Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początkujący ogród Magdy

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkujący ogród Magdy

ewakatowice 12:38, 10 cze 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
zaznaczam do oglądania
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Magdalena25 00:04, 11 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
A oto zdjęcia z naszego weekendowego wyjazdu nad morze. Moja córeczka i ja byłyśmy zachwycone łąką koniczyny. Piękna, prawda?
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Magdalena25 00:06, 11 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
No i oczywiście nie obyło się bez zrobienia wianka dla córuni...
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Margaret_ka 13:18, 11 cze 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Kończynka piękna. Taka naturalna, polska łąka.

I jak tam rabatka?
____________________
Ogród Margaret-ki
Magdalena25 22:09, 11 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Na razie bez zmian, ale kupiłam mnóstwo roślin, jutro zrobię jakieś przymiarki i zdjęcia. Wzięłam się też za oczyszczanie z trawy rabaty przed wykuszem, strasznie ciężko mi to idzie. Ale my silne kobiety jesteśmy, więc dajemy radę .
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Zielona 22:44, 11 cze 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Magda - no i Twoich róż nie znalazłam więc wklej proszę miejsce, gdzie je masz. Zaznaczę wątek i zajrzę na spokojnie, ale dopiero kiedy zakończę szkolne batalie w Radzie Rodziców, które ostatnio bardzo mnie absorbują. Planuj na spokojnie. Oglądaj milion razy, aż uznasz, że wiesz, co najbardziej się TOBIE podoba Pozdrawiam Cię serdecznie.
Zielona 22:47, 11 cze 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Magdalena25 napisał(a)
Na razie bez zmian, ale kupiłam mnóstwo roślin, jutro zrobię jakieś przymiarki i zdjęcia. Wzięłam się też za oczyszczanie z trawy rabaty przed wykuszem, strasznie ciężko mi to idzie. Ale my silne kobiety jesteśmy, więc dajemy radę .


Jak to robisz? Usuwasz darń, czy wyrywasz (o zgrozo!) trawę? Mi najłatwiej jest pociąć trawę w prostokąty i potem ściągasz całe kawałki. Na koniec tylko dosypujesz trochę ziemi i gotowe

PS Aż się sama zaśmiałam, kiedy to napisałam, bo oczywiście pracy i wysiłku jest przy tym sporo, ale... to i tak łatwiejszy sposób niż "wyrywanie" kęp trawy.
Magdalena25 23:02, 11 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Przekopuję trawę, a potem otrzepuję i wyrzucam. Może masz jednak rację, może spróbuje tak jak Ty , bo powiem szczerze, że to potwornie ciężka praca
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Zielona 23:10, 11 cze 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Magdalena25 napisał(a)
Przekopuję trawę, a potem otrzepuję i wyrzucam. Może masz jednak rację, może spróbuje tak jak Ty , bo powiem szczerze, że to powtórnie ciężka praca


No pewnie. Magda! Na początku robiłam tak jak Ty. Ale potem stwierdziłam, że i tak nie odzyskuję zbyt wiele ziemi, bo większość to korzenie trawy, które potem i tak wiecznie grabiłam, żeby usunąć. Masz nóż do kancików? Nim najłatwiej ciąć darń. Wbijasz, i podważasz. Ja "kroję" prostokąty 20x40cm. Potem tylko je zbierasz- odchodzą idealnie. Co z nimi robię? Układam "do góry nogami" w miejscu, gdzie mam spadek terenu - żeby wyrównać. Trawa sama umiera z korzeniami do góry, użyźnia miejsce, w którym to składujesz, a teren "sam" się wyrównuje Ot, filozofia
Zielona 23:11, 11 cze 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
PS Nóż do kancików kupiłam za 25zł i sprawdza się świetnie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies