Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

popcorn 23:15, 04 lip 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Słuchajcie coś mi niszczy bukszpanowy stożek Ładne przyrosty ma, myślałam że to od mszyc takie ciapki (nad nim częściowo drzewko rośnie, pryskaliśmy p/mszycom...)
Czy to z boku to jakiś grzyb? Jak ratować? Dziekuję z góry za podpowiedzi!!


____________________
Mój nowy ogródek
Sebek 10:47, 06 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A to nie jest askochytoza?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/407-co-neka-bukszpany-choroby-i-szkodniki-bukszpanow?page=2
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
TheMagda 11:56, 06 lip 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Witajcie.
Dziś kupiłam całkiem okazały bukszpan. Bardzo mi na nim zależy dlatego pozwoliłam sobie zrobić kilka zdjęć abyście go zdiagnozowali



____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
popcorn 12:57, 06 lip 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Magda - Miodówka bukszpanowa! Chyba mospilanem sie psika, o terminach poczytaj na poczatku watku!
Czytam o tej chorobie - dzieki za linka Sebek!!!
____________________
Mój nowy ogródek
TheMagda 07:36, 07 lip 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
popcarol napisał(a)
Magda - Miodówka bukszpanowa! Chyba mospilanem sie psika, o terminach poczytaj na poczatku watku!
Czytam o tej chorobie - dzieki za linka Sebek!!!


No właśnie tak podejrzewałam miodówkę. Dziękuje za pomoc i biorę się za lekturę tabeli oprysków
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
TheMagda 08:24, 12 lip 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Wczoraj pod wpływem impulsu albo gorączki ( bo trochę zachorzałam) podjęłam próbę wykulkowania mojego bukszpanu.
Wyszło... jak wyszło
Jak już pisałam mój bukszpan ma miodówkę, wczoraj kupiłam mospilan.
Powiedzcie mi proszę po ilu dniach od cięcia mogę go opryskać??
I jeszcze jedno roślina ma średnicę ok 30cm, ile ml mieszanki (preparat+woda) powinnam na niego wypsikać aby zabieg pomógł a nie zaszkodził?

Dziękuję za pomoc
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
isia33 09:55, 12 lip 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Coś się stało moim bukszpanom i to tym, które lubię najbardziej. Najgorsze, że to usychanie bardzo szybko postępuje. Czy to jest zamieranie? I jak je ratować? Help!


____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Sebek 23:31, 12 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A cięłaś je ostatnio? Bo może po prostu pędy po cięciu zostały nie zauważone i teraz żółkną - u mnie też kilka takich znalazłem.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
isia33 14:25, 13 lip 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Sebek, no właśnie nie. Te na zdjęciach jeszcze nie. Ale te cięte też tak mają, tylko w mniejszym stopniu. Te pędy "nie wiszą w powietrzu", są normalnie połączone z rośliną.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Gardenarium 20:57, 13 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te pędy trzeba wycinać a całą roślinę opryskać i podlać Previcurem.

Następne pryskanie i podlanie za dwa tygodnie - Mirage plus Topsin. Mirage nie ma w sklepach, zamówiłam przez internet.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies