Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród Kasi

kasia_w 16:26, 31 mar 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Hej hej
u nas śnieg dziś pada...
Prace najcięższe nad wschodnią rabatą prawie, prawie zbliżają się do końca. Zrobiłam taką "ala panoramę" z kilku zdjęć, ale i tak łuk na zdjęciach wyszedł bardziej krzywy niż w rzeczywistości W rzeczywistości jest fajny, ładnie wygięty, równiutki - podoba mi się Rabata poszerzona, cisy wsadzone, berberysy i inne przeniesione do przodu, uff...

Pomiędzy cisami, na środku- tam gdzie taka dziura, są pęcheżnice kalinolistne- też chciałabym, ciąć je na żywopłot, można??? Moim zamiarem było przerwanie monotonnej linii ciemnych iglaków, no zobaczymy jak wyjdzie w praniu.



tutaj narożnik przy śmietniku tez będzie do wyrównania- tzn. do wyprowadzenia w ładny szeroki łuk, tak aby nie było tego rogu, gdzie kwadrat darni leży.



A tutaj został pas do obsadzenia- tam gdzie darnie i dalej w lewo. Podobnie wygląda to po drugiej stronie łuku- widać na najwyższym zdjęciu. poradzcie proszę co tu posadzić_ mamy ciemnozielone cisy, potem berberysy aurea intensywnie żółto-zielone ( ju zaczynają się pojawiać listki), niżej jakiś kolor chyba bym chciała.Może róże bonica- lubię delikatne kwiatki- białe, różowe lub fiolet. Albo obwódka z bukszpanu i trawy?- ale czy to nie za dużo ciętych form będzie z tym bukszpanem?. I jeszcze marzą mi się 3 kulki trzmielinowe na pniu. Hmm...jak to wszystko upchnąć?Na tej rabacie są już 3 klony- symetrycznie wsadzone, jeszcze nieduże.
STRONA PÓŁNOCNA RABATY

I STRONA POŁUDNIOWA


A tutaj narożnik z miłorzębem. Też ciut powiększony i zmieniony zarys rabaty. Przeniosłam azalie japońskie trochę do przodu a w tle wsadziłam cyprysiki lawsona. Ich srebrna szmaragdowa zieleń ładnie będzie w jesieni kontrastowała z żółtymi liśćmi miłorzęba (mam nadzieję

____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 16:31, 31 mar 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
No i dalej- bye bye piaskownico Na dawnym miejscu piaskownicy przygotowałam łezkę (jednak !)jeszcze jeden róg darni, na lewo od morwy białej penduli, nie jest usunięty. Tutaj chciałam rabatę Danusi w przypudrowanym różu. Nasadziłam bazę- czyli bukszpanowe kuliki i kilka żórawek, wsadzone kiedyś bez sensu tu i ówdzie przeniosłam w jedno miejsce.





no i na tyle by było proszę państwa...
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Malgosik 16:59, 31 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
fajnie się zrobiło
cisy robią za tło i nieźle to sobie wykombinowałaś, niebieski żółtym miłorzębem...
no i łezka jest jednak
rozumiem ze bezie wyżwirkowana
po lewej stronie od penduli też bym chyba kulkę dała jak zdejmiesz darń
____________________
Ogród na glinie
kasia_w 18:28, 31 mar 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
tak myślisz za kulka po lewej Malgosiu ?zobaczę zrobię visual i pokazę .Prawdę mówiąc nie brałam zwirku pod uwagę .chyba nie dla mnie taka zabawa z czyszczeniem po kazdym deszczu .Miałam kidys zwirek pod tym drzewkiem i masakra-po pół roku był czarny.Myślę o szczelnym dość obsadzeniubtej rabaty .Jak będę miała chwilę zrobię symulację
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Malgosik 19:40, 31 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
to ja myślałam, że tam obowiązkowo żwirek będzie by podkreślić kształt
musiałaś dać za cienką warstwę tego żwirku że ziemia wyłaziła
____________________
Ogród na glinie
kasia_w 19:45, 31 mar 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
tak, pewnie za cienko. Będę nad żwirkiem myśała
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Malgosik 20:16, 31 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
kasia_w napisał(a)
tak, pewnie za cienko. Będę nad żwirkiem myśała


ja mam żwirek dopiero od wakacji, narazie nie narzekam
____________________
Ogród na glinie
kasia_w 15:57, 01 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
no to pojechałam z koksem...hmm co za dużo to nie zdrowo- co o tym myślicie?
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 15:58, 01 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 15:59, 01 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
a tak jest naprawdę
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies