Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 14:57, 21 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agcia napisał(a)
Przemku Twój ogród jest taakii...dojrzały.. Jakby od lat pieczołowicie dbała o niego jakaś babcia a nie młody mężczyzna.
Zwłaszcza ten warzywnik-jest taki wycacany, widać ile czasu tam spędzasz. I raczej na tych krzesłach nie siadasz-bo kiedy??!!
Te czosnki jak bardziej rozkwitną i nabiorą koloru to będzie czad w tym miejscu -wpasują się z żurawkami
Przetacznik bardzo dobrze, że ściąłeś- ładnie się zagęści i nie będzie taka miotła. U mnie był taki zduszony dlatego im niżej tym bardziej łysy:/
Dużo fioletu u Ciebie-fajnie ochładza.
Pozdrawiam.


Ogród jest już dojrzały ponieważ pierwsze nasadzenia były robione ponad dwadzieścia lat temu Żywopłoty ze szmaragdów pomagałem sadzić jak byłem małym dzieciakiem
Krzesła w warzywniku wczoraj były dopiero malowane więc nie miałem okazji na nich siedzieć i powiem szczerze nie wiem czy będzie kiedy ... jak wciąż tyle jest pracy w ogrodzie
Ciekaw jestem koloru czosnków główkowatych bo to nowość u mnie i sam nie wiem jakie sadziłem
Przetacznik ma idealne warunki do wzrostu Ostatnio u mnie deszczowo Rosnie sobie na rabacie bylinowej za domem

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 15:00, 21 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Juzia napisał(a)


Chyba "miałam".
Ostatnio jak mi przywieźli to się załamałam. Wielkie kawałki, nic nie rozdrobniona. Ciągnęły mi się farfocle z góry na dno wora. Nic nie przekompostowana, jakaś taka podejrzanie jasna. Dużo ziemi i petów.
Chyba już mi się źródełko na korę zakręciło



Szkoda Znajdziesz inne źródło Dobra jesteś w te klocki Sprzedawców kory jest na pęczki
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 15:01, 21 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agcia napisał(a)
Jeśli mogę wtrącić dot.kory to polecam zakupy na tartakach. Mają bardzo tanio, bywa przekompostowana, bywa świeża. Tyle, że trzeba przyjechać sobie z workami czy przyczepą i samemu załadować. Plus-że można sobie ładować jaką się chce-drobną, grubszą itp.


Dobry pomysł U mnie nawet niedaleko jest jeden tartak Ciekaw jestem ile by mi zaśpiewali za taką korę ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 15:06, 21 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Marta7 napisał(a)
Przemek co tu dużo gadać-moje klimaty!Przepięknie! tylko ja nigdy nie będę miała takiego dopieszczonego ogródka zwłaszcza warzywnego,teraz mój M jest na chorobowym i systematycznie pieli mi między marchewkami i jak idę po zieleninkę to jestem zawsze zdumiona bo nie przyzwyczajona jestem do tak" czystych " warzywek
A u Ciebie cud malina A te krzesełka niebieskie....


A nie mówiłem że mamy podobny klimat ogrodu
Ogród warzywny na tym etapie wymaga dużo uwagi Chwasty miedzy warzywami rosną jak szalone Później jak wszystko się rozrośnie będzie dużo lepiej
Ukłony w stronę M za ciężką pracę i pomoc
Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
AgataBC 15:22, 21 cze 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Gardener27 napisał(a)


Dobry pomysł U mnie nawet niedaleko jest jeden tartak Ciekaw jestem ile by mi zaśpiewali za taką korę ?


U mnie śpiewają 5zł od worka. I dostaję dokument na zakup gdyby mnie leśniczy zatrzymał
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Gardener27 15:25, 21 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agcia napisał(a)


U mnie śpiewają 5zł od worka. I dostaję dokument na zakup gdyby mnie leśniczy zatrzymał


U mnie w ogrodniczym mały worek kory ok 50 l 6 zeta

Cena w tartaku zależy od wielkości worka ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
AgataBC 15:39, 21 cze 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Gardener27 napisał(a)


U mnie w ogrodniczym mały worek kory ok 50 l 6 zeta

Cena w tartaku zależy od wielkości worka ?


W zasadzie to nigdy nie sprawdzali mi worków. Ja mam worki od węgla ok.80-100l. Sama sobie podjeżdżam, ładuje a potem idę do kasy mówię tylko ile mam worków i płace. Nie wiem jak jest gdzie indziej i czy tyle samo kosztuje. Ja u siebie nie spotkałam kory za 6zł chyba, że w biedro czasem rzucili. Ale to często sama sieczka. Tu mam wybór. Pakuję co chce. Dobrze wziąć widły, żeby się przesiewała z tej najdrobniejszej. Musiałbyś podjechać i zapytać.
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
ewa004 15:41, 21 cze 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
No nie !! za ten warzywniak to normalnie czapka z głowy
Jeeezzuuu nigdy nie widziałam tak wyplewionego warzywniaka .... a te krzesełak ..bosko
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Gardener27 16:07, 21 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agcia napisał(a)


W zasadzie to nigdy nie sprawdzali mi worków. Ja mam worki od węgla ok.80-100l. Sama sobie podjeżdżam, ładuje a potem idę do kasy mówię tylko ile mam worków i płace. Nie wiem jak jest gdzie indziej i czy tyle samo kosztuje. Ja u siebie nie spotkałam kory za 6zł chyba, że w biedro czasem rzucili. Ale to często sama sieczka. Tu mam wybór. Pakuję co chce. Dobrze wziąć widły, żeby się przesiewała z tej najdrobniejszej. Musiałbyś podjechać i zapytać.


Dwa lata temu jak jeszcze ściółkowałem rabaty kupowałem korę w tej cenie w centrum ogrodniczym Ostatnio pytałem u siebie w sklepie to za worek 90 l pani mi powiedziała 12 zł więc cena porównywalna do tamtej w przeliczeniu na litry
Jak będę miał trochę czasu podjadę do tartaku i zapytam jak to u nich wygląda Dzięki za info
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:10, 21 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
ewa004 napisał(a)
No nie !! za ten warzywniak to normalnie czapka z głowy
Jeeezzuuu nigdy nie widziałam tak wyplewionego warzywniaka .... a te krzesełak ..bosko


Podziękował
Warzywnik dopiero się rozkręca Trzeba czasu jak wszystko się rozkręci
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies