Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Bogdzia 21:45, 12 cze 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Będziesz u Jankosi?, bo bym psizab i powojnika przywiozła.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
ewsyg 10:08, 14 cze 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
chyba mamy taie same róże



to jest chyba róża okrywowa Kubana
Ja moja upiłam jako NN
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
paniprzyroda 14:37, 14 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Rench, rzeczywiście piwonie dobrze kupować kwitnące, bo widzisz, co bierzesz.
A żółty kolor też mam, irysy, liliowce, jedna różyczka, trytomy ale jeszcze nie czas na nie
Reniu - rozark, fajnie, że fotka się podobała, ale to zasługa urody kwiatu, nie fotografa
Margarete dla Ciebie wszystko Siewki ostróżek rosną, specjalnie zostawione, na jesień będą w sam raz, naparstnice posiałam z ofiarowanych nasion, dzięki Justynko już wschodzą, będą może jeszcze dzwonki, jarzmianki dodałabyś?
laurowiśnio, tak po prawdzie to ciachnęłam jeden najwyższy pęd, bo mi nie pasował wiosną wycięłam tylko suche, ale Edenka na razie rośnie bardziej wszerz, niż na wysokość. I miała rację Gabriela, jak pisała jesienią, by Chippendale nie zostawiac pod jedną bramką. Rozpychają się teraz obie niesamowicie, i zastanawiam się na poważnie, czy nie eksmitować chipka pomimo niewłaściwej pory.


Leoś w towarzystwie

Mrs John Laing przytulony do pysznogłówki, jeszcze chwila i zakwitnie i muszę szybko z nią uciekać, bo chce mi różę zarosnąć, powinien w tym roku już wspiąć sie po podporze,

tu prawdopodobnie Chandos Beauty, piszę prawdopodobnie, bo niechcący zamieniłam je sadząc jesienią w planowanych miejscach z Aus Mary, w tle penstemon o ciemnych łodygach, miał kwitnąć na czerwono, jest biały i bardzo dobrze w sumie, dalia o ciemnych liściach, a ciekawe na jaki kolor zakwitną penstemony, które miały być różowe

New Dawn zaczęła na dobre


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 15:00, 14 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bogdziu, napisałam u Ciebie
ewsyg - mój błąd, że nie podpisałam tamtych róż, ten w pąku ciemny to Falstaff, a ta, którą zacytowałaś to Pirouette pnąca, w zbliżeniu, kwiat niewielkijeszcze u mnie, kupowałam w ub. roku w rozarium, podobnie jak Jasminę, Lagunę, Mrs J. Lainga i kilkanaście innych

Red Leonardo, słabo się zbierają, piszę w liczbie mnogiej, bo niskie róże kupowałam minimum po trzy

Ascot

Karolina, to prezent od Ciebie, muszę poszukać paseczka z nazwą


i White Cover, gdybym ich nie przycięła wiosną, to byłyby wyższe, a tak byliny je troszkę zasłaniają



____________________
Dwa ogrody
JoannA 15:09, 14 cze 2015


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
paniprzyroda napisał(a)

Leoś w towarzystwie

Mrs John Laing przytulony do pysznogłówki, jeszcze chwila i zakwitnie i muszę szybko z nią uciekać, bo chce mi różę zarosnąć, powinien w tym roku już wspiąć sie po podporze,

tu prawdopodobnie Chandos Beauty, piszę prawdopodobnie, bo niechcący zamieniłam je sadząc jesienią w planowanych miejscach z Aus Mary, w tle penstemon o ciemnych łodygach, miał kwitnąć na czerwono, jest biały i bardzo dobrze w sumie, dalia o ciemnych liściach, a ciekawe na jaki kolor zakwitną penstemony, które miały być różowe

New Dawn zaczęła na dobre



Mariolu, jak patrzę na te fotki to czuję się jak w raju. Masz tak pięknie skomponowane rabaty!
Mój Leoś jeszcze w pąkach ale myslę że za 2 dni też będę mogła sie nim pochwalić.
Czy ta szałwia na 3 zdjęciu to 'Caradonna'?
pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Kasiek 15:09, 14 cze 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Masz juz ten paseczek?Piekna jest, chetnie dowiem sie o niej wiecej...

p. podobaja mi sie Twoje fotki

Karolina, to prezent od Ciebie, muszę poszukać paseczka z nazwą


____________________
Bawarka
paniprzyroda 15:33, 14 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
dzwonek ogrodowy, dwuletni, duże kielichy, niestety, różowego nie było w mieszance, chyba jednak wolę dzwonki brzoskwiniolistne, raz, że byliny, nie pokładają się, tylko sztywno trzymają kwiatki, to te drobniejsze w tle

pustynnik


dalia zaczęła na dobre, tutaj uśmiech dla Vivy

a ta to tegoroczne odkrycie, małe, ok. dwucentymetrowe pomponiki, upchane gęsto, kolor bardziej burgundowy, ale z domieszką fioletu
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 15:51, 14 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Joasiu, dziękuję, ale zestawienia to wynik wakacyjnych i jesiennych przenosin, byliny trzeba dzielić, wszystko się rozrasta szałwie kupowałam dawno w dwóch źródłach, w dwóch kolorach i nie znam nazw w tym roku niższa, po przenosinach, była za wysoka w ub. roku i szybko cięta po kwitnieniu, różowa jest zdecydowanie niższa

Kasiek wieszsz, nie wiem, co powiedzieć, przy Twoich mistrzowskich fotkach
paseczek znalazłam
to Acropolis, na firmowej fotce ciemniejsza, lecz u mnie dokładnie taka, jak na zdjęciu powyżej

dla Was

____________________
Dwa ogrody
mirkaka 19:02, 14 cze 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
Witam , jestem z rewizytą, zaczęłam przeglądać wątek od początku i miałaś piękny poprzedni ogród, ten będzie pewnie jeszcze piękniejszy bo dużo się uczymy na forum
Kolejna maniaczka róż piękne masz różyczki, dalie pomponiaste fioletowe też śliczne ale pustynnik na zdjęciu naj naj
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Donia72 21:21, 14 cze 2015


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Moja new dawn troche się tak pokłada, ma takie wiotkie pędy. Czy to normalne?
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies