Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początkujący ogród Magdy

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkujący ogród Magdy

Margaret_ka 11:51, 06 cze 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Kupowałam ostatnio u siebie konwalniki po 6zł za małe sadzonki. Ale ja je podzieliłam na pół i za jakiś czas przecież się rozrosną.
I moje są na białym żwirku -wtedy najlepszy kontrast. Tobie też by pasowały.

A odnośnie wykuszu - to mam taką samą rabatkę. Ja swoją obsadzałam na wiosnę ubiegłego roku. Tam gdzie były tulipany.
____________________
Ogród Margaret-ki
marta_d 12:09, 06 cze 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
bardzo ładny ogród powstaje będę podglądać dalsze poczynania
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
dominika_rew 17:32, 06 cze 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
Wpadłam na chwilkę, zapisuję i będę zaglądać
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
Magdalena25 23:56, 06 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Bardzo dziękuję za ciepłe słowa.
Gosiu!
Najeździłam się dzisiaj po szkółkach, szukając konwalników. W dwóch nawet nie wiedzieli, co to jest, a w trzeciej mieli w zeszłym roku, po 12 zł. Niedużo więc za swoje zapłaciłaś . Będę dalej szukać. Szukałam w Twoim wątku wykuszu, ale nie znalazłam, może pominęłam. Chciałam podparzeć. A może kojarzysz realizacje z wykuszem i możesz podesłać zdjęcia.
Dzisiaj zrobiłam dość pokaźne zakupy. W poniedziałek dołączę zdjęcia, jaki mam na niego pomysł. I oczywiście będę czekała na sugestie
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Magdalena25 23:58, 06 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Dzisiaj w jednej ze szkółek powiedzieli mi, że żurawki nie są zimozielone. Czy ktoś może mi powiedzieć, czy to prawda? W necie czytałam, że są.
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Nikita 08:58, 07 cze 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Madziu - przebiegałam gdzieś w pobliżu i wpadłam na chwilkę, bo widzę, że szukasz czerwonego koloru do ogrodu. Żurawki jak najbardziej polecam… są odmiany które przez cały sezon zmieniają kolory, więc można pobawić się kolorystyką. Ponadto one nie gubią liści na zimę, więc stanowią ozdobę ogrodu i o tej porze roku.
Ja osobiście uwielbiam berberysy. One lubią cięcie, więc wysokość możesz sobie dopasować jaką chcesz. Jest też kilka czerwonych odmian, które dorastają tylko do 50 cm, np.
berberys 'Atropurpurea Nana' - dorasta do 50 cm, ma drobne purpurowo-czerwone liście
berberys 'Bagatelle' dorasta do 30-40 cm, ma drobne jaskrawo-czerwone (szczególnie na młodych przyrostach) liście, które w trakcie sezonu stają się lekko brązowoczerwone, by znowu jesienią wybarwić się na szkarłatny kolor
berberys 'Admiration' dorasta do 50 cm, ma purpurowo- pomarańczowo-czerwone listki z żółtym obrzeżeniem
Berberysy gubią na zimę liście, ale są przepiękne przez cały sezon, a zwłaszcza jesienią.
I jeszcze jedno…czerwone żurawki stosunkowo dobrze radzą sobie zarówno w słońcu jak i cieniu, natomiast berberysy raczej na stanowiska słoneczne się nadają (pięknie się wtedy wybarwiają).
Pozdrawiam cieplutko, będę zaglądała od czasu do czasu podglądając jak nabiera koloru twój ogród.

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Margaret_ka 12:34, 09 cze 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
O właśnie Madziu, NIkita dobrze radzi.
Ja w sobotę kupiłam 4 berberysy, które ładnie formują się w kształt kuli, wolno rosną, a będą stanowiły fajny kontrast przy zieleni.
____________________
Ogród Margaret-ki
Magdalena25 12:59, 09 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Dziękuję Wam dziewczyny za rady, coś czerwonego muszę tam dodać. Nie wiem tylko, jak to ułożyć. Może któraś z Was ma zdolności plastyczne i coś potrafi mi narysować? Kupiłam też tuję golden tuffet, ale podobno lepiej rosną w słońcu, a ja mam tutaj cień, ale nie wiem, czy jeszcze dodawać taki kolor?
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Magdalena25 13:01, 09 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Aha i mam jeszcze ładne hosty zielone z białą obwódką, a ona chyba wolą cień. Może tutaj ładnie by się prezentowały? Może je tutaj wkomponować?
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Magda70 11:50, 10 cze 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Witaj Magdaleno
czerwony kolor to też trawa red baron...ładnie się w żwirku będzie prezentować. Ja mam z berberysem admiration posadzoną.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies