Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 00:02, 28 mar 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
w piątek oczyściłam z grubsza środkową rabatę, róże, lawenda jeszcze chwila i też do cięcia, za moment wystrzelą sasanki

lepiej widać przebiśniegi

ciemierniki nadal kwitną, zbrązowiałe liście po zimie stopniowo wycinam, ale tak napradwę, to kiedy to się robi? Niektóre straciły liście zupełnie i wyrastają im nowe


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:07, 28 mar 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
i ze świątecznymi życzeniami dla wszystkich
może jutro uda mi się znów zajrzeć
____________________
Dwa ogrody
Gocha 09:26, 28 mar 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Mariolko jak fajnie że jesteś już po zimie. Cudowne krokusy masz. Czy wszystkie nowe róże przezimowały dobrze ? Ja jednej angielski nie okryłam wcale bo zapomnielismy o niej ale super odbija- wcale nie zmarzła. Nieśmiało przypominam o liliowcach. Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
paniprzyroda 20:35, 01 kwi 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zaglądam, ale kilka dni później
Irenko, domowe robótki na razie wstrzymane, czekam na pana od płytek, miał wejść ok. 15 marca... podobno ma być jutro Teraz jest tu mnie mniej, bo pomieszkuję na budowie, a tam netu niet. Za to wieczorami nadrabiam zaległą prasę ogrodniczą, Werandy a i do ogrodu wczesnym rankiem wyskoczyć można
Gocha, róże przywiezione przez Ciebie jako nieliczne były okryte na zimę. Generalnie wszystkie róże przezimowały fatalnie, poza New Dawn i Louis Odier oraz Laguną. Te nie straciły nawet gałązeczki i nie miałam co przycinać. Pozostałe różnie, niektóre cięłam do samej ziemi prawie. Bo wszystkie już przycięłam, nie mogłam patrzeć na czarne pędy.
Do cięcia pozostała mi jedynie część lawendy i perowskie, cała reszta oczyszczona, wszystkie trawy również, mam z nimi na bakier, niektóre zgniły wręcz, moja glina im nie służy. Chyba wolę kolor bylin


Zakwitł mój najciemniejszy ciemiernik, przywieziony jako siewka dwa lata temu ze Świnoujścia. Jest ciemniejszy, niż na zdjęciu. Prawda że śliczny? Pozostałe oczyściłam ze starych liści, od razu lepiej wygladają.




Posadziłam część wiosennych cebulowych wykopanych ze starego ogrodu

na poszerzonej rabacie przed budynkiem, pod hortensjami. Dołożyłam tam również krokusy, nie będzie już pusto na przyszły rok.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:56, 01 kwi 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Miniaturki z jakiegoś ubiegłorocznego stroika zaskoczyły mnie wczesnym kwitnieniem

a te maleństwa rozmnażają sie błyskawicznie, już ich troszkę przesadziłam

hiacynty w drugim roku nie są już tak dorodne, ubiegłej jesieni nie poszalałam z cebulowymi ze względu na bark

Margarete, czytałam, żeś przeziębiona, pierwsza przylaszczka dla Ciebie
____________________
Dwa ogrody
Krys 21:47, 01 kwi 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Mariola ale piekna i kolorowa wiosna u Ciebie i tak juz porzadek na rabatach
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
yolka 22:12, 01 kwi 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Ciemiernik piękny i przylaszczka piękna, Ja mam dwie przylaszczki
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Mala_Mi 22:50, 01 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Tym razem przybiegłam za psiuńciem... wygląda jak w czarnej masce i szczękę zostawiłam na widok przebiśniegów i ciemierników .. tfu, tfu, tfu ,,... przepiękne... krokusy tez kopy wielkie.. a ogród dopiero zakładany.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kindzia 07:47, 02 kwi 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Mariolko, dalie w garażu rosną mi na potęgę...

Wydaje mi się, że też, nie wiadomo skąd, mam taką kwitnącą teraz cebulkę. Co to?



I moje



Macham i pozdrawiam serdecznie
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Mala_Mi 08:54, 02 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kindzia napisał(a)
Mariolko, dalie w garażu rosną mi na potęgę...

Wydaje mi się, że też, nie wiadomo skąd, mam taką kwitnącą teraz cebulkę. Co to?



I moje



Macham i pozdrawiam serdecznie

Kasiu.. Marioli to śnieżnica chionodoksa, a u Ciebie to cebulica scilla siberica.

Sorki za mędrkowanie u Marioli
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies