Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 20:32, 21 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Mathildis napisał(a)


No ja się nie dziwię, że Ty czasu na ogrodowisko nie masz...
cudnie, też taki warzywnik bym chciała... taki wypasiony, że aż nie wiem co powiedzieć...
Naprawdę lubię Twój ogród, ale tak jak Juzia zazdroszczę buszu... u mnie też piach i nic nie chce być takie gęste


Dzisiaj mam wyjątkowo sporo wolnego czasu więc mogę sobie pozwolić na forum Szkoda tylko że tak rzadko
Ogród warzywny w tym roku jest spory i ogarniecie go to nie lada wyzwanie ale dla takich komentarzy warto pracować

Jak na piach u Ciebie to i tak rośliny sobie dobrze radzą, a ten piękny trawnik do pozazdroszczenia
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:34, 21 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Mathildis napisał(a)


z przodu po lewej bodziszek, a po prawej ?bergenia?, o ile dobrze widzę, a z tyłu co? bo mi się spodobało i patrzę zgapić...


Juzia napisał(a)


Żurawki zdaje się


Dobrze Juzia podpowiada Rosną tam 4 odmiany żurawek o ciemnych liściach Nazw niestety nie pamiętam bo nasadzenia były robione 7 lat temu
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Juzia 20:36, 21 cze 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38703
Gardener27 napisał(a)


Jak to krótko ? U mnie zawsze do samej jesieni szaleją dzięki przycinaniu
Co prawda te kolejne kwitnienia nie są już takie obfite jak pierwsze ale są


Jak to kwitnienia??? To ile razy ona kwitnie???
Bo ja myślałam, że dwa!
???
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardener27 20:38, 21 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Mathildis napisał(a)


Ja tylko kupuję w tartaku... takie ilości jak potrzebuję zupełnie nie kalkuluje kupować się na worki... (edit: w raz z dowozem wychodzi mi 7,4zł za 100 litrów a bez dowozu sama kora to koszt 6zł za 100l)
W tym roku przywieźliśmy 3,5m3 a w zeszłym 24,5 m3... było co robić.. nie przejmowałam się jakością kory bo i tak wszystko przez zimę igliwie przykryło


Bardzo dobra cena Muszę Juzi powiedzieć bo ona jest na kupnie Ja kory nie używam do ściółkowania ale może ta informacja komuś się przyda
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Mathildis 20:40, 21 cze 2015


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Muszę popatrzeć jak ten bodziszek wygląda przez resztę sezonu... jak długo kwitnie? liście potem nie straszą? a masz może dzwonki karpackie, bo takie same pytania na ich temat bym miała...
i jeszcze czy miodunkę warto sadzić na widocznym miejscu, czy lepiej jednak zainwestować w hosty lub brunnerę na taką eksponowaną rabatę...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Gardener27 20:40, 21 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Juzia napisał(a)


Jak to kwitnienia??? To ile razy ona kwitnie???
Bo ja myślałam, że dwa!
???


Ja ją na bieżąco podcinam co pobudza ją do kwitnienia Bez przerwy wypuszcza nowe kwiatostany
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:47, 21 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Mathildis napisał(a)
Muszę popatrzeć jak ten bodziszek wygląda przez resztę sezonu... jak długo kwitnie? liście potem nie straszą? a masz może dzwonki karpackie, bo takie same pytania na ich temat bym miała...
i jeszcze czy miodunkę warto sadzić na widocznym miejscu, czy lepiej jednak zainwestować w hosty lub brunnerę na taką eksponowaną rabatę...


Mój bodziszek jest wyjątkowy Zwie się Rozanne Kwitnie do samej zimy nie to co inne odmiany Nie trzeba go przycinać ani nie straszy brzydkimi liśćmi Sam się czyści i kwitnie jak szalony przez cały sezon

O dzwonkach karpackich nic nie wiem więc Ci nie pomogę

Miodunkę jak najbardziej można sadzić w widocznych miejscach ale tylko w dobrym towarzystwie ( u mnie są to żurawki ) Jak przekwitnie najlepiej ją ściąć do zera i ładnie odrasta Hosty i brunnery też mają swój urok
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Mathildis 21:03, 21 cze 2015


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Dzięki Twoja odpowiedź jest bardzo pomocna już wiem, że na tej rabacie o której myślałam jednak posadzę hosty lub brunnery, a miodunka pójdzie w inne miejsce.
Nazwa bodziszka do zeszytu, ale jakbym w zapiskach nie mogła później znaleźć to Cię jeszcze zapytam... planuję bodziszkową rabatę, ale to oczywiście troszkę potrwa bo najpierw trzeba odperzyć, trochę piasek urobić i dopiero sadzić

edit: mam nadzieję, że jak będę kupować Rozanne to nikt mnie nie oszuka i faktycznie będzie to taki fajny bodziszek jak piszą na necie...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Benia 21:19, 21 cze 2015


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Gardener27 napisał(a)


Witaj Bernadetto

Zapomniałem Ci odpisać na pw ale zaraz się poprawię

Artysta ze mnie żaden ... czasem coś mi się w głowie urodzi i to realizuję Krzesła w warzywniku dostały drugie życie Wygrzebałem je na strychu i pomalowałem Mam tylko nadzieje że dotrwają do końca sezonu

Pozdrawiam


O jeju jeju jak oficjalnie
Tylko bez nazwisk proszę

Wiadomość przeczytana i przyjęta do wiadomości. Wiszę Ci jeszcze zdjęcia żurawek... ale kiedyś wyślę Ci cały plik a co do warzywnika to powinieneś być dumny bo piękniejszego i tak dopieszczonego w życiu jeszcze nie widziałam - super super super
Ps. na jakimś zdjęciu dopatrzyłam się rozchodników, to może te z moich rodzinnych stron?...
____________________
Ewa_w_ogrodzie 21:20, 21 cze 2015


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636

Przemku wyślij to zdjęcie na wystawę, to majstersztyk dizajnu!
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies