Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród Kasi

paulina_ns 14:35, 19 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Witaj, zaglądnęłam przypadkiem i zakochałam się w Twoim ogrodzie...pięknie porobione rabaty, zadbane, wypieszczone - CUDOWNE !!! Co do głosowania, o ile jeszcze aktualne zdecydowanie nr 1 i do tego coś na pniu. Piękne kulki bukszpanowe zakupiłaś i ogromne Zaznaczam wątek i będę do Ciebie zaglądała. pozdrawiam
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
bleebla 21:18, 19 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Kasia, w jakiej cenie kupiłaś trzmieliny? Duży był wybór?

Ps. kulki wyszły Ci rewelacyjnie !
____________________
Aga - Mała eLeczka
Malgosik 21:34, 19 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
No nie. A mnie nie było.
Podoba mi się pomysł stachyz z kulkami na 3 wysokosciach. Tylko wydaje mi się, ze ta srodkowa powinna być nizsza. Tzn wieksza różnica powinna być między wyższymi kulkami. Ale może uda się głębiej posadzić? Nie wiem jak trzmielina znosi taki zabieg.

Podoba mi się bez obwodki. Wersja z werbena ale 1 gdzie niedzwiedzie futro jest uporzadkowane a nie rozrzucone. Lawenda je zagluszy. Werbena pod ścianę. Nie widzę jej między lawenda. Mialam jeszcze myśl, by ustawić w lawendzie ozdobny stojak i posadzić 1 róże. Ale 3 kulki różnej wysokości sa dosc oryginalne.

Przysunelabym je blizej. Pokombinuj jeszcze z ustawieniami. Tez szukam trzmielin.
____________________
Ogród na glinie
kasia_w 21:34, 19 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Rabatka lawendowa obsadzona. Dziewczyny- bardzo dziekuję za pomoc i sugestie. Stanęło jednak na trzech trzmielinkach na pniu o różnych wysokościach- jak zaproponowała Stychaz. DZIĘKI Justyna za podsunięcie tego pomysłu Podoba mi się dynamika tego układu- z każdej strony wygląda trochę inaczej.
Kostrzewa po podziale i posadzeniu taka sobie- zobaczę jak się będzie regenerowała. Jeśli pozostanie brzydka, wymienię na nową albo zastapię czymś innym. Mimo zdecydowanych głosów za obwódką trzmielinową, nie zrobiłam jej. Nie wiem czy słusznie. Z obwódką rabata byłaby taka skończona i dopowiedziana, a ja chciałam czegoś swobodniejszego, ale nie wiem też, czy to, co jest, będzie mi się podobało...Cóż, pozostaje czekać aż roślinki urosną


____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 21:35, 19 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
bleebla napisał(a)
Kasia, w jakiej cenie kupiłaś trzmieliny? Duży był wybór?

Ps. kulki wyszły Ci rewelacyjnie !

Hej hej, po 28, na zatorskiej, wybór raczej mały, i tak wybrałam najprostsze. A duże buksy po 35
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 21:37, 19 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Malgosik napisał(a)
No nie. A mnie nie było.
Podoba mi się pomysł stachyz z kulkami na 3 wysokosciach. Tylko wydaje mi się, ze ta srodkowa powinna być nizsza. Tzn wieksza różnica powinna być między wyższymi kulkami. Ale może uda się głębiej posadzić? Nie wiem jak trzmielina znosi taki zabieg.

Podoba mi się bez obwodki. Wersja z werbena ale 1 gdzie niedzwiedzie futro jest uporzadkowane a nie rozrzucone. Lawenda je zagluszy. Werbena pod ścianę. Nie widzę jej między lawenda. Mialam jeszcze myśl, by ustawić w lawendzie ozdobny stojak i posadzić 1 róże. Ale 3 kulki różnej wysokości sa dosc oryginalne.

Przysunelabym je blizej. Pokombinuj jeszcze z ustawieniami. Tez szukam trzmielin.

Małgosia, kogo nie ma niech żałuje ! Już po ptakach, posadzone !
Ale pomysł z różami na stojaku super, gdybym tak jeszcze ogródek miała trochę większy...Myślisz że lawenda zagłuszy trawę? Do tej trawy to ja w ogóle nie jestem przekonana teraz- trochu marnawa jest po podziale
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 21:59, 19 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
I jeszcze tak ramach niedzielnego odpoczynku zabrałam się za rabatę hakuro. Na prawo od stożka dosadzę jeszcze jeden stożek, ciut większy- jak takowy upoluję. Zaczęłam układać kulkowisko. Na razie jeszcze nie mam tylu kul, ile chciałabym tutaj zmieścić. No i przydałaby się jedna naprawdę duża żeby zakryć skrzykę gazową, tam gdzie teraz donica.


i tyle udało mi się zrobić. cd porządków na tej rabacie nastąpi wkrótce- mam nadzieję
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 22:09, 19 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
paulina_ns napisał(a)
Witaj, zaglądnęłam przypadkiem i zakochałam się w Twoim ogrodzie...pięknie porobione rabaty, zadbane, wypieszczone - CUDOWNE !!! Co do głosowania, o ile jeszcze aktualne zdecydowanie nr 1 i do tego coś na pniu. Piękne kulki bukszpanowe zakupiłaś i ogromne Zaznaczam wątek i będę do Ciebie zaglądała. pozdrawiam

Hej Paulina. Miło mi że mój ogródek Ci się podoba. Tak na szybko zerknęłam do Twojego wątku i natrafiłam na widok jakby z drogi, gdziś pomiędzy Krościenkiem a Sromowcami Czy dobrze trafiłam? W wolnej chwili wpadnę do Ciebie na dłużej . Pozdrawiam
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 22:14, 19 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Klonik golden globe kwitnie

i takie nazcyzy mi się wykuły
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Malgosik 09:21, 20 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Kasiu, zobaczysz jak się będzie sprawować lawenda. Ona się bardzo rozrasta i idzie w górę, sama wiesz i kostrzewy moim zdaniem nie będzie widać. Ale sama zobaczysz, bo może akurat dość rzadko posadziłaś.
Dlatego myślałam, że kostrzewa się dobrze zaprezentuje wzdłuż ścieżki. Ale to są krzewinki, zawsze można je przesadzić.

Po drugie.
Jak już będzie obrzeże z kostki, to podkreśli kształt rabaty podobnie jak ekranik z trzmieliny. Z resztą tą trzmielinę zawsze możesz dosadzić. To ciekawa alternatywa dla obwódki.

Po trzecie.
Ja bym zrobiła tak z kulkami na pniu. Patyczek, który masz przytuliła do pieńka i tak przywiązała w kilku miejscach - będzie prostował pieniek. A jeśli trzeba jeszcze usztywnić przed wiatrami, to drugi bambus w odległości 15-20 cm i do niego przywiązać trzeba kijek z pniem.
Tą najniższą kulkę musisz wyprostować. Można dociągnąć do kijka lub posadzić krzywo bryłę korzeniową, tak, by pieniek był prosto, bo ona chyba krzywo w doniczce rosła.

Już mi się podobają kulki pod Hakuro

A skrzynkę spróbuj zasłonić czymś pionowym, bo taką wielką kulę to nie wiem czy uda się posadzić. Może miskant, albo kolumnowe berberysy, cisy fastigiata - są wąziutkie. Lub też jakieś inne byliny, które choć latem łodygami zasłonią skrzynkę.
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies