Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Donia72 13:13, 09 cze 2015


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Piękne róże
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Pszczelarnia 14:09, 09 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ten irys biało - niebieski pokazywany zaraz po połnocy - czy on zdrowo trzyma liście do jesieni?

Pięknie i cudownie, kolekcje i zestawienia, płatki róż do herbaty - nigdy nie zbierałam. Błąd.

Ice Dance - u mnie juz wiosną poleciała spod magnolii w kierunku cisów i dereni. Ale lubię ją za bezproblemowość. Choc ogólnie za cerexami w ogóle nie przepadam (poza c. montana).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
rozark 14:19, 09 cze 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
piękności pokazujesz
____________________
pozdrowionka
barbara_kraj... 19:41, 09 cze 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Mariolo, róż u Ciebie już mnóstwo kwitnie!
A byliny to jest to!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Bogdzia 20:19, 09 cze 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękne piwonie i bodziszki. U mnie też susza okropna, w nocy tylko pokropiło . Zachmurzone cały dzień ale deszczu nie ma.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 21:50, 09 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Karola, jak się posadzi na nowej rabatce od razu gęsto, to jest busz szybciej, ale też szybciej trzeba rośliny dzielić, bo jak sama wiesz, miejsca brakuje. Teraz zakwitają różne odmiany dzwonków, które siałam w ubiegłym roku. A ponieważ niektóre są dwuletnie tylko, to kupiłam dziś nasiona i mus posiać. Będą kwitły w przyszłym roku. Na samosiew nie liczę, bo wszystko pielę
Yolka - wczoraj wieczorem solidnie podlałam, w nocy spadło cztery mm, po południu dziś pokropiło, to może chociaż woda dotarła do korzeni. Róż trochę mi się uzbierało, a nazwy kojarzę z miejscem posadzenia z rozpoznawaniem na fotkach jest gorzej, ale co tam


rozwinięta dziś niby Pomponella nią rzeczywiście nie jest, ale w takim razie co zacz? purpurowa, aparat nie łapie koloru, albo fotograf kiepski


nn z ubiegłego roku, nie kwitła, odcień kremowo-cytrynowy, pnąca, tymczasowo w warzywniku


pnąca przy tarasie, odmładzana solidnie, połowę batów wycięłam jeszcze jesienią


Eden Rose na poziomie 1.20, gęsta, rozrośnięta wszerz, mam nadzieję, że wypuści kolejne pędy wyżej, a ja już ich nie przytnę, jak w ubiegłym roku Jeden dłuższy przygięłam ukośnie do podpory i w rezultacie wszystkie pąki są nisko, cóż, trzeba się uczyć, jak upinać róże
____________________
Dwa ogrody
Mala_Mi 22:02, 09 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Obejrzałam bodziszki, piwonie i róże. Obejrzałąm bo lubię kfiotki...
Ogród już kipi na rabatach
A błędy w odmianach wnerwiają..
Piwonia z maźnięciami bordowymi piękna.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Nallar 22:29, 09 cze 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Mając tak piękne piwonie potrafisz zachwycać się moimi "bidulami"?
Może we wrześniu uda mi się pozyskać jeszcze kilka sadzonek bo jestem w nich "zakofana"
Na piękny różany spektakl będę wpadała do Ciebie, bo do nich jeszcze nie dojrzałam.

____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ewsyg 22:34, 09 cze 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Mariola, dużo kwiecia u Ciebie. Fajnie, że podpisujesz róże. Masz inne niż ja, więc bedzie co oglądac. Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
paniprzyroda 23:01, 09 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Doniu, miło, że zajrzałaś
Ewo, irys biało niebieski jest bezproblemowy, z liśćmi nic się nie dzieje,
dzięki za pochwały, ale zestawienia nie zawsze dają oczekiwany efekt, bo często kolor w istocie okazuje się inny, niż oczekiwany i wtedy jak bardzo drażni, to szpadelek idzie w ruch I bardzo dobrze, że z bylinami w tym zakresie nie ma większego problemu. Gorzej jest z różami. Do herbaty oprócz płatków różanych dodaję też troszkę chabru, teraz kwitnie
Ice Dance wydałam w dobre ręce, część najmłodszych zostawiłam jako obwódkę rabaty przechowalnikowej, podoba mi się c.montana, ale u nas nieosiągalny

lawendy poszalały, tu zjadły Pastellę, która wcale nie jest niska




Reniu


Basiu, sporo róż jeszcze w pączkach, a byliny górą Nie pokazuję wszystkich kwitnących, bo to przekracza moje możliwości czasowe jak popiszę tutaj i wstawię fotki, to nie mam jak już zajrzeć do Was, a nie wszystkie nocki można zarywać

Bogdziu, Twoje piwonie zachwycają, jak pisałam, pokropiło u nas, więc popołudnie było doniczkowe

fotki z różnych dni, kompozycje się zmieniają, wyleciały już bratki, a jest, co urosło lub wołało, weź mnie, będę pasować do nagietków, łubinów



stipa na rabatach mnie denerwowała, wykopałam, ale te wrzuciłam w donice, co podlewam, to uskubnę suchego, do zielonego kropla koloru, nigdy nie kupowałam tych szałwii, drażnił mnie ich czerowny kolor, te są purpurowo malinowe, ale były tylko dwie, dokupiłam tytoń, wydałam majątek, całe trzy złote


pomarańczowy


____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies