Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiaty z ogródka Marty :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiaty z ogródka Marty :)

marta_d 08:08, 08 wrz 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Dzień dobry na wiosnę chyba się zaopatrzę w nasionka są bardzo ładne na tej rabacie Przemka fajnie to wygląda energetyczne kolorki kolejny pracowity dzień - zmykam do ogrodu
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Napia 08:15, 08 wrz 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
marta_d napisał(a)
Dzień dobry na wiosnę chyba się zaopatrzę w nasionka są bardzo ładne na tej rabacie Przemka fajnie to wygląda energetyczne kolorki kolejny pracowity dzień - zmykam do ogrodu

Marta, ja też mam werbenę patagońską jak chcesz, wyślę nasionka, gdy przekwitnie

edit: literówka
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gardener27 09:25, 08 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Witam

Widzę że dziewczyny odpowiedziały już w sprawie werbeny Danusi kiedyś napisała ciekawy artykuł więc polecam http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/365-verbena-bonariensis-pieknosc-z-argentyny

Życzę miłego dnia
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
marta_d 12:18, 08 wrz 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Napia napisał(a)

Marta, ja też mam werbenę patagońską jak chcesz, wyślę nasionka, gdy przekwitnie

edit: literówka


no jasne wysiewać prosto do gruntu w maju ?
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 12:19, 08 wrz 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Gardener27 napisał(a)
Witam

Widzę że dziewczyny odpowiedziały już w sprawie werbeny Danusi kiedyś napisała ciekawy artykuł więc polecam http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/365-verbena-bonariensis-pieknosc-z-argentyny

Życzę miłego dnia


ooo wielkie dzięki za linka po grajkowaniu sobie przeczytam piękna ona jest miłego dnia również
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 09:07, 09 wrz 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195


na rajskiej tylko kilka owoców
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 09:27, 09 wrz 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
pokażę Wam kawałek ogrodu, na który patrzę, to chce mi się rz***ć nie mam kompletnie pomysłu czego tam nasadzić, narazie wywalam tego iglaka - powiedzmy płożącego przy płocie..przy tujach rosną liliowce, słońce jest tam przez niemalże cały dzień, jedynie orzech daje cień, może tam jakieś małe wrzosowisko zrobić.. ?!
wiem, że nic nie wiem..
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Gardener27 12:39, 09 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Piękne zdjęcia kwiatów

Odnośnie części wzdłuż chodnika to proponuję coś takiego Sorry za odręczny rysunek



Elegancka rabata złożona tylko z paru gatunków roślin Hibiskusa i juce bym gdzieś indziej przesadził Kulki bukszpanowe sadzone na planie trójkąta albo może to też być żywotnik danica o kulistym pokroju i mniej z nia zachodu bo nie choruje tak jak buksy Na całej długości zapłocia różowe hortensje bukietowe Renhe vanilla fraise podsadzona rozplenicami japońskimi Z wysokich traw polecam Morning light i Gracilimusa ..widzę je tam miedzy szmaragdami bo rzadko masz je posadzone Najniższe piętro obsadziłbym żurawkami w rózowym odcieniu Można by tam jeszcze wcisnąć róże Bonica lub Fairy które będą cieszyć oko
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
kosolka 12:41, 09 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
A ja bym coś wzdłuż chodniczka jeszcze pomyslała, bo tam tak smutno
____________________
Ola Kosolkowa pasja
marta_d 12:44, 09 wrz 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
no proszę ciekawy pomysł - nawet bardzo, pomyślałam o hortensjach w tym miejscu, bo jak się rozrośnie, to troszkę zasłoni właz do oczyszczalni, a na tym mi bardzo zależy a te liście, to nie juka, to irysy - będą wykopywane, bo rosną tam bez sensu fajnie, że chciało Ci się poświecić chwilkę na rysuneczek
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies