Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Minimalizm z odrobiną romantyczności

Pokaż wątki Pokaż posty

Minimalizm z odrobiną romantyczności

Izolda 11:49, 24 cze 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
A może wysoki niwaki z cisa, uformowany na płasko z wysokiego poczochrańca, jesienią będzie takich pełno w szkółkach im gorzej wygląda tym tańszy i łatwiej go uformować? Cis może rosnąć blisko fundamentów. Ewentualnie kolumnowy, tylko już wyższy, żeby od razu był efekt. W nogach małe kulki lub kostki z bukszpana, cisa, azalie japońskie. Róża na rynnie to będzie fajny pomysł, dodałabym jej wysoką wąską kratkę o ciekawym nowoczesnym rysunku w kolorze rynny.
____________________
ren133 13:16, 24 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
aga_szsz napisał(a)



No niestety brak mi tej konsekwencji
gubię się w ciągle w swoich planach, wiecznie zmieniam, przesadzam nie koniecznie z pozytywnym skutiem. Za bardzo ulegam innym stylom, jak napatrzę się na te piękne ogrody na Ogrodowisku


Co Ty mówisz ... przecież jest bardzo ładnie, chciałam napisać pięknie , ale będziesz pewnie zaprzeczać
A drobne smaczki przyjdą z czasem ... i wtedy będzie cuuudnie
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
aga_szsz 20:51, 24 cze 2015


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Izolda napisał(a)
A może wysoki niwaki z cisa, uformowany na płasko z wysokiego poczochrańca, jesienią będzie takich pełno w szkółkach im gorzej wygląda tym tańszy i łatwiej go uformować? Cis może rosnąć blisko fundamentów. Ewentualnie kolumnowy, tylko już wyższy, żeby od razu był efekt. W nogach małe kulki lub kostki z bukszpana, cisa, azalie japońskie. Róża na rynnie to będzie fajny pomysł, dodałabym jej wysoką wąską kratkę o ciekawym nowoczesnym rysunku w kolorze rynny.


Izolda...tak mówię na niekiedy na córkę

Czegoś wysokiego faktycznie brakuje
cisy...na dzień dzisiejszy przechodzą mnie dreszcze, walczę z nimi 2 rok na starych i o ile nie widzę już tam robali, to i tak żółkną im strasznie gałązki od sadzaków. Nie mogę się pozbyć grzyba, a cisy ...porażka co z nich zostało!
Mało tego, na wszystkich innych kupionych jesienią młodych, a także na jednym ogromnym starym, który nigdy ich nie miał i nie był niczym pryskany a rośnie z dala od pozostałych, jest plaga miseczników!

Poza tym w mojej okolicy brak szkółek

Odnośnie róży, te które tam teraz rosną osiągają max 120 cm wys, więc rynna chyba odpada, chyba, ze zmienię róże na pnące...

najchętniej bym z nich zrezygnowała....
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
aga_szsz 20:52, 24 cze 2015


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
ren133 napisał(a)


Co Ty mówisz ... przecież jest bardzo ładnie, chciałam napisać pięknie , ale będziesz pewnie zaprzeczać
A drobne smaczki przyjdą z czasem ... i wtedy będzie cuuudnie



kadzisz

dzięki, ale...
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
aga_szsz 21:10, 24 cze 2015


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
O matko, już mi głupio stać nad tą rabatą, sąsiedzi pomyślą, że walnięta jestem

wykopałam jak na razie kulki na pniu, trawy i różę, starałam się z całą bryłą, jeszcze się nie rozlazła po posadzeniu, mam nadzieję, że nie padnie, jak druga.

Z resztą problem, bo nie mam gdzie przesadzić

Przechowalnik zapchany, ogród rozkopany, robota stoi

A konkretnego pomysłu na ławeczkową nadal brak...
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
proximka 08:06, 25 cze 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Aga masz cudnie, jak dla mnie za mało trawy ale rozumiem. Ja nie lubię kosić i gdyby nie mój mąż to pewnie trawnik też po części bym sobie odpuściła. Reszta super. Też muszę u siebie więcej form kulistych dać
____________________
Ania-Ogród proximki
aga_szsz 09:53, 25 cze 2015


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
proximka napisał(a)
Aga masz cudnie, jak dla mnie za mało trawy ale rozumiem. Ja nie lubię kosić i gdyby nie mój mąż to pewnie trawnik też po części bym sobie odpuściła. Reszta super. Też muszę u siebie więcej form kulistych dać


Trawy będę miała dość w drugiej części
To tylko przedogródek...
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
proximka 11:26, 25 cze 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
To pokazuj, pokazuj...
____________________
Ania-Ogród proximki
Tess 11:35, 28 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
aga_szsz napisał(a)
O matko, już mi głupio stać nad tą rabatą, sąsiedzi pomyślą, że walnięta jestem


Już cały miesiąc nad tą rabatą stoisz...
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
aga_szsz 08:43, 29 lip 2015


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Tess napisał(a)

Już cały miesiąc nad tą rabatą stoisz...


I tak ją zostawiłam do jesieni...
Może coś się w międzyczasie wykluje

A walczę teraz z dużym ogrodem, sprzątam to, co mąż nabroił bez mojej wiedzy
Obniżam i równam teren pod wielką altanę, która kiedyś może powstanie

Poza tym NIC się większego nie dzieje...
więc nie piszę
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies