Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Minimalizm z odrobiną romantyczności

Pokaż wątki Pokaż posty

Minimalizm z odrobiną romantyczności

ewa004 11:39, 21 cze 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Jak Ty sie miejsca z ławką wstydzisz to ja się z tego forum wynoszę
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
aga_szsz 15:28, 21 cze 2015


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Mysza napisał(a)
Ślicznie rosną roślinki
Ja też sypałam azofoskę i ładnie po niej ruszyła trawka



muszę zakupić, ostatnio resztę wysypałam pod trawki...
obym tylko nie przedawkowała
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
aga_szsz 15:36, 21 cze 2015


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
asica napisał(a)

Może po dwóch stronach ławki róże na pniu?. Albo róże w pojemnikach?
Jest świetnie, w każdym miejscu. Przedogródek perfekcyjny.



z przedogródka i ja jestem zadowolona, ale tu gdzie ławka to przesadziłam z tymi stożkami i kulami, za dużo jak dla mnie...
O różach myślałam, żeby posadzić właśnie bliżej ławki. Nie mogę tylko znaleźć info na temat szer. clarie austin
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
aga_szsz 15:38, 21 cze 2015


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
ewa004 napisał(a)
Jak Ty sie miejsca z ławką wstydzisz to ja się z tego forum wynoszę





dobre
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Gardenarium 22:48, 21 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aga_szsz napisał(a)


nieudolna kopia mistrza wyszla co najmniej wiesniaczo i smiesznie, a ja jestem wypruta z pomyslow




Nooo... chyba lepiej nie kopiować a pójść w geometryczne kształty.
Po prawej stronie ławki powinno być jakieś drzewko, coś dużego, tylko co z dachem?
Ja bym jednak szukała swojej drogi

Różę na rynnę daj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Toszka 23:24, 21 cze 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
aga_szsz napisał(a)
a teraz moja bolaczka, wstdze sie te zdjecia wgrywac, ale potrzebuje Waszej pomocy zanim maz wysypie reszte kamieniami...

przed-przedogrodek, strona poludniowa, nasloneczniona, zaraz przy wejsciu ...

mecze sie z tym miejscem juz dluuuugo i kazda opcja jest beznadzejna.
przekopuje rosliny, bukszpany wytrzymuja, jedna roza padla...

pomozcie prosze...

jedyny warunek musza byc tu niestety roze, to Taki kompromis z moim ojcem posadzilam po obu stronach clarie austin

a reszta ... najlepiej jak najmniej tego, nie potrafie niczego wykombinowac z rozami, czegos ...minimalistycznego,

nieudolna kopia mistrza wyszla co najmniej wiesniaczo i smiesznie, a ja jestem wypruta z pomyslow






jak dla mnie za dużo form i za duzo w ilości.
Na różach się nie znam i nie lubię... ale jak na mój gust to po pierwsze nie rób symetrycznie - będzie nuuudnoooo. Po jednej stronie daj np trzy różnej wielkości kule i w to róże np. ze stipą lub lawendą. Po drugiej stronie stożek plus dwie kule, ale różnej wielkości. Lizaki na nóżkach zlokalizuj gdzie indziej. Nad ta ławką ładnie by wyglądała drewniana pergola obrośnięta różą.
Edit
no, tak... wymądrzam się, a Szefowa już napisała.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
aga_szsz 11:38, 22 cze 2015


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Gardenarium napisał(a)


Nooo... chyba lepiej nie kopiować a pójść w geometryczne kształty.
Po prawej stronie ławki powinno być jakieś drzewko, coś dużego, tylko co z dachem?
Ja bym jednak szukała swojej drogi

Różę na rynnę daj.


obciach co nie...

Dach zaczyna się na jakiś 3 m ??? na parterem, czyli wielkiego drzewa nie posadzę, ale mam zamiar posadzić na przeciwko ściany, na przedpłociu graby fastigiaty, zeby przesłonić właśnie tę ścianę. Aczkolwiek brakuje mi właśnie czegoś wyższego przy samej ścianie, tylko jakie drzewo??? Szału u nas nie ma. Zastanawiałam się nad miłorzębami, może rozpinanymi na linach, albo ambrowiec kolumnowy????

Najchętniej posadziłabym tu szeroki żywopłot po obu stronach, ale te róże...? Może jednak z nich zrezygnować, ale będzie foch ze str ojca i jeszcze sam mi tu kwiatków nasadzi
Geometria jak najbardziej, ale jakkkkk????

Danuś oświeć mnie, skrobnij szkic, proszę
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
aga_szsz 11:48, 22 cze 2015


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Toszka napisał(a)


jak dla mnie za dużo form i za duzo w ilości.
Na różach się nie znam i nie lubię... ale jak na mój gust to po pierwsze nie rób symetrycznie - będzie nuuudnoooo. Po jednej stronie daj np trzy różnej wielkości kule i w to róże np. ze stipą lub lawendą. Po drugiej stronie stożek plus dwie kule, ale różnej wielkości. Lizaki na nóżkach zlokalizuj gdzie indziej. Nad ta ławką ładnie by wyglądała drewniana pergola obrośnięta różą.
Edit
no, tak... wymądrzam się, a Szefowa już napisała.


wymądrzaj, wymądrzaj
Każda rada jest mi cenna.

Podobny układ przerabiałam
Jak już, to stożki i lizaki Out! mogą zostać same kule, ale kuszą mnie kwadraty/kostki, tylko jak będą się miały do półokrągłego wejścia...
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
ren133 13:29, 22 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Muszę się wypowiedziećBo podoba mi się ten zakątek z ławeczką
Wydaje mi się, że jesteś konsekwentna - minimalizm widać i precyzję (buksiki masz śliczne), a kwiaty: tulipany, lawenda i ... róże dodają romantyzmu Twojemu ogrodowi Z różą zrób tak jak mówi Szefowa
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
aga_szsz 13:48, 22 cze 2015


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
ren133 napisał(a)
Muszę się wypowiedziećBo podoba mi się ten zakątek z ławeczką
Wydaje mi się, że jesteś konsekwentna - minimalizm widać i precyzję (buksiki masz śliczne), a kwiaty: tulipany, lawenda i ... róże dodają romantyzmu Twojemu ogrodowi Z różą zrób tak jak mówi Szefowa



No niestety brak mi tej konsekwencji
gubię się w ciągle w swoich planach, wiecznie zmieniam, przesadzam nie koniecznie z pozytywnym skutiem. Za bardzo ulegam innym stylom, jak napatrzę się na te piękne ogrody na Ogrodowisku
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies