Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Krys 10:59, 10 kwi 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Mariola ja u Ciebie chwastow nie widze i pewnie ich nie ma a wszystko juz pieknie wyszlo,obwodka z szafirków robi wrazenie a lawenda niespotykan,kolorowe doniczki pieknie wygladaja ,masz talent do dekoracji slonca rowniez zyczę
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Margarete 11:34, 10 kwi 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ale masz kolorów w nowym już.....
A donice niebieskie z bramkami cudne.....to są te donice które stały w starym, na studni ? O ile dobrze pamiętam

Pies śliczny - oby się"dogadał" z ogrodem i nie psocił, bo on młodzian jeszcze. Moja suka stara już a nawet niechcący robi szkody.....układa się np.w krokusach poleżeć.....a krokusy potem wyglądają jakby walec po nich przejechał
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
mira 00:23, 11 kwi 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
O rety ile piękności masz.
Pierwiosnki cudniaste, sasanki bajeczka, piękne donice i bratki, a śnieżnica? tak ładniejsza niż krokusy? no to muszę sobie sprawić.
Czy masz jeszcze nasiona ożanki? i jest sens wysiać to ja bym poprosiła.

Ta lawenda to lawendula Grosso tak mi si wydaje , szukam jej
to co pytasz to moze liscie zimowitow

poydrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
popcorn 15:15, 11 kwi 2016


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mariolko, cudnie masz!!!
czekam na mojá Crambe Maritima, nie widzé zeby zyla. Trawka - to samo. Zobaczymy.

pozdrowka!
k.
____________________
Mój nowy ogródek
Kindzia 18:31, 11 kwi 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Cebulica...musiałam z czymś z jakiejś szkółki przytargać, bo nie kupowałam. Rośnie sobie

Właściwie po prośbie przyleciałam. Moje dalie mi wyrosły ponad miarę w garażu, syn tam wiecznie urzędował i ciepło sobie robił...chlasnąć to rachityczne zielone? Przecież jeszcze kawał czasu do sadzenia...nie mam pojęcia czy sadzić razem z tą "lebiodką"???
Tylko te małe z nasionek od Ciebie grzecznie się nie wychylają. Wielkie na świat chcą...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Agania 22:27, 11 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wpadłam na przegląd wiosenny, porządki i witanie wiosny, jak słoneczko świeci, to od razu piękniej, ja jeszcze czekam na tulipany, pewnie o środy u mnie zaczną kwotnienie

Mebelki też podziwiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Tess 22:38, 11 kwi 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Też uwielbiam cebulice syberyjskie. Są cudowne w tym błękicie.
Liście ciemierników można już jesienią wyciąć, tak czytałam.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Milka 14:55, 12 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Zaskoczona jestem rutewkami, skoro się udało, może i ja się skuszę na siew. Piękna wiosna, konewki widzę w pogotowiu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
rozark 18:38, 13 kwi 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
naparstnice są wieloletnie, ale kwitną najobficiej w 2 roku, potem je wywalam i kwitną samosiewki z zeszłego roku
pozdrawiam
____________________
pozdrowionka
Kasya 18:42, 13 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41916
paniprzyroda napisał(a)
Kasya, to nie bylica, tylko lawenda Viva tnę ją raz w roku, po pierwszym wczesnym kwitnieniu mocniej, potem kwitnie do samej jesieni, teraz tylko przycięłam suche łodyżki kwiatostanów wystających ponad krzaczek. Pozostałe lawendy przycinam zgodnie ze sztuką w tle badyle buków, przycięłam bardzo krótko po całej wysokości, ubiegły rok miały na ukorzenianie, teraz niech się zagęszczają.




no to taka piekna ta lawenda ze nie poznalam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies