Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początkujący ogród Magdy

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkujący ogród Magdy

Kamajla 15:53, 05 cze 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Witaj

żurawki to chyba nie aż tak wysoko... ładnie już masz, ale też mi się wdaje, że coś trzeba dodać. Tyle, że ja też początkująca w ogrodniczkowaniu jestem, także ciężko mi stwierdzić co... Ale jakbym miała jakieś olśnienie to się odezwę trawy jakieś - pomyśl... podpatrz u innych... trawy są super

Pozdrowionka!
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Magdalena25 17:22, 05 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Dzięki Kamila!
Poczytam o tych żurawkach. No ale to dopiero pierwsza rabata, którą muszę dopracować. Tej przed wykuszem jeszcze nie ruszyłam. Myślałam tam o jakiś cyprysikach groszkowych 3 - 5 lub sosnach na pniu wzdłuż okna, a po bokach jakieś kosodrzewiny. Nie chcę, żeby to było zbyta wysokie i muszę mieć dostęp do okna, bo jest nieotwieralne i muszę je myć z zewnątrz. No i trawę mamy tragiczną, wysiała się takimi plackami, musimy dokupić ziemii i wysiać jeszcze raz
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Magdalena25 17:43, 05 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Pani Danusiu!
Udało mi się z tym podpisem. Bardzo dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Katkak 19:02, 05 cze 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Nie martw się bo berberysy można przycinać, one świetnie to znoszą . Zresztą wejdź na wątek drzewa i krzewy liściaste i poczytaj, pooglądaj trochę o berberysach, sama się przekonasz. Danusia wstawiła tam jedną ze swoich realizacji - jak zwykle przepiękną zresztą. Pozdrawiam . A żurawki dorastają do 30cm, więc spokojnie .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Agatan24 20:30, 05 cze 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Bardzo ładnie u Ciebie ,estetycznie, czyściutko będę zaglądać
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Magdalena25 22:56, 05 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Bardzo dziękuję za uwagi. Poczytałam o berberysach i żurawkach i myślę, że te żurawki będą mi bardziej pasować. Zastanawiamsię tylko jaka odmiana będzie najlepsza.




____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Magdalena25 23:01, 05 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Poradźcie, jak te żurawki posadzić, poprzesadzać coś, zrobić z nich obwódkę? A może coś jeszcze dodać w tych klombach? Kupiłam wczoraj jeszcze tuję Golden Tuffet, jest taka lekko brązowawa. Może jeszcze ją dodać.
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Magdalena25 23:03, 05 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
A może dodać te czarne konwalniki, które sugerowała Sylwia? Może ktoś doradził, jak to po zmieniać
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Margaret_ka 06:51, 06 cze 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Madziu, gdybym ja miała wybierać między konwalnikami a żurawkami na tą rabatkę to wybrałabym te pierwsze. Moim zdaniem będzie taki bardziej surowy, estetyczny wygląd, a żurawki to na dalsze rabaty za domem. Sama od frontu planuję taki bardziej minimalistyczny układ: bukszpan formowany, coś na pniu i trawki, czyli tak chłodno. A żurawki kocham, ale mam je tam, gdzie pojawi się więcej kwiatów, jest bardziej kolorowo. Ale to wcale nie znaczy, że mam rację, bo wielokrotnie widzę żurawkę też od frontu jako obwódkę rabaty.
Wklejam Ci kilka realizacji naszych wspaniałych ogrodników:










A jeśli chodzi o odmianę to z bordowych mnie podoba się Purple Petticoats.
____________________
Ogród Margaret-ki
Magdalena25 10:11, 06 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Witaj Gosiu!
Dziękuję za piękne zdjęcia, będą inspiracją dla mnie. Ciągle coś oglądam, podpatruję, ale trudno mi się zdecydować. Te trawy są bardzo fajne, ciekawe tylko, czy w moich okolicach dostępne, poszukam.
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies