Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początkujący ogród Magdy

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkujący ogród Magdy

Magdalena25 14:40, 03 lip 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Zrobiłam taką przymiarkę.
Starałam się ograniczyć gatunki i układać je grupami. , za radami Danusi
Pod tym największym oknem mogłyby być 4 róże pienne i rabatowe między nimi, wszystko obsadzone lawendą. Albo druga opcja- 3 lub 5 wysokich szczepionych na pniu trzmielin żółtych. Po bokach dwa większe świerki karłowe. Co sądzicie?
Lawą stronę mam w trawach i kulkach, 5 bukszpanowych, 1 mała z cisa i jedna tuja danica i sosna na pniu podsadzona cyprysikami groszkowymi.
Prawa- kosodrzewina, sosny pumilo, hosty, żurawki i sosna na pniu i mała kuleczka modrzewia na pniu, oraz 5 małych żółtych karłowych świerków.
Błagam , poradźcie coś, wrzuciłam nawet post w wątku o projektowaniu pojedynczych rabat, ale nikt mi nie chce nic poradzić. Proszę o pomoc bardzo

____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Magdalena25 14:52, 03 lip 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
A tak wygląda w całości, choć ciężko to ująć na jednym zdjęciu, bo rabata ma ponad 12 metrów. Na trawę nie patrzcie, będzie nowa, bo zmiany się szykują, nawożenie ziemi, placyk pod altanę i ścieżki. Poradźcie, proszę

____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
ewakatowice 15:23, 03 lip 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Magdalenko, różami jestem zachwycona za sprawą Danusi i Marzenki.
Nie wiem czy widziałaś ogród Tosi, miała posadzone pod domem róże, które przeniosła.
Zastąpiła je cisami na pniu. Moje zdanie (miej na uwadze to, że jestem laikiem) jest takie, że lepiej będzie z trzmielinami.
Pięć sztuk to według mnie zbyt dużo (pociąg z dużą ilością wagoników), trzy na taką długość.
Z doradzaniem to trudna sztuka, ile ludzi tyle pomysłów i każdy może być dobry. Pytanie co Tobie się podoba.
Słuchać porad, owszem ale ty decydujesz bo TY kochana tam mieszkasz.


Róże są piękne niezaprzeczalnie, jednak kiedy kwitną a trzmielina jest zimozielona
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Magdalena25 15:34, 03 lip 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Właśnie też bardziej mi ta druga opcja pasuje, poza tym Gosia ma właśnie te żółte trzmiliny w lawendzie na tarasie i pięknie rozświetlają tą lawende
Chyba ta opcja będzie lepsza
Dziękuję Ci
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Magdalena25 15:36, 03 lip 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Cała rabata będzie w białych kamyczkach, takich jak mam na rabatach od frontu.
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
ewakatowice 15:36, 03 lip 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Magdalena25 napisał(a)
Właśnie też bardziej mi ta druga opcja pasuje, poza tym Gosia ma właśnie te żółte trzmiliny w lawendzie na tarasie i pięknie rozświetlają tą lawende
Chyba ta opcja będzie lepsza
Dziękuję Ci


a na zdrowie
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Magdalena25 15:39, 03 lip 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
ewakatowice napisał(a)
Magdalenko, różami jestem zachwycona za sprawą Danusi i Marzenki.
Nie wiem czy widziałaś ogród Tosi, miała posadzone pod domem róże, które przeniosła.
Zastąpiła je cisami na pniu. Moje zdanie (miej na uwadze to, że jestem laikiem) jest takie, że lepiej będzie z trzmielinami.
Pięć sztuk to według mnie zbyt dużo (pociąg z dużą ilością wagoników), trzy na taką długość.
Z doradzaniem to trudna sztuka, ile ludzi tyle pomysłów i każdy może być dobry. Pytanie co Tobie się podoba.
Słuchać porad, owszem ale ty decydujesz bo TY kochana tam mieszkasz.


Róże są piękne niezaprzeczalnie, jednak kiedy kwitną a trzmielina jest zimozielona


Aha, jeszcze odniosę się do Twojego stwierdzenia, że jesteś laikiem Może kiedyś byłaś, bo teraz Twój ogród wygląda tak, jakby zaprojektował go bardzo ceniony projektant. Bardzo chętnie i z wielkim podziwem patrzę na Twoje poczynania. Pozdrawiam
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
ewakatowice 15:56, 03 lip 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Magdalena25 napisał(a)


Aha, jeszcze odniosę się do Twojego stwierdzenia, że jesteś laikiem Może kiedyś byłaś, bo teraz Twój ogród wygląda tak, jakby zaprojektował go bardzo ceniony projektant. Bardzo chętnie i z wielkim podziwem patrzę na Twoje poczynania. Pozdrawiam


Magdalenka...dziekuje za takie uznanie.
Nie wiedziałam, że moje zmagania komuś się podobają


Tobie też idzie sprawnie musisz jedynie "poczuć ogrodowego bakcyla"
A tu na forum jest tyle inspiracji i osób, które motywują

Dasz radę
Zawsze można przesadzić
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Kamajla 16:19, 03 lip 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
To ja dorzucę jeszcze swoje 5 groszy, że te kulki bukszpanowe to zawsze jakoś fajniej wyglądają jak są w grupie, pomieszane. A skoro już tak o tym Ewa napisała, to i mnie wypada przypomnieć, że ja laik do kwadratu

Poustawiaj sobie w różnych konfiguracjach i zobaczysz co Ci najbardziej pasuje

Mój mąż śmiał się ze mnie, że pewnie jak bym miała na wyposażeniu rośliny to bym sobie takim ustawianym sposobem dała radę zaprojektować ogród cośw tym jest, chociaż wystarczyły by "figurki" i jakaś makieta
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
BEATA_S 21:16, 03 lip 2014


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Ja również zgadzam się z dziewczynami Trzmieliny będą zdecydowanie lepsze, ale może trzy wystarczą? 2 po bokach okna i jedna w środku? I jak już byś się na nie zdecydowała, to zwróć uwagę na to, aby miały odpowiednią wysokość szczepienia, czyli np sięga ły do okna w wykuszu.
Te sosny na pieńku, które masz są odrobinę za niskie... w moim odczuciu

Różyczki na pniu ?... no śliczne są, ale będziesz co roku wymieniać czy zdecydujesz się je dołować.. hmmm? Mnie by się nie chciało

Pozostałe rośliny ustaw może takimi przechodzącymi falami jednego gatunku np kilka kosodrzewin, , kilka cyprysików z boku funkie itd i dopiero wówczas wyjdzie, co i jak
Powodzenia

edit: zapomniałam dodać, że ja tez jestem laik , więc nie musisz moich wpisów brać pod uwagę
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies