Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

skarabeusz 17:36, 12 maj 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
monika1977 napisał(a)
Czyli jeżeli jeszcze nie posadziłam roślin,a obornik mam przefermentowany to powinnam na całej rabacie wymieszać go z ziemią,czy w dołki pod roślinami go wrzucić i wymieszać ,a następnie sadzić?


Możesz w dolki i pod.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3436-pod-jakie-rosliny-stosujemy-obornik?page=3
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Gardenarium 17:40, 12 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co do efektu nie wiem, trzeba by jakieś doświadczenia przeprowadzić. Na pewno uzupełnią makroelementy w glebie i spowodują szybszy wzrost i wybarwienie. Natomiast nie zawierają mikroelementów więc nie są kompleksowym nawozem.

Można w ozdobne sypać. Drzewko dwie garstki rozsypać wokół., krzew jedną garstkę.

Azofoska zawiera oprócz NPK molibden, bor, magnez, miedź, mangan, cynk. Poczytaj skład w necie, a więc jej działanie jest inne, lepsze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MartaR 07:51, 13 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Kiedy należy ścinać pokrzywy na gnojowke? Rozumiem że przed zakwitniciem, ale pytania kiedy mniej więcej żeby się nie spoznic?
Pszczelarnia 10:27, 13 maj 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Teraz już.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kacper90 16:10, 14 maj 2016

Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 5
A w jaki sposób uzupełnić Fe Cu Zn Mg B jeśli bym użył wymienionych nawozów? I jak to wygląda ze szczepionką mikoryzową? Czy jeśli bym jej użył to wtedy nie używać żadnych nawozów mineralnych przez jakiś czas np. 2 miesiące? Lepsza jest szczepionka mikoryzowa czy nawożenie mineralne? Jeśli użyję mikoryzy to nie nawozić do lipca i od połowy lipca nawieźć
Gardenarium 12:07, 15 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oddaj ten nawóz rolnikom na pole. Kup kompost i rozwieź po swoim terenie, plus obornik spróchniały, przekop.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ninia 15:12, 30 maj 2016

Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 2
Czym najlepiej podsypać/podlać rododendrona (który mi w tym roku nie zakwitł-kupiłam go w zeszłym roku kwitnącego, a teraz zamiast kwiatów wypuścił nowe pędy-wsadzałam go w kwaśne podłoże, ale w ubiegłym roku nie nawoziłam go trzymając się niby zasady, że jak coś się kupuje w doniczce to jest nafaszerowane nawozem. I być może to był błąd). Tydzień temu podlałam go bioponem do rododendronów-niby mam to robić co 2 tyg-wg.instrukcji na opakowaniu. Zastanawiałam się, czy dodatkowo nie kupić czegoś do zakwaszania gleby-widziałam taki specyfik w granulkach-być może, że kwasowość spadła, bo w dołek przed posadzeniem wsypałam trochę ziemi takiej z worka do azalii-ogólnie raczej ziemię w ogrodzie mam piaszczystą, ale chyba powinna być przynajmniej lekko kwaśna, bo rosły/rosną tu zwykłe sosny. Poradźcie. Czy może kupić azofoskę i tym tylko sypać? Nie mam doświadczenia bo dopiero powoli od ubiegłego roku zakładam ogródek.
Czym jeszcze mogę zasilć ketmię syryjską, krzewuszkę, forsycję i ognika? - takie krzewy posiadam - te trzy ostatnie kwitły lub kwitną w tym roku, ale nie chciałabym, aby w przyszłym roku mnie niemile zaskoczyły-jak rododendron.
botanik 10:16, 17 cze 2016

Dołączył: 15 mar 2014
Posty: 7
Wiem, że Pinivit jest do nawożenia dolistnego, ale czy mogę nim też podlać iglaki (tuje) w donicach? Jakie stężenie zastosować - takie samo jak do oprysków?
____________________
Gardenarium 17:54, 17 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ninia napisał(a)
Czym najlepiej podsypać/podlać rododendrona (który mi w tym roku nie zakwitł-kupiłam go w zeszłym roku kwitnącego, a teraz zamiast kwiatów wypuścił nowe pędy-wsadzałam go w kwaśne podłoże, ale w ubiegłym roku nie nawoziłam go trzymając się niby zasady, że jak coś się kupuje w doniczce to jest nafaszerowane nawozem. I być może to był błąd). Tydzień temu podlałam go bioponem do rododendronów-niby mam to robić co 2 tyg-wg.instrukcji na opakowaniu. Zastanawiałam się, czy dodatkowo nie kupić czegoś do zakwaszania gleby-widziałam taki specyfik w granulkach-być może, że kwasowość spadła, bo w dołek przed posadzeniem wsypałam trochę ziemi takiej z worka do azalii-ogólnie raczej ziemię w ogrodzie mam piaszczystą, ale chyba powinna być przynajmniej lekko kwaśna, bo rosły/rosną tu zwykłe sosny. Poradźcie. Czy może kupić azofoskę i tym tylko sypać? Nie mam doświadczenia bo dopiero powoli od ubiegłego roku zakładam ogródek.
Czym jeszcze mogę zasilć ketmię syryjską, krzewuszkę, forsycję i ognika? - takie krzewy posiadam - te trzy ostatnie kwitły lub kwitną w tym roku, ale nie chciałabym, aby w przyszłym roku mnie niemile zaskoczyły-jak rododendron.


Różaneczniki gdy po przekwitnięciu mają za sucho, nie będą zawiązywały pąków, a tym samym nie kwitły. Skup się także na systematycznym podlewaniu, sprawdź czy nie rosną w macie p. chwastom, czy nie są za głęboko posadzone i sprawdź pH gleby.
Na razie z nawożeniem bym się wstrzymała bo trochę tego już było i chcesz dawać kolejne. Sppowoduje to zasolenie gleby i efekt odwrotny, śmierć różaneczników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_t 16:49, 30 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

witajcie
mam pytanie o kurzaka. robię "nawóz" z niego i dostałam 20l wiadro,wlałam do 200l beczki. aktualnie zbieram do beczki deszczówkę czy jak się beczka zapełni to mogę lać pod rosliny czy jeszcze rozcieńczać?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies