Gdzie jesteś » Forum » Donice i pojemniki » Uprawianie roślin w donicach

Pokaż wątki Pokaż posty

Uprawianie roślin w donicach

noether 17:00, 16 maj 2019

Dołączył: 03 maj 2019
Posty: 17
Hej

Kochani, czy róża pomarszczona "uda się" w donicy?
Gardenarium 20:20, 23 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To dzika roślina więc sukces zależy od podłoża (powinno być żyzne, dodany obornik i trochę gliny) oraz donica powinna być duża, co najmniej 2 razy większa niż średnica bryły korzeniowej róży.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aleksandraaaaaa 14:50, 06 cze 2019

Dołączył: 06 cze 2019
Posty: 1
witam Pani Danuto, czy może Pani zdradzić jakiej firmy , z jakiego sklepu są przepiękne grafitowe donice przy drzwiach wejściowych ?
Z góry bardzo dziękuję
Wiaan 09:39, 04 mar 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Pani Danusiu co mogłaby mi Pani doradzić do takich donic na tarasie. Mają służyć jako przysłona, ale także dekoracja z roślin. Będą widoczne z okna w jadalni. Donice posiadają właściwości termoizolacyjne, będę zamawiać i szerokość muszę dostosować do tego co tam posadzić. Początkowo myślałam o trawach, ale one późno kwitną, hakone mi się bardzo podoba,z zimozielonych lubię cis, tuja aurea nana z różowymi żurawkami, świerki karłowe, bukszpan jest piękny, może jakieś kompozycje? Słońce bezpośrednio jest tak max do 14.00 dostawiam sobie zwykle dodatkowo jakieś kolorowe kompozycje w mniejszych doniczkach więc tutaj kolorystyka mile widziana stonowana
Kusi mnie jeszcze w rogu po prawej stronie altany posadziś hortensję białą, byłoby tak kwieciście, czy iść w tą stronę?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 07:28, 08 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hortensje z wiszącym bluszczem na dole będą dobre.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiaan 21:52, 08 mar 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Dziękuję za podpowiedź obejrzałam sobie post o uprawie hortensji w donicach gdzie Pani pokazała swoje wiosenne zakupy kilka lat temu i w takim razie już wiem co posadzę
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Tulasia 21:05, 28 mar 2020


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Moje nowe donice, wiem, niektórzy mówią że przerażajace

____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Gardenarium 23:21, 28 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To fakt, mnie też przeraziły
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonia_M 16:07, 12 sie 2020

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Marzy mi się duża podłużna drewniana donica na tarasie a w niej hortensje bukietowe z czymś co by było zimą zielone, żeby na wiosnę donica nie stała taka goła.
Jakie wymiary powinna mieć taka donica na powiedzmy dwie hortensje bukietowe z czymś zimozielonym i czym ją najlepiej ocieplić od środka, żeby rośliny nie zmarzły?
Jeszcze się zastanawiam, czy takie donice, jak już są kilka lat, to trzeba je od czasu do czasu wykopywać i sypać nowej ziemi, czy tylko pielęgnacja takich roślin sprowadza się do podlewania i nawożenia?
Gardenarium 21:48, 12 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pól metra szerokości to minimum. Turzyce wsadź pomiędzy nimi. Albo runiankę i irgę z niskich odmian, będzie zwisała na brzegu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies