukorzenione

Lions Rose, dokupię dwie jesienią, bo dla nich miejsce czeka, tę przesadzę



Śliczne ujęcia !
Lawenda przepiękna,moje które się uchowały po zimie,jakieś bladzochy się zrobiły.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
paniprzyroda 01:06, 19 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
jaśmin już przekwita, ale nie pachnie, niestety, za to w starym jaśminowiec daje czadu, z jednej strony ogrodu on, na podwórku lipa


a jak już w starym ogrodzie jestem to taki widoczek

Karola, szałwia muszkatołowa, chciałaś zobaczyć


i niedoceniana róża, jesienią ją przesadzę, tak kwitnie na jednym długim pędzie

i rozpoznana przez Bogdzię Flammentatz (zastanawiam się, czy dobrze napisałam nazwę, ale już nie będę sprawdzać, bo posiedzę do rana)

____________________
Dwa ogrody
barbara_kraj... 01:13, 19 cze 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Moja szałwia muszkatołowa w pełnym rozkwicie.
Z Twoich sadzonek ona.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
paniprzyroda 01:25, 19 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Reniu, dziękuję, foty Twoich różyc z kropelkami są niesamowite Obawiam się zaglądać do Ciebie, bo zarażasz skutecznie
Lawenda ta ma już trzeci rok i rozrosła się bardzo, raz przesadzana w międzyczasie, najlepiej wybarwiona, kolejna Viva osiągnęła wielkość zgodną z miarą Gierczusiową, o ile dobrze pamiętam będę ciąć na suche bukiety, jeszcze z tydzień

miałam jeszcze wrzucić sesję Królowej, ale późno już, to na razie zostawiam to
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies