Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 20:21, 01 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bogdzia napisał(a)


Mariolka byłas u Tracza?????


Bogdziu, byłam u Tracza, roślin nie ma, było parę białych ciemierników. Nasiona dopiero wykładali, kupiłam troszkę nasion bylin
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:33, 01 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gabriela napisał(a)


"Borykam się", ale to ładnie napisałaś. Jak ja bym chciała tylko tak się borykać, życie byłoby cudowne.
Co nie znaczy, że myślę że nie masz innych problemów. Ale przyznasz, że problemy rabatowe są w gruncie rzeczy... przyjemme. Chyba są jedynymi przyjemnymi problemami, no może jeszcze problemy jaką kieckę włożyć są w gruncie rzeczy przyjemne.


Wiesz, Gabrielo, wydawało mi się rok temu, że narysowałam szkic ogrodu, uzgodniłam z eMem i jest ok.
Jak pobuszowałam po wątkach na tym forum, to pojawiły się chciejstwa. Ale ogród nie jest z gumy. Szkielet to drzewa i krzewy, te już rosną prawie wszystkie. Muszę też uwzględnić fakt, że nie potrafię zrezygnować z bylin, bo to one są dla mnie duszą ogrodu Stąd to borykanie, jedyne w swoim rodzaju
A problemy pozaogrodowe - czy jest ktoś, kto ich nie ma?
____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 22:35, 01 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Milej niedzieli Mariolko.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
an_tre 12:52, 02 lut 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
paniprzyroda napisał(a)


Wiesz, Gabrielo, wydawało mi się rok temu, że narysowałam szkic ogrodu, uzgodniłam z eMem i jest ok.
Jak pobuszowałam po wątkach na tym forum, to pojawiły się chciejstwa. Ale ogród nie jest z gumy. Szkielet to drzewa i krzewy, te już rosną prawie wszystkie. Muszę też uwzględnić fakt, że nie potrafię zrezygnować z bylin, bo to one są dla mnie duszą ogrodu Stąd to borykanie, jedyne w swoim rodzaju
A problemy pozaogrodowe - czy jest ktoś, kto ich nie ma?

Jak ja to znam ale te chciejstwa siłą rzeczy musiałam ograniczać, co nie znaczy, ze o nich nie marzę
pozdrawiam miłej niedzieli
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
ewsyg 20:32, 02 lut 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654

Witam Cię, miło że zaglądasz, oczywiście zapraszam
Właśnie borykam się z planowaniem bylinowej rabaty w nowym, muszę już uwzględnić miejsca na pozostałe oczywiste oczywistości: parę krzewów owocowych, jakąś rabatkę warzywną, ale na pewno bez skrzyń i zioła Nie mam ochoty na kolejne zdejmowanie darni. Mus wytyczyć miejsca i przygotowywać powoli glebę, bo glinę mam
Wydawało mi się, że jak będę zaczynać od początku, to wybór roślin, kształtu rabat będzie prosty. A tu nic z tego. I to chcę, i tamto mam, a tego szkoda
Pozdrawiam.


Ja na nowym miejscu mam raczej fajną glebę. Plan całej działki już mam. Pierwsza pójdzie pod łopatę rabata zwana leśną i część użytkowa. Ja też chcę mieć warzywa, drzewa owocowe i krzewy jagodowe. Jakiej wielkości masz działkę ? Moja nie jest za duża, tylko tysiąc metrów. Zawsze w zanadrzu mam jeszcze piaskownię a tam dużo metrów.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
paniprzyroda 20:59, 02 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bogdziu

an_tre - właśnie jak najwięcej chciejstw staram się wcisnąć na planowana rabatkę, głównie bylin. Viva ostatnio wstawiła u siebie taką fotkę z piwoniami, liliowcami, jest przecudna. Danusia również podała u siebie spis roślin na bylinówkę. Jednak muszę w niej posadzić coś zimozielonego, bo to miejsce na wprost tarasu, właściwie pośrodku działki.

ewsyg to u mnie odwrotnie, na starym miejscu gleba jest już przeze mnie dawno wzbogacona, w nowym ciężka glina. Mam zapas kompostu i obornika
Działka taka jak Twoja, dom w budowie, ale rośliny sadzę
____________________
Dwa ogrody
monteverde 21:10, 02 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Ania morwa ma smaczne owoce, tylko trochę sprzątania po nich jest
Rosły na obrzeżu łąki po której chodziły kurki, więc sprzątania za bardzo nie było





Witam Cię, miło że zaglądasz, oczywiście zapraszam
Właśnie borykam się z planowaniem bylinowej rabaty w nowym, muszę już uwzględnić miejsca na pozostałe oczywiste oczywistości: parę krzewów owocowych, jakąś rabatkę warzywną, ale na pewno bez skrzyń i zioła Nie mam ochoty na kolejne zdejmowanie darni. Mus wytyczyć miejsca i przygotowywać powoli glebę, bo glinę mam
Wydawało mi się, że jak będę zaczynać od początku, to wybór roślin, kształtu rabat będzie prosty. A tu nic z tego. I to chcę, i tamto mam, a tego szkoda
Pozdrawiam.
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ewsyg 21:13, 02 lut 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
My planujemy budowę na rok 2015, ale ogród zacznę urządzać w tym roku.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
paniprzyroda 21:26, 02 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
monteverde

ewsyg budujemy już przez czas jakiś i jeszcze to potrwa Jeżeli na 2015 ruszacie z budową
to dobrze, że zaczynasz już teraz, masz już wyznaczone rabaty, to łatwiej o kompozycje roślinne
Podziwiałam u Ciebie jeżówki i liliowce trzeba przygotowywać zaplecze

Zamiast hiacyntów
____________________
Dwa ogrody
Mala_Mi 22:17, 02 lut 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
U mnie też azalie stoją na stole
Bez bylin nie może być ogród...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies