Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Margo 09:23, 05 paź 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Żurawki dzieliłam 3 dni temu, poszły od razu do ziemi i maja się dobrze Tak mi polecił Luki.
Szkoda zachodu żeby sadzić w doniczkach, a w garazu dodatkowo moga mieć jednak za mało światła i za ciepło
____________________
Gosia
Iwk4 19:37, 05 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
kosolka napisał(a)
Iwonka, Graham cudny, słoneczny! Ty mnie nim zaraziłas, i Mała Mi. Czekam na moje dwa egzemplarze!
Robisz coraz piękniejsze zdjęcia. Zresztą i widoki coraz to ładniejsze u Ciebie! Zazdroszczę grzybkow, mieliśmy dziś jechać do lasu, ale nie wyszło.. Znam się dosyć dobrze na grzybach, ale rydza nigdy nie upolowalam. Musiałabym iść z kimś, kto je rozpozna i pokaże jak on wygląda w swoim środowisku
Pozdrawiam!

Ola, jak Thomasa zobaczyłam u Małej Mi, zapragnęłam go mieć. Ma go też Ana na swojej różance. Znalazłam go wiosną w doniczce w pobliskiej szkółce. Kosztował 15 zł. Wdzięczny krzew różany. Ciekawa jestem, jak przeżyje zimę. Sporo urósł w tym roku. Dziś pracowałam na rabacie obok niego i tak miło się patrzyło na jego kwiaty
Co do rydzów, to zasługa Zbyszka. Ja nie umiem zbierać grzybów. Nawet przestałam chodzić na grzyby. Z moim niedowidzeniem nie ma szans na grzybki. Chyba, że na nie wejdę
Pomagam za to w czyszczeniu ich
Kiedyś pojechaliśmy w odwiedziny do Zbyszka siostry i Zbyszek poszedł na grzyby. Znalazł wtedy 120 rydzów wzdłuż leśnej drogi (specjalnie liczyliśmy - wżyciu nigdy naraz tyle nie znalazł ). spotkał wtedy panią, która twierdziła, ze ona takich nie zbiera, bo myśli, ze trujące. Dlatego było ich tyle
Rydz, jak przekroisz nogę ma pomarańczowy sok na obwódce. I na języku nie może szczypać. Nie może mieć goryczki.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:40, 05 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
bdan napisał(a)
Grzybków to zazdroszczę, u nas że grzybów nie ma prawie wcale, a jak sa to same robaczywe

Szkoda, susza nie sprzyja. Te grzybki - to efekt deszczów jakiś czas temu, ale nie pamiętam już kiedy padało i na razie się nie zapowiada. Znowu robi się sucho. W takiej sytuacji grzyby nie urosną. Niestety.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:52, 05 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
anabuko1 napisał(a)
Trawy masz po prostu wyśmienite. Uwielbiam je u Ciebie oglądać.
Gratuluję udanego grzybobrania
Werbena piękna,,ja jej niestety nie mam ;(

Aniu, werbenę koniecznie musisz mieć, jest cudownym dopełnieniem kompozycji. Podaj mi na pv adres zimą z dopiskiem werbena, to zbiorę ci trochę nasion i wyślę.
Trawki - to moja nowa miłość.

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:53, 05 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anusia napisał(a)
Oj tak, wczorajszy dzień był piękny!
Jak będę dzieliła żurawki to planowałam postawić doniczki w garażu, raczej pamiętam o podlewaniu, ale jak zapomnę. No cóż się okaże

Aniu, Gosia ci odpowiedziała, ma rację
Może faktycznie dziel szybko i sadź do gruntu
A jak nie zdążysz, to wiosną
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:07, 05 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Margo napisał(a)
Żurawki dzieliłam 3 dni temu, poszły od razu do ziemi i maja się dobrze Tak mi polecił Luki.
Szkoda zachodu żeby sadzić w doniczkach, a w garazu dodatkowo moga mieć jednak za mało światła i za ciepło

No, Gosia, przez ciebie poszłam dziś przesadzać bukszpany w ogrodzie
Skoro jeszcze ty przesadzasz, Łuki przesadza, to ja do wiosny czekać nie będę.
Zaczęłam prostować dzisiaj moja obwódkę na przedniej rabacie. Planowałam już dość długo i nie miałam odwagi
Bukszpany ładnie się rozrosły, mają bardzo ładną sporą bryłę korzeniową.
Wyznaczyłam sobie linię sznureczkiem, wykopywałam buksiki, na taczce zalałam je wodą, aby porządnie się napiły. Potem wykopywałam dołek, nasypałam kompostu i na to buksiki
Posadziłam je w troszkę większych odstępach. Kilka bukszpanów trafiło na inną rabatę przy Klaine Fontanne. Chcę tam obwódkę w kształcie litery L.
Szybko zrobiło się ciemno, więc nie dokończyłam. Jutro ciąg dalszy prac
Późnym popołudniem.
Mam też sporo sadzonek jeżówek różowych - tych zwykłych. Wysiewałam wiosną i się teraz cały czas zastanawiam, gdzie je posadzić Jutro podejmę decyzję
Pasowałyby ze stipą.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:31, 05 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mam zagwodkę. Chciałabym rozszyfrować nazwy moich z żurawek. Spośród nich znajdują się:
1. Marmalade
2. Lime marmalade
3. Cinnabar silver
4. Ginger ale
5. Krwista
Ale też są inne bez nazwy.
Pomoże ktoś?

Edytowałam, Łuki podał nazwy

A - Peach Flambe


B - Berry Smothie


C - krwista


D - Lime Marmalade


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:32, 05 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
E - Marmalade


F - Ginger Ale


G - Palace Purple


H - Mahogane


I - Cinnabar silver


J

____________________
Ogródek Iwony II
olga80 20:39, 05 paź 2015


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
piękny graham thomas a grzybków Ci zazdroszczę uwielbiam kanie usmażone tak jak schabowego
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Margo 20:40, 05 paź 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Pracowity dzień miałaś
Ja dziś też jeszcze przesadzałam, ale to już ostatki, reszta poczeka na wiosnę.
Obwódke bukszpanową tez przesadzałam , bo mi kształt nie pasował . Wiosna sadziłam małe sadzonki z niewielką bryłą korzeniową, co prawda krzaczki niewiele urosły, ale wielkość korzenia mnie zaskoczyła - ogromna bryła .
teraz tylko podlewam wszystko, bo jednak sucho jest bardzo. O zgrozo zaczęły mi tuje marnieć. Teraz już niby chłodniej, więc jakoś zapomniałam o podlewaniu a to był błąd
Ale dziś rozmawiałam z moim ulubionym szkółkarzem i kazał nadal podlewać. Mówił, że w zeszłym roku to do Bożego Narodzenia podlewali rosliny, bo też sucha jesien była.
____________________
Gosia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies