Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

isia33 08:08, 14 lip 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Dziękuję Danusiu. Te bukszpany mocno oberwały od mrozów a teraz jeszcze to.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Gardenarium 08:29, 14 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poprawi się wygląd jak poobcinasz te żółte pędy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
TheMagda 08:45, 14 lip 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Madzioskoczek napisał(a)
Wczoraj pod wpływem impulsu albo gorączki ( bo trochę zachorzałam) podjęłam próbę wykulkowania mojego bukszpanu.
Wyszło... jak wyszło
Jak już pisałam mój bukszpan ma miodówkę, wczoraj kupiłam mospilan.
Powiedzcie mi proszę po ilu dniach od cięcia mogę go opryskać??
I jeszcze jedno roślina ma średnicę ok 30cm, ile ml mieszanki (preparat+woda) powinnam na niego wypsikać aby zabieg pomógł a nie zaszkodził?

Dziękuję za pomoc



A czy mnie ktoś pomoże??
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
Gardenarium 08:50, 14 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Psikasz tak, żeby preparat zamoczył roślinę.

Nie ma sensu lanie kilku litrów. pól litra wystarczy a może i mniej. Ja rozrabiam opryskiwacz i pryskam a jak zabraknie to dorabiam, ale jak jeden tylko bukszpan masz to jak najmniej rozrób oprysku żeby się nie zmarnował..
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
TheMagda 11:09, 14 lip 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Serdecznie dziękuję Danusiu. Przygotowałam 250ml preparatu i popsikałam, za 2 tyg powtórzę zabieg
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
Baszka 23:19, 15 lip 2012

Dołączył: 22 lut 2012
Posty: 5
Mam problem z bukszpanami. nie bardzo wiem jak im pomóc bo nie mam żadnego doświadczenia.
Pierwszy bukszpan wygląda tak. Nie wiem co mu "dolega".



Drugi z wierzchu ma wyschnięte listki ale pod spodem listki są zielone. Czy wystarczy zastosować florovit? Czy to jakaś choroba.



Trzeci wygląda najgorzej. Wygląda tak od posadzenia. Nie wiem czy coś z niego będzie. W większości ma suche gałązki i listki. Czy można go czymś poratować?


vesper 23:30, 18 lip 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Mój jedyny bukszpan żyje i ładnie odbija z gołych gałązek nowymi listkami. Podlewam go Florovitem, jak radziła Danusia.


Jednak jakaś choroba go męczy, bo ma plamki i żółte liście. Czy to choroba grzybowa? Podlewać i pryskać Topsinem?


Pozdrawiam!
____________________
Ogródek vesper
Gardenarium 23:36, 18 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba podlać preparatem grzybobójczym Topsin i Mirage - oba naraz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:49, 18 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malwes napisał(a)

Moje bukszpany zaczęły mieć takie dziwne listki - czy to jakaś choroba ????



A może tylko brak im jakiś substancji, chociaż nawożę je Florowitem


Agnieszka, te białe końcówki na listkach to niedobór boru. Mam to samo. Kup czysy bór Florovitu (albo innej firmy) i nawoź dolistnie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Baszka 10:35, 19 lip 2012

Dołączył: 22 lut 2012
Posty: 5
Danusia, a co z moim pytaniem (3 fotki parę postów wyżej na poprzedniej stronie). Czy mogłabyś mi coś poradzić?
Na pierwszej fotce to chyba miodówka bukszpanowa??? Co do reszty to już zupełnie nie wiem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies