Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród Kasi

Wieloszka 09:45, 20 kwi 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
kasia_w napisał(a)
Rabatka lawendowa obsadzona. Dziewczyny- bardzo dziekuję za pomoc i sugestie. Stanęło jednak na trzech trzmielinkach na pniu o różnych wysokościach- jak zaproponowała Stychaz. DZIĘKI Justyna za podsunięcie tego pomysłu Podoba mi się dynamika tego układu- z każdej strony wygląda trochę inaczej.
Kostrzewa po podziale i posadzeniu taka sobie- zobaczę jak się będzie regenerowała. Jeśli pozostanie brzydka, wymienię na nową albo zastapię czymś innym. Mimo zdecydowanych głosów za obwódką trzmielinową, nie zrobiłam jej. Nie wiem czy słusznie. Z obwódką rabata byłaby taka skończona i dopowiedziana, a ja chciałam czegoś swobodniejszego, ale nie wiem też, czy to, co jest, będzie mi się podobało...Cóż, pozostaje czekać aż roślinki urosną



Kasiu, napracowałaś się bardzo!
Trzmielinki szybko przyrastają, dlatego możesz - tak jak kulkom bukszpanowym - od razu uformować fryzurki, nie bój się ich przyciąć, na pewno zyskają No i koniecznie potrzebne im są nowe podpórki, żeby mocno przywiązać te cienkie, powyginane pieńki, bo psują cały efekt...
Lawenda też szybko urośnie A pomiędzy lawendą to kostrzewa "niedźwiedzie futro"? Bo widzę, że jedna charakterystycznie łysieje Niestety, to nieodwracalne, będzie tylko co raz brzydsza. Póki roślinki się nie zakorzeniły wymieniłabym je na inne trawki, zwłaszcza, że i tak rozważasz taką opcję
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
kasia_w 10:37, 20 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920

Małgosia
Po pierwsze- trawka łysa.Małgosiu- ja nie wiem czy samej lawendy nie zostawię, zobaczę jak ta kostrzewa się zachowa, Wieloszka pisze że łysienie jest nieodwracalne ( jak u facetów , Ha

Po drugie.
obrzeże
No właśnie nie wiem, czy obrzeże robić ( to mi trochę utrudnia ewentualne powiększanie rabaty). Choć mąż chce obrzeże koniecznie robić ( ale się wkręcił). Ta kostka b. ładnie kontrastuje z lawendą. Zrobiłam jeszcze próbę z kamykami na części rabaty. Zdecydowanie mi się nie podoba, zbyt formalnie.

Po trzecie- krzywe trzmieliny
Tak zrobię, dzięki za radę. Tą małą i tak krzywo sadziłam, żeby naprostować, ale z niej straszny krzywulec.

Już mi się podobają kulki pod Hakuro Mi też Czy cień nie zaszkodzi buksom????

Po czwarte "czarna skrzynka"
Małgosia- czy miskant tam w cieniu urośnie- też o nim myślałam. Namierzyłam dziś z rana wielką kulę bukszpanową, niedrogo, bo kiepsko przycięta, ale ja ją wyprowadzę. Tylko czy zmieszczę- muszę raz jeszcze to miejsce przebadać.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 10:41, 20 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Wieloszka napisał(a)

Kasiu, napracowałaś się bardzo!
Trzmielinki szybko przyrastają, dlatego możesz - tak jak kulkom bukszpanowym - od razu uformować fryzurki, nie bój się ich przyciąć, na pewno zyskają No i koniecznie potrzebne im są nowe podpórki, żeby mocno przywiązać te cienkie, powyginane pieńki, bo psują cały efekt...
Lawenda też szybko urośnie A pomiędzy lawendą to kostrzewa "niedźwiedzie futro"? Bo widzę, że jedna charakterystycznie łysieje Niestety, to nieodwracalne, będzie tylko co raz brzydsza. Póki roślinki się nie zakorzeniły wymieniłabym je na inne trawki, zwłaszcza, że i tak rozważasz taką opcję


Trzmieliny bałam się przycinać, takie ładne przyrosty mają, ale jak mówisz że trzeba, nożyce pójdą w ruch ! podpórki- tak zdecydowanie. Wczoraj już ciemno było jak kończyłam. No i Małgosia mi powiedziała dokładnie jak zrobić.
Kostrzewa- pewnie stąd wyleci, nikt jej nie lubi, biedna...
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 11:30, 20 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Taki mniej więcej układ kulek pod hakuro- rysunek na szybko. Oczywiście pod/między nimi uporządkowanie i trawy- tatarak, carex morrowi, dla rozjaśnienia (teraz jest bałagan).
Za największą kulą miskant morning light. Duży stożek to świerk konica- mam sporego rośnie od paru lat w donicy, bardzo go lubię i chętnie bym wykorzystała tutaj, co sądzicie?

____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Malgosik 17:48, 20 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
zapomniałam napisać, że fajną sobie tą ścieżkę trawnikową wymyśliłaś
conica urośnie i będzie miała ciasno z hakuro
sama nie wiem...

tu 3 kulki, tam 3 kulki, coś bym zmieniła
może jeszcze kulka na prawo od conica?
____________________
Ogród na glinie
kasia_w 16:50, 21 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
ratunku!!!!!!w korzeniach zorawek białe robale plus żółte kulki .opuchlaki???co robić?całe krzaki zaatakowane wywalać ?
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Malgosik 17:05, 21 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
kasia_w napisał(a)
ratunku!!!!!!w korzeniach zorawek białe robale plus żółte kulki .opuchlaki???co robić?całe krzaki zaatakowane wywalać ?


zrób zdjęcie jak to wygląda
aż mnie zmroziło
wybrać ziemię, wyrzucić dziadostwo, korzenie wytrzepać by nic na nich nie zostało i posadzić od nowa w świeżej ziemi

żółte kulki to może być na wóz
ale i tak bym to rozgniotła chociaż
____________________
Ogród na glinie
kasia_w 21:11, 21 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Malgosik napisał(a)


zrób zdjęcie jak to wygląda
aż mnie zmroziło
wybrać ziemię, wyrzucić dziadostwo, korzenie wytrzepać by nic na nich nie zostało i posadzić od nowa w świeżej ziemi

żółte kulki to może być na wóz
ale i tak bym to rozgniotła chociaż


To na 100% larwy opuchlaków jaja żółte po zgnieceniu pryskają czymś białym .Błee
zrobiłam jak mówiłaś, wytrzepałam korzenie, przesadziałam. Ale nie wiem czy z tych 4 żórawek coś jeszcze będzie. Korzenie- bida z nędzą A już w zeszłym sezonie 2 żórawki mi padły niedługo po posadzeniu, a ja się nie zorientowałam.

Czy one bukszpany tez podjadają? bo tego nie wykopię...
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 21:30, 21 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
czytam wątek o opuchlakach .omg! wszystko jeszcze przede mną
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Malgosik 22:12, 21 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
kasia_w napisał(a)


To na 100% larwy opuchlaków jaja żółte po zgnieceniu pryskają czymś białym .Błee
zrobiłam jak mówiłaś, wytrzepałam korzenie, przesadziałam. Ale nie wiem czy z tych 4 żórawek coś jeszcze będzie. Korzenie- bida z nędzą A już w zeszłym sezonie 2 żórawki mi padły niedługo po posadzeniu, a ja się nie zorientowałam.

Czy one bukszpany tez podjadają? bo tego nie wykopię...


jak siedzą w gruncie to i buksom zjedzą korzenie
jeśli żurawka pada to porozrywaj ją i nawet bez korzonków daj do ziemi, na ukorzenianie, byle z piętką a nie sam listek
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies