Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

23:02, 31 sie 2015
Iwk4 napisał(a)


Aniu, deszczu nigdzie nie ma. Teraz muszę się spieszyć z podlewaniem ogrodu, bo szybko robi się ciemno. Jednej strony przed zmrokiem nie zdążyłam podlać
Zwodziłam z pora podlewania, bo było parno, wszytko by poszło w górę, zamiast w ziemię. Rano już nie zdążę, pora do pracy
Koniec leniuchowania


Próbuję przegonić chmury z deszczem nad Polskę..Szkoda,że mam tak mało siły
Letni czas wolny szybko Ci pewnie Iwonko zleciał,nie obejrzysz się i będą ferie..
Iwk4 00:29, 01 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
kitek81 napisał(a)
super miskant i gratuluję własnej rozplenicy! ogród pięknie się prezentuje, widać, że nie żałujesz wody
pozdrawiam

Kasiu, roślinki podlewam, ale trawnika prawie już nie. Jak przyjechałam po tygodniu, z zielonego zrobił się słomkowy. Teraz za dużo trzeba, by nadrobił. Trzeba czekać na deszcz. Podlewam tyle, by całkiem nie usechł.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:29, 01 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
frezja napisał(a)


tak..zamówiony to Miskant chiński "Kleine Silberspinne"- jako tło dla róż..

Będzie ładnie
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:32, 01 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
olga80 napisał(a)


uwielbiam oglądać zdjęcia Twojego ogrodu, u Ciebie w ogóle nie widać suszu wszystko pięknie kwitnące i tak soczysta zieleń

Olga, widać.
Robiłam fotki w niedzielę rano, niektórych szkoda pokazywać. Zal normalnie tych przypalonych roślin. Ledwo dychają
Ale cieszę się, że ci się podoba.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:33, 01 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bogdzia napisał(a)


To samo u mnie czekałam zeby się ochłodziło a potem ledwie połowe podlałam i juz było ciemno , na szczęście do pracy nie ide wiec rano dokończę.Pozdrówka.

Pa kochana, dobranoc. Jak będziesz miała deszczyk, to podziel się troszkę
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:36, 01 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Malgosik napisał(a)
ładny ten Twój miskant
jaki jest wysoki z kwiatostanami?
moje miskanty Graziella kwitną i Silberspinne
dojrzałam Wasza nową "szopę"
stolik już ustawiony
fajnie Ci się Vanilki przebarwiają

Małgoś, mam go pierwszy rok: 150-160 cm z kwiatostanem. Ostatnio mierzyłam
Szopce brakuje dachu i tynku. W tym roku już nie dam rady. Potem będzie tam donica i drzwi garażowe podnoszone. Wszystko za rok niestety.
Ławkę robił M, ale wyszedł mocno jaskrawy kolor. Na drugi rok przemaluję troszkę
Vanilki wreszcie. Bo rok temu ... szkoda gadać
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:38, 01 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniaaa napisał(a)

Próbuję przegonić chmury z deszczem nad Polskę..Szkoda,że mam tak mało siły
Letni czas wolny szybko Ci pewnie Iwonko zleciał,nie obejrzysz się i będą ferie..

Aniu, jeszcze raz dmuchnij. może doleci
Teraz trochę zajmie mnie praca. Taka kolej rzeczy
Z tymi feriami ... będziemy starsi
____________________
Ogródek Iwony II
ren133 10:00, 01 wrz 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwk4 napisał(a)
Zachwycałam się dziś moim miskantem Klaine Fontanne o zachodzie słońca:




Iwonko śliczne te miscanty ... i hortki widziałam cudnie przebarwiajace się i o wyhodowanej rozplenicy hameln doczytałam ... brawo
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 10:08, 01 wrz 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwk4 napisał(a)
Kasiu, ciurkadełko tak właściwie robiłam dla siebie, aby słuchać plusku wody i patrzeć
Najpierw Tola zrobiła sobie wodopój, teraz zlatują rano tam ptaszki
Sąsiadka ma plastikowy pojemniczek wycięty z dna okrągłego wiaderka i tam wlewa zawsze wodę dla ptaszków. Przylatują do niej i się w tym pojemniku kąpią. Dziś mi opowiadała. Potem lecą na drogę i kąpią się w piasku
Tak sobie pomyślałam, ze dla ptaszków fajnie by wyglądał dołek wyściełany folią, wysypany kamyczkami w naturalny sposób i zalany wodą. Taka kałuża, w której mogłyby się kąpać. Tylko to one muszą zdecydować, czy chcą z tego korzystać

Małgoś, te z Janiny Quiny są bordowe, nie czarne takie podróby niby.
Podobają mi się te jasno różowe Salmon Van Eijk. Dobrze radzisz. Na tle płotu mogą być niewidoczne bordowe. Quiny dam na kwadratową, a tam dokupię Salmony Van Eijk


A gdzie można kupić te tulipany Salmon Van Eijk? Śliczne są Pasują do Quinów
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
11:25, 01 wrz 2015
Iwk4 napisał(a)

Aniu, jeszcze raz dmuchnij. może doleci
Teraz trochę zajmie mnie praca. Taka kolej rzeczy
Z tymi feriami ... będziemy starsi

Niedawno w tv mówili o suszy jaka panuje w Polsce A tutaj dziś znowu pokropnie,moje dmuchanie nic nie dało...jak widzę tutejszą kukurydzę a jest zielona i wyższa ode mnie to smutno mi,że deszcze nas omijają ale miejmy nadzieję,że w końcu ziemia dostanie to co powinna dostać...
Iwonko lato szybko zleciało nie wiadomo kiedy.Jesień szybko zleci (miejmy nadzieję,że nie będzie szara a piękna złota),potem zima i wiosenka przyjdzie
Miłego dnia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies