Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 23:25, 09 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mała Mi ogród kipi, ale jak zacznie się wylewać, to będą akurat kolejne rabatki po budowie do zrobienia, co nieco jak mnie wnerwia, z powrotem przenoszę do starego, tym sposobem kopię nieustannie
wypatrzyłam w pobliskiej wsi piękne piwonie, w kolorze ciemnego buraczka, nie odpuszczę, wyślę eMa na negocjacje
odmiany się nie zgadzają, aż żal pisać nazwy, że miała być ta i ta
Aniu, wiązówka ma się dobrze, w górę nie idzie, ale kępka fest wszystkie patyki różane padły, i moje, i od Ciebie, i chociaż trzymam je jeszcze, to chyba z nich nic nie będzie, trudno, a skubane hortki zielone, każdy patyk, który wetknęłam, nawet nie maczając ich w ukorzeniaczu. Piwonia z maźnięciami niech no tylko się trochę rozrośnie

Nallar, każda piwonia jest piękna, nawet ta najzwyklejsza i cieszy człeka: Zapraszam na róże, chociaż ekspertką nie jestem, ale troszkę ich uzbierałam, jesienią ogłosiłam stop zakupom różanym i trzymam się dzielnie
ewsyg - fajnie, że można obejrzeć inne róże, bo nie sposób mieć wszystkich, a te same zestawy różane nie budzą takiego dreszczyku emocji podczas oglądania fotek
____________________
Dwa ogrody
Margarete 01:03, 10 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
U nas też nadal susza.......trawnik wygkląda tragicznie mimo włącznia wahacza i lania wody litrami, nic nie zastapi deszczu...

Twoje rabaty bylinowe sa niesamowite i to bogactwo roslin....a róże tez masz sliczne, u mnie dopiero dzis pojedyncze kwiaty sie pojawiły.Nie miałam pojecia że jest take bogactwo odmian bodziszków..........a ostrogowce tez znałam tylko czerwone....człowiek sie uczy całe zycie

Peonia biała z bordowymi krawedziami przepiekna


____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Pszczelarnia 10:57, 10 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Chaber - suszyć teraz płatki czy całe kwiatki? Bardzo mi się podoba to połączenia w herbacie.

Dlatego min. lubię byliny, bo zniosą moje pomysły ogrodowe i lubią przeprowadzki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
viva 00:57, 11 cze 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Mariolu, nadrobiłam trochę zaległości u Ciebie (głównie obrazkowe )Ogród niby nowy a takie wypełnione masz rabaty, wszystko rośnie jak na drożdżach pod rękami takiej wspaniałej Ogrodniczki
Piękny mamy czas teraz w ogrodzie Kolorowo i pachnąco
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
paniprzyroda 00:11, 12 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mala Mi , Nallar, ewsyg dla Was, fotka do poprzedniego postu jedna z ulubionych piwonii, lekka jak piana..



Małgosiu, popadało u Ciebie? U nas to, co pokropiło już dawno wyschło, na rabatach różanych jedynie wilgotno, bo podlewane. Ale coś za coś, zaczynają listki od dołu żółknąć, grzyb wchodzi. Jeżeli zdążę za dnia wrócić z pracy, to może uda mi sie opryskać, nie ma już co czekać.
Bodziszki dziś już wycięłam, za bardzo się położyły, mam nadzieję, że odbiją. Wyrzuciłam różową naparstnicę z białej rabaty, troszkę się wyłożyła, a poza tym jej kolor za bardzo dominował na tej rabatce. Piwonie jeszcze kwitną, ale dzwonki przejęły prym, za chwilę będą ostróżki i lawenda.




Pszczółko, z chabrów suszę tylko płatki. Właśnie czeka na zalanie kwiat bzu czarnego Z chwilę będzie lipa na likier Trzaba w tym roku posiłkować się innymi specjałami, bo derenia jak na lekarstwo, pisałam wiosną że zimno było jak kwitł i niestety sprawdziło się

Vivo, takie pochwały od Ciebie wywołują u mnie rumieniec
Cieszę się, że zajrzałaś mimo nocnej pory Mam nadzieję, że wizyta gości będzie Cię satysfakcjonować i w końcu znajdziesz więcej czasu na fotki u siebie. Twój boski ogród zasługuje, by wszyscy go obejrzeli Ja już nie mogę się doczekać.


Dla Was Królowa



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 01:20, 12 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826



____________________
Dwa ogrody
Rench 01:22, 12 cze 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Piękne piwonie i róże, białą muszę kupić,tylko z kwiatem,zeby juz pomyłek nie było
Też mam 2 pomyłki ze szkółki,jedna mi całkiem nie lezy,ale czekam co szkółka na to .

Tak przeglądam te strony,jesteś konsekwentna w kolorze,aż do bólu, żółtego nie uświadczy
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
rozark 08:45, 12 cze 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
paniprzyroda napisał(a)
Mala Mi , Nallar, ewsyg dla Was, fotka do poprzedniego postu jedna z ulubionych piwonii, lekka jak piana..




o matulu zakochałam się w tym zdjęciu cuuuuuuudddddne
____________________
pozdrowionka
Margarete 10:27, 12 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
paniprzyroda napisał(a)
Mala Mi , Nallar, ewsyg dla Was, fotka do poprzedniego postu jedna z ulubionych piwonii, lekka jak piana..



Małgosiu, popadało u Ciebie? U nas to, co pokropiło już dawno wyschło, na rabatach różanych jedynie wilgotno, bo podlewane. Ale coś za coś, zaczynają listki od dołu żółknąć, grzyb wchodzi. Jeżeli zdążę za dnia wrócić z pracy, to może uda mi sie opryskać, nie ma już co czekać.
Bodziszki dziś już wycięłam, za bardzo się położyły, mam nadzieję, że odbiją. Wyrzuciłam różową naparstnicę z białej rabaty, troszkę się wyłożyła, a poza tym jej kolor za bardzo dominował na tej rabatce. Piwonie jeszcze kwitną, ale dzwonki przejęły prym, za chwilę będą ostróżki i lawenda.






/quote]

Nie padało...niestey....leję co dzien wieczorem wodę w duzych ilościach.......... na rózach tez mi od dołu pojawiaja sie żółte liście...niestety.
Trawnikowi to niewiele pomaga.....susza wykancza go i tyle.

Ta peonia sliczna

Czy masz jakies siewki naparstnic i ostróżek które ci zbywają? albo ostrogowca? musze zadbać o towarzystwo do moich róż...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
laurowisnia 13:24, 12 cze 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Bogactwo kwiecia bylinowego, napatrzyć się nie mogę, czekam na podobną dalię i jakąś małą ładną fuksję wypatrzyłam.
Pomyłka różana ładna, a Edence na pewno nie należy nic wycinać, ona nawet specjalnie nie potrzebuje przyginania, jak tylko nie przemarznie to zawsze pięknie kwitnie.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies