Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 18:29, 21 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
pawel_snopek napisał(a)
Zaobserwowałem piękne trytomy też sobie kupię


Paweł trytomy dopiero zaczynają kwitnąć Trzeba dać im trochę czasu żeby kwity się rozwinęły

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 18:40, 21 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Juzia 18:47, 21 cze 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38691
Szałwie są świetne. Szkoda, że tak krótko kwitną...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
AgataBC 18:58, 21 cze 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Oglądałam jakoś niedawno odcinek G.W o m.in. trytomach-pewnie widziałeś- nie wiedziałam, że one lubią tak mokro.. u Ciebie im dobrze- ja mam sucho i jeszcze nie kwitną.. Monty sadził różne odmiany..u nas są mało dostępne.
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Mathildis 19:45, 21 cze 2015


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Gardener27 napisał(a)












No ja się nie dziwię, że Ty czasu na ogrodowisko nie masz...
cudnie, też taki warzywnik bym chciała... taki wypasiony, że aż nie wiem co powiedzieć...
Naprawdę lubię Twój ogród, ale tak jak Juzia zazdroszczę buszu... u mnie też piach i nic nie chce być takie gęste
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 19:47, 21 cze 2015


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Gardener27 napisał(a)


Bardzo dziękuję Łąka liczy sobie już parę dobrych lat i z każdym rokiem jest coraz gęstsza
Twoje rabaty również wyglądają imponująco ... w krótkim czasie osiągnęłaś taki efekt



z przodu po lewej bodziszek, a po prawej ?bergenia?, o ile dobrze widzę, a z tyłu co? bo mi się spodobało i patrzę zgapić...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Juzia 20:02, 21 cze 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38691
Mathildis napisał(a)


z przodu po lewej bodziszek, a po prawej ?bergenia?, o ile dobrze widzę, a z tyłu co? bo mi się spodobało i patrzę zgapić...


Żurawki zdaje się
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mathildis 20:04, 21 cze 2015


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Gardener27 napisał(a)


Dobry pomysł U mnie nawet niedaleko jest jeden tartak Ciekaw jestem ile by mi zaśpiewali za taką korę ?


Ja tylko kupuję w tartaku... takie ilości jak potrzebuję zupełnie nie kalkuluje kupować się na worki... (edit: w raz z dowozem wychodzi mi 7,4zł za 100 litrów a bez dowozu sama kora to koszt 6zł za 100l)
W tym roku przywieźliśmy 3,5m3 a w zeszłym 24,5 m3... było co robić.. nie przejmowałam się jakością kory bo i tak wszystko przez zimę igliwie przykryło
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Gardener27 20:16, 21 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Juzia napisał(a)
Szałwie są świetne. Szkoda, że tak krótko kwitną...


Jak to krótko ? U mnie zawsze do samej jesieni szaleją dzięki przycinaniu
Co prawda te kolejne kwitnienia nie są już takie obfite jak pierwsze ale są
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:23, 21 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agcia napisał(a)
Oglądałam jakoś niedawno odcinek G.W o m.in. trytomach-pewnie widziałeś- nie wiedziałam, że one lubią tak mokro.. u Ciebie im dobrze- ja mam sucho i jeszcze nie kwitną.. Monty sadził różne odmiany..u nas są mało dostępne.


U mnie kniphofie rosną w pełnym słońcu zaraz pod balkonem Gorąco tam jak diabli i bardzo sucho Dają sobie w tym miejscu świetnie radę

Powiem Ci że bardzo dobrze że te inne odmiany są mało u nas dostępne Dlaczego ? ... ponieważ w ogóle u nas nie zimują
Parę lat temu miałem kilkanaście odmian kniphofii o bajecznych nazwach i przepięknych kolorach kwiatów Żadna nie przezimowała oprócz tej podstawowej odmiany ( na marginesie kupiona za grosze w biedronie )
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies