Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Pszczelarnia 10:44, 05 kwi 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Śnieżnica czy śnieżnik?



Ciemiernikom wytnij stare liście wszystkie bez obawy.

Zajrzałam a jakże, wiedząc, że będą zdjęcia.

Jam z grubsza jeszcze nie skończyła rabat.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Bogdzia 08:39, 10 kwi 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Czysciutko masz na rabatach zawsze podziwiam u innych bo sama nie mam tak porzadnie nigdy. Bałaganiarz ze mnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 08:57, 10 kwi 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kindziu, to pierwsze to śnieżnik, to drugie to cebulica. Niebieską cebulicę zatrzymaj w ogrodzie koniecznie, to dla mnie znak wiosny piękniejszy od krokusów. Śnieżnik ma lawendowy kolor i równiez jak widzę jest bezproblemowy, jeszcze kwitnie u mnie

Krysiu, porządek na rabatach już jest, ale chwaściki zaczynają inwazje, i zamiast chwilki w ogrodzie znikam na godzinę Trawnik jedynie czeka na chłopaków, może się doczeka



Yolka
- ja też dopiero do nowego zainstalowałam przylaszczki, dotychczas cieszyłam się nimi w lesie obok. Ale co roku czasu na spacery i las coraz mniej, już nie pamiętam, kiedy byłam. A jak młody był mały, to obowiązkowo z wózkiem dwa razy dziennie, ile ja się wtedy napatrzyłam na te wiosenne kwiatki
Mała Mi cebulowe przynajmniej niektóre nie mają problemu z rozmnażaniem się, zastanawiam się, czy nie ruszyc jeszcze dzis tych czosnków, bo jak róże puszczą pedy, to do nich nie dojdę

____________________
Dwa ogrody
bacowa 09:11, 10 kwi 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Ożanka od Ciebie wzeszła cudnie, teraz tylko pikować , albo na rabaty wsadzać.
pozdrawiam Ewa
Kasya 09:16, 10 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
Śliczna obwodka z szafirkow i hiacyntiw a to szare to co ? Bylica ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
paniprzyroda 09:40, 10 kwi 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
czosnki do poprzedniego postu, zrobiłam przerwę na Maję


Ewo, podziwiałam Twoje cudne klimaty Dla moich gadżetów ogrodowych w nowym jeszcze brak odpowiedniej oprawy, ale coś muszę zacząć kombinować. Póki co sasanki z któregoś słonecznego dnia



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 10:02, 10 kwi 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826

ta najciemniejsza, buraczkowa, aparat przekłamał kolor jeszcze dwie młode nie pokazały koloru.

Bogdziu, droczysz się z nami, ja bałaganu na rabatach u Ciebie nie widzę
Ewo, z tego co pamiętam, ożankę pikowałam, podobnie jak stipę, po kilka do doniczki i wysadzałam po majowych przymrozkach. A tyle nasion jeszcze mi się zostało
tu koniczynka, już zostawiłam na tarasie, bo bardzo wybujała

i pierwsze bratki

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 10:21, 10 kwi 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kasya, to nie bylica, tylko lawenda Viva tnę ją raz w roku, po pierwszym wczesnym kwitnieniu mocniej, potem kwitnie do samej jesieni, teraz tylko przycięłam suche łodyżki kwiatostanów wystających ponad krzaczek. Pozostałe lawendy przycinam zgodnie ze sztuką w tle badyle buków, przycięłam bardzo krótko po całej wysokości, ubiegły rok miały na ukorzenianie, teraz niech się zagęszczają.


teraz pierwiosnkowo, przenosiłam do nowego tylko jasne kolory, ale ten to niespodzianka, rośnie w sadzonce od Gabrieli, musiało być nasionko, czysto biały popularne kluczyki też zaprosiłam

te jasny krem

a tu ciemniejszy krem, może na fotkach tego nie widać
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 10:44, 10 kwi 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
z serii eksperymentalnej/dziwnej
przesadzone we wtorek ( podczas słońca i ciepła) czosnki

oraz kwitnące brunnery, te dadzą radę, czosnki najwyżej nie zakwitną

siane przeze mnie dwa lata temu rutewki chyba wcale nie zmarzły, kupowane dopiero się pokazują

przezimowała jednoroczna naparstnica od Jankosi ( a może nie jest jednoroczna?!)

nie wiem co to jest, jakieś lilie, martagony?




z serii co padło fotek nie mam, ale wyrzuciłam już kilka róż, nie odbiła część kuklików, zawilców jesiennych, słabiutkie są liliowce, szczególnie te przesadzane co roku w najwiekszy upał/ odradzam, kupiona w Pęchcinie kapusta wodna... zapomniałam nazwy, część traw.
Karola, zyje trawka, która kupowałyśmy u Krysi? Na razie czekam, ale sucha zupełnie..
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 10:48, 10 kwi 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Na koniec pierwsze tulipany i spadam do przygotowywania obiadu, a potem do nowego Pozdrawiam wszystkich zaglądających, podczytujących i tych, u których nie zdążyłam zostawić śladu, a chciałabym
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies