Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród Kasi

Monika1202 20:56, 14 sty 2015


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Witam ,
Przejrzałam watek od deski do deski piękny plac do aranżacji ... będę zaglądac i podziwiać zmiany .
Pozdrawiam
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
Malgosik 09:09, 15 sty 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Witaj Kasiu

Najbliższa mojemu sercu jest koncepcja nr 1.
Ale nie jestm przekonana co do środkowego łuku.
Chyba bym na wysokości jego brzuszlka wyprostowała linię. Czyli tylko w narożnikach zrobiła półkola.

I nie pasuje mi to kółeczko na ławeczka. Trochę oderwane od całego układu. Może wystarczy poprostu ta ścieżka wybrukowana by postawić na niej ławkę.
ja koniecznie chcesz mieć tam tarasik jeszcze mna stolik lub na leżaki i musi być szerzej to napisz. Raczej w prostokąt bym wtedy szła i połaczyła ten placyk z tarasem? Bo trzeba którędyś kawę przynieść

Czy zielony dzyndzel nie wchodzi w światło furtki?
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 09:14, 15 sty 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Konepcja numer 3, z prostymi liniami dobrze by wyglądaął do takiego małego ogrodu. Tylko jak dla nie za dużo ząbków. Zmniejszyłabym ich liczbę.
Między dwoma tarasami w rogu dałabym rabatę. Może wtedy przewęzić placyk przed ławką? W każdym razie fajnie wygląda łącząć się z rabatą (ząbek).

Tutaj przebaby konsekwentnie zrezygnować z zaokrąglonego kącika przy szarym kółeczku. Albo na rogach zrobić zaokrąglenia, a tylko ząbki w kącie prostym.
Koło przy furtce mi się podoba, ale to szare kółeczko coś mi nie pasuje.
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 09:15, 15 sty 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Koncepcja nr 4 artystyczna, ale powstają kąciki trawnika, których nie da się kosić kosiarką.
Narobiłaś się kobieto.
____________________
Ogród na glinie
kasia_w 13:57, 15 sty 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Małgosiu- ja to się dopiero narobię w ogrodzie, teraz to pikuś Rysowanie to moja praca, mam dużo wprawy trochę gorzej z ogrodnictwem

Dzięki wielkie za uwagi, na pewno przeanalizuję "w terenie". Kilka słów ode mnie
1. Przód domu- tam jest już łuk z kostki, nie idzie idealnie po kole ( wstawię zaraz zdjęcie) i ten łuk muszę zostawić, co najwyżej go wyrównać do koła, bo mnie denerwuje teraz, taki nierówny.

2.Nr 3 - linie proste- tak, za dużo jest ząbków, ale na linie proste to ja chyba się w ogóle nie zdecyduję- nie lubię jak jest prosto.

3.Placyk wybrukowany- mam z boku domu ścieżkę, i wydaje mi się,że trochę mało jak na ławeczkę, dlatego chciałabym mieć tam jeszcze mały placyk

4. "Dzyndzel" przy furtce- on już jest i nawet jeśli zbyt mały- musi zostać, kostka chyba na amen "przybita" jest tutaj. Może źle go narysowałam, ale wszystko się mieści w rzeczywistości

Jeszcze wczoraj medytowałam nad tymi planami- i chyba jednak muszę zrobić coś jeszcze innego- bardziej nawiązującego do tego, co mam w ogrodzie. Jak się uporam z rysunkami, to wrzucę. I czekam na wasze rady z niecierpliwością
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 14:07, 15 sty 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Tak to wygląda z przodu i z boku działki dla przypomnienia ( inne zdjęcia za pierwszych stronach wątku). Na ścianie bocznej na wiosnę planujemy zrobić ogrodzenie- podobne jak z przodu domu, ale chyba raczej bez cegły (koszt) ale na niziutkim betonowym cokole szare sztachety.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Malgosik 10:14, 24 lut 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Hej

To na czym w końcu stanęło z tym projektem?
Wyłażą Ci cebulowe?
____________________
Ogród na glinie
jazzy 11:11, 24 lut 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Hello
Ja optuje za 1 lub 3
Lubię taki ład, porządek i symetrię
Ale to ja
2 wydaje mi się trochę nudna, a 4 zbyt fikusna
Pozdrowka
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
kasia_w 11:33, 25 lut 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Hej hej dziewczyny!
Dawno mnie nie było. Wiecie co dziewczyny- nic mi się nie chce.Nie wiem co z ogrodem będzie...Trudne sprawy w rodzinie sprawiły że inaczej patrzę na wszystko.W zasadzie nie jest źle, tak jak jest i nie mam teraz energii do zmian. Może jak wiosna na dobre zagości...
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 11:34, 25 lut 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Małgosiu nie wiem co z cebulami, muszę w końcu się zebrać i spojrzeć na ogród. Czy odkrywać już wrzosy i lawendę- są nadal pod gałązkami świerkowymi
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies