Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród Kasi

AgataBC 10:54, 02 lis 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Sprawdziłam, poszukałam iiii to droga impreza jak dla mnie..niestety.. chyba, że zrobiłabym ze zwykłego szkła, zwykłymi farbami do szkła, i znalazła jakieś ołowiane profile.. Z narzędzi mam nóż do ciecia, lutownice, kit jakiś by się gdzieś znalazło..
Liczyłaś ile wynosi koszt jednej tabliczki? Wydaje mi się, że koło 20zł.
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Mixtoorka 10:58, 02 lis 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Cudne nawet z literówka
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
kasia_w 11:00, 02 lis 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Agata- sprawdź jeszcze profile miedziane, są tańsze i łatwiejsze do wykonania- technika Tiffany. No i nie trzeba tylu narzędzi. Sam nóż do profili ołowianych to ponad 100 zł.
Bez pieca można malować farbami do ceramiki i wypalać w piekarniku. Nie będą tak trwałe, ale też pewnie ok. Szkło witrażowe jest drogie, zwykłe kilkakrotnie tańsze, ale przezroczyste i ma zielonkawy odcień.
Witraż to droga i przede wszystkim pracochłonna technika.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Pszczelarnia 13:29, 02 lis 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
kasia_w napisał(a)
Niniejszym obwieszczam, że pierwsze tabliczki dla roślin są prawie gotowe

Zrobiłam krótką relację z prac. Przepraszam za jakość zdjęć z telefonu.

Być może to trochę nie na temat tutaj, ale może niektórych zainteresuje.

Tabliczki z nazwami roślin wykonałam w technice klasycznego witrażu malowanego patyną en grilsaille, wypalanego w piecu i składanego w listwy ołowiane. Technika witrażu niewiele zmieniła się od średniowiecza. To szlachetna i pracochłonna metoda.

1.Najpierw należy pociąć szkło witrażowe nożykiem diamentowym


2. Następny krok to wykonanie malunku specjalną farbą- patyną, która ma konsystencję proszku. Po wymieszaniu z medium powstaje coś w rodzaju błota/glinki. Trudnność malowania patyną polega głównie na tym, że kreskę trzeba pociągnąć od początku do końca. Nie można wykonywać korekt, ani nakładać więcej niż 1 warstwę farby, ponieważ źle się to wypali w piecu.



Kasiu, skąd ty tak umiesz? Jestem fanką Tiffaniego (od Ursty) i nieraz patrzyłam/wypytywałam jak panowie tam pracują, a nawet jak naprawiał moją lampę potłuczoną. Przecież ja mam tak zrobiony napis na drzwiach wejściowych do domu, tylko dodatkowo jest w 2 szybach jeszcze. Niesamowite!

Zapomniałam zapytać: a czy technika pisania i wypalania emaliowych tabliczek jest taka sama?


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
kasia_w 13:54, 02 lis 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Pszczelarnia napisał(a)


Kasiu, skąd ty tak umiesz? Jestem fanką Tiffaniego (od Ursty) i nieraz patrzyłam/wypytywałam jak panowie tam pracują, a nawet jak naprawiał moją lampę potłuczoną. Przecież ja mam tak zrobiony napis na drzwiach wejściowych do domu, tylko dodatkowo jest w 2 szybach jeszcze. Niesamowite!

Zapomniałam zapytać: a czy technika pisania i wypalania emaliowych tabliczek jest taka sama?




Pszczółko
Czy chodzi Ci o emalię na szkle? To technika historyczna, nigdy nie pracowałam z emalią, ale podejrzewam, że robi się to bardzo podobnie. Może temperatura wypału jest wyższa.
Z resztą witraż może też być malowany barwnymi patynami, nie tylko czernią/szarością.
Witraże w stylu Tiffany kiedyś bardzo mi się podobały. Teraz wolę te klasyczne, ołowiane- cięższe i bardziej surowe.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Pszczelarnia 16:18, 02 lis 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tak, jak zrobić np. w emalii napis. Odbić logo, etc. Generalnie technika szyldów w emalii.
Tiffaniego też są oprawione w ołów (?).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margarete 16:47, 02 lis 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Bombowe te tabliczki, fachowa wiedza, odpowiednie narzędzia i ...talent....bo ja bym tych napisów ani od jednego ani od wielu pociągnięć taka czcionka nie zrobiła....
Ślicznie ci to wychodzi, juz sie ciesze na wiosenna sesje ogrodową z nowymi tabliczkami......ależ to forum gromadzi zdolne osoby jak nie dekoupaże to malowanie, jak nie malowanie to witraże.......Gratuluje pomysłu i wykonania
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
kasia_w 11:17, 03 lis 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Pszczelarnia napisał(a)
Tak, jak zrobić np. w emalii napis. Odbić logo, etc. Generalnie technika szyldów w emalii.
Tiffaniego też są oprawione w ołów (?).


Nie mam pojęcia, jak zrobić szyld w emalii
Ale wiem, jak wypiaskować na szkle Ale efekt piaskowania jest dość subtelny- białe na przezroczystym szkle.

Tiffaniego oprawia się w listy miedziane
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 11:18, 03 lis 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Margarete napisał(a)
Bombowe te tabliczki, fachowa wiedza, odpowiednie narzędzia i ...talent....bo ja bym tych napisów ani od jednego ani od wielu pociągnięć taka czcionka nie zrobiła....
Ślicznie ci to wychodzi, juz sie ciesze na wiosenna sesje ogrodową z nowymi tabliczkami......ależ to forum gromadzi zdolne osoby jak nie dekoupaże to malowanie, jak nie malowanie to witraże.......Gratuluje pomysłu i wykonania


Dziękuję

Tak na forum jest mnóstwo pomysłowych i zdolnych ludzi
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 12:31, 03 lis 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Przeklejam od Tess receptę na bylinówkę Lukiego.
Wspaniała!


http://www.ogrodowisko.pl/watek/3386-ogrodowa-przygoda-lukasza?page=678
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies