Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dudusiowy ogród kiedyś tu wyrośnie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dudusiowy ogród kiedyś tu wyrośnie...

tabliczkazna... 00:03, 18 cze 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
MamaMagda napisał(a)


rabata z choiną hmm a myślałaś, żeby zrobić murki oporowe? tym samym trochę wytraciłabyś wysokości
wtedy wyżej - przy tarasie mogłabyś obsadzić czymś niżzym (żurawki i trawki ) a poziom niżej była by choina


Wiesz, właśnie kiepsko z murkiem oporowym, bo ta cholerna kostka jest na innej wysokości i ten murek by na nią wpadał. No klops z tym mam…
____________________
Marta
Ania74 07:21, 18 cze 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
tabliczkaznapisem_ucze_sie napisał(a)


Zaraz, zaraz - to nie jest Wasz dom?

Bańki… Hm… Dawno u nas nie było. Dobry pomysł.

Ano nie jest... To mienie państwowe - leśniczówka. Nowo pobudowana kilka lat temu i nam przypadł zaszczyt jej zamieszkiwania. Więc rozumie się samo przez się, że... eh i tak ładuję mnóstwo kasy w zagospodarowanie, bo ileż można żyć na pół gwizdka najwyżej ktoś po nas będzie się tym cieszył...
A rabata? Dla mnie takie poukładane rabaty to kosmos... Nie potrafię Ci nic doradzić. Ze mnie pomoc żadna... popatrzę sobie
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
MamaMagda 07:58, 18 cze 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
mówiąc o murku oporowym myslalam coś mini jak tu u Tosi (na dwie male koski brukowe max)


popatrz też na tą kulkową fontannę - nie chcesz tryskadełka przy tarasie?
ja mam identyczną (kupiłam w OBI cały zestaw) efekt jest superowy!
no i Młode mają radochę bo rączki tam myją

jeśli chodzi o ten projekt, który zrobiłaś to myślę, że masz za dużo różnych roślin jak na taki mały placyk
ja bym szła głównie w bukszpany (ale bez fal-tylko linie proste), róże i lawendę

a może z tych kamieni o których mówiłaś, że chcesz zrobić ciurkadełka?
o takie jak TU
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
tabliczkazna... 23:50, 18 cze 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
MamaMagda napisał(a)
mówiąc o murku oporowym myslalam coś mini jak tu u Tosi (na dwie male koski brukowe max)

Kumam, kumam...

popatrz też na tą kulkową fontannę - nie chcesz tryskadełka przy tarasie?
ja mam identyczną (kupiłam w OBI cały zestaw) efekt jest superowy!
no i Młode mają radochę bo rączki tam myją

przestań kusicielko, wiesz przecież, że wojuję z komarami… no dobra, pomyślę ))

jeśli chodzi o ten projekt, który zrobiłaś to myślę, że masz za dużo różnych roślin jak na taki mały placyk
ja bym szła głównie w bukszpany (ale bez fal-tylko linie proste), róże i lawendę

jeśli chodzi o ten projekt, to coraz mniej mi się on widzi - spać nie mogłam przez niego… jak mówią przyjaciele z Iberii - necessita reforma…

____________________
Marta
tabliczkazna... 23:56, 18 cze 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Ania74 napisał(a)

Ano nie jest... To mienie państwowe - leśniczówka. Nowo pobudowana kilka lat temu i nam przypadł zaszczyt jej zamieszkiwania. Więc rozumie się samo przez się, że... eh i tak ładuję mnóstwo kasy w zagospodarowanie, bo ileż można żyć na pół gwizdka najwyżej ktoś po nas będzie się tym cieszył…

O, to super! Nigdy w życiu nie znałam żadnego leśniczego! )
Ania, ja wyznaję jedną zasadę - jesteśmy tym, co tu i teraz. To, co było wpływa na nas, ale to my wpływamy na to, co przyjdzie… Jesteś dziś szczęśliwa ze swoją rodziną w WASZEJ leśniczówce i dbaj o nią.
Jeśli kiedyś trzeba będzie się wyprowadzić - trudno.
Będziecie w innej leśniczówce? Co z tego. Ważne, że razem. Bo dom to nie budynki, a ludzie. O!
A pieniędzy nie ma co żałować - raz są, raz nie ma, kto by się tym przejmował
Trochę żartuję, ale tylko trochę...

A rabata? Dla mnie takie poukładane rabaty to kosmos...

Dla mnie też, to jesteśmy dwie
____________________
Marta
tabliczkazna... 21:04, 20 cze 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
No, nareszcie! Jedna Anabelka sposobi sie do kwitniecia (1 z 4), ale nie złoszczę się na resztę, bo cieżko im sie ze mną żyło...


A tu moje gwiazdy- vanillki jakie ładne maja te kwiateczki!
Bardzo skromnie przyznam, ze ładnie mam na tej rabacie

____________________
Marta
Ania74 22:49, 20 cze 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
tabliczkaznapisem_ucze_sie napisał(a)

O, to super! Nigdy w życiu nie znałam żadnego leśniczego! )

Ha! No to masz okazję poznać jedną leśniczkę.

Hortensji zazdraszczam, ale już nie długo, bo w tym roku kupuję
Zresztą dobrych kilka mi się ukorzeniło (kilka vanilek i kilka limek) ale efekt pewnie za jakies 3 lata będzie. Dobrze, że w ogóle udało się ukorzenić
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
tabliczkazna... 17:43, 22 cze 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Dziewczyny, padniecie.
Męczylam sie okrutnie z tym moim tarasem. Bo jednak natura kokoszy i wszystkochciejstwo naraz to brzemię, którego nie da sie wykorzenić tak łatwo.
Ale uznałam, ze skoro bede przy tym miejscu wyciągać swoje stare kości to mus patrzeć na cos długo kwitnacego. Dodatkowo Marta mi tu w głowie namieszała i projekt geometryczny został skasowany do zera. Pogoda dziś do d..., zabrałam Młoda i przytargalysmy 5 limek, miskanty zebrinusy i trawy Red Baron. Do tego dołożę zurawki cherry cola i fire chief i roze pnąca i będzie gitara.
Jeszcze tylko to ciurkadelko mi myśli zaprzata, bo pomysł fajny.

____________________
Marta
MamaMagda 21:48, 22 cze 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
hehe niezłe zakupy! z limek będziesz zadowolona - ja je kocham miłością przeogromną!
zebrinusy tez kupiłam dwa w tym roku - bardzo dorodne! ale w gruncie od miesiąca siedzą i nie chcą ruszyć
obraziły się czy co?

jak posadzisz koniecznie pokaż zdjęcie!
a o tym ciurkadełku pomyśl, tylko takim z obiegiem zamkniętym pod ziemią, żeby sie komary nie lęgły i zeby dzieciaki nie powpadały
to moje z Obi fajowe jest - polecam
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
tabliczkazna... 22:02, 22 cze 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Nie wiem czy cos widać z tych przymiarek...
Ale tak to sobie wymyśliłam...


Red baronów jeszcze muszę kilka kupic, jeśli ma być gesty pas, bo one wszerz nie pójdą.
Pod jodlami będzie piaskowiec, podobnie jak w kole na ciurkadelko lub lampy (bo to wersja tez dobra).
Szukam ładnych solarnych i zaraz ocipieję, bo same tandetne krasnale i motyle
Brakuje mi tu jeszcze zurawek, ale wyobraź sobie..., ze bedą
____________________
Marta
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies